Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden en gewonden door schoten op universiteitscampus VS

Doden en gewonden door schoten op universiteitscampus VS

RICHMOND (ANP/RTR) - Twee mensen zijn omgekomen en vijf gewond geraakt toen een man het vuur opende op een universiteitscampus in de Amerikaanse stad Richmond, in de staat Virginia. Ook liepen meerdere mensen verwondingen op door de paniek die uitbrak. Een 9-jarig meisje werd door een auto aangereden. De politie heeft de schutter aangehouden.

De 19-jarige man begon te schieten op het moment dat mensen uit het campustheater kwamen, waar net de diploma-uitreiking van een plaatselijke middelbare school was afgelopen. De dodelijke slachtoffers zijn mannen van 36 en 18. Een van hen zou het doelwit zijn geweest, meldt de politie. Volgens lokale media gaat het om een vader en zijn zoon, maar de politie heeft dat niet bevestigd. Een jongen van 14 en vier mannen liepen schotwonden op. Een van de mannen is in levensgevaar.

Na de schietpartij sloeg de dader op de vlucht, maar de politie wist hem even later aan te houden. Hij had vier pistolen bij zich, waarvan hij er waarschijnlijk drie heeft gebruikt.

De Gun Violence Archive, een organisatie die wapengeweld in de Verenigde Staten bijhoudt, heeft dit jaar al 279 schietpartijen geteld waarbij ten minste vier mensen omkwamen of gewond raakten, de schutter niet meegeteld.

Meer uit Buitenland

Israël dreigt vergunningen voor hulporganisaties Gaza te stoppen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Tientallen internationale hulporganisaties dreigen geen nieuwe vergunning van Israël te krijgen om hun werk in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever voort te zetten. Volgens Israël voldoen de ngo's, waaronder mogelijk Artsen zonder Grenzen (AzG), niet aan nieuwe strenge registratieregels. Hun huidige vergunningen lopen op 1 januari af.

3 uur geleden
Landen: humanitaire situatie in Gaza verslechterd en catastrofaal

LONDEN (ANP/RTR) - De humanitaire situatie in Gaza is opnieuw verslechterd en blijft catastrofaal, melden Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk en andere landen in een gezamenlijke verklaring. Zij roepen Israël op actie te ondernemen.

4 uur geleden
VAE trekken troepen terug uit Jemen na Saudische deadline

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten halen alle nog aanwezige troepen terug uit Jemen. Saudi-Arabië gaf de VAE eerder op de dag 24 uur de tijd om te vertrekken, maar het land zegt toch dat het beëindigen van de missie in Jemen een vrijwillige keuze was.

5 uur geleden
Polen komt met samenleefcontract voor koppels zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft een wet aangenomen die toestaat dat stellen van hetzelfde geslacht een samenlevingscontract mogen sluiten. Onder de wet kunnen deze koppels notarieel vastleggen hoe bijvoorbeeld huurcontracten, toegang tot elkaars medische gegevens en alimentatie zijn geregeld. Trouwen is voor koppels van hetzelfde geslacht nog altijd verboden in Polen.

5 uur geleden
VS zeggen tientallen IS-leden te hebben uitgeschakeld in Syrië

TAMPA (ANP) - De VS en hun bondgenoten hebben zo'n 25 aanhangers van Islamitische Staat (IS) gedood of gevangengenomen in Syrië sinds hun luchtaanvallen op dat land op 19 december. Dat meldt het onderdeel van de Amerikaanse strijdmacht dat toeziet op het werelddeel, CENTCOM.

6 uur geleden
Bij bankroof Gelsenkirchen is zo'n 30 miljoen euro buitgemaakt

GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bij de inbraak in een Sparkasse-bankfiliaal in het Duitse Gelsenkirchen is naar schatting ongeveer 30 miljoen euro buitgemaakt. Er werd ingebroken in 3200 kluisjes, blijkt uit informatie van veiligheidsbronnen. Zo'n 2500 klanten raakten gedupeerd, wat het mogelijk tot een van de grootste bankovervallen in de recente Duitse geschiedenis maakt.

7 uur geleden
Emiraten: geen wapens voor separatisten in gebombardeerde lading

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten ontkennen dat hun recent aangekomen lading in een haven in Jemen wapens voor separatisten bevatte. Die beschuldiging kwam van de door Saudi-Arabië geleide coalitie, die dinsdag naar eigen zeggen een grote hoeveelheid wapens en gevechtstoestellen had gebombardeerd.

7 uur geleden