Doden en gewonden bij busongeval in Turkije
ANKARA (ANP/AFP) - Bij de Turkse hoofdstad Ankara zijn 9 doden en 26 gewonden gevallen bij een busongeval, meldt de regionale gouverneur. De bus botste vrijdag in de omgeving van Ankara tegen een pilaar van een verkeersbrug.
Gouverneur Vasip Sahin meldt op basis van voorlopige informatie dat de chauffeur achter het stuur in slaap is gevallen. Er zijn geen signalen dat hij probeerde te remmen. Het openbaar ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart.
Volgens de krant Hürriyet is de chauffeur overleden. Op beelden van na de crash is te zien dat de schade aan het voertuig enorm is. Reddingswerkers hebben inzittenden uit het wrak van de bus gehaald, melden media.
Geen Nederlanders
Het ongeval vond rond 05.00 uur plaats ter hoogte van Polatli. Deze stad ligt iets ten zuidwesten van Ankara. De passagiersbus was volgens Turkse media onderweg van Izmir aan de westkust naar Agri in het oosten van Turkije, bijna 1400 kilometer verderop.
Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken meldt dat er tot nu toe geen aanwijzingen zijn dat er Nederlanders bij betrokken zijn.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Belgische politie heeft in Brussel invallen gedaan bij de Europese Commissie in een onderzoek naar onregelmatigheden bij de verkoop van vastgoed, meldt de Financial Times. Het onderzoek wordt volgens de krant geleid door het Europees Openbaar Ministerie (EPPO). Dat bevestigt dat bewijs wordt verzameld, maar wil verder niets kwijt.
30 minuten geledenSION (ANP) - De eigenaren van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een grote dodelijke brand uitbrak, zijn bij aankomst voor een verhoor uitgejouwd door nabestaanden. Ze moesten zich een weg banen door een menigte van boze mensen en journalisten om de ingang van het gebouw te bereiken, is te zien bij de Zwitserse omroep SRF.
38 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds het begin van de Russische invasie hebben Oekraïense wapenfabrikanten vergunningen gekregen om te exporteren naar het buitenland. Dat meldt Roestem Oemjerov, secretaris van de nationale veiligheids- en defensieraad van Oekraïne. President Volodymyr Zelensky kondigde in september al aan dat hij snel met de wapenexport wilde beginnen.
55 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Zweden gaat met straaljagers meedoen aan de Noordpoolmissie Arctic Sentry van de NAVO. Met die toestellen worden patrouilles uitgevoerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank heeft drie mannen veroordeeld voor een groepsverkrachting in 2020. De moeder van het slachtoffer had bewijsmateriaal een jaar bewaard in een plastic zak, omdat haar dochter aanvankelijk niet met de politie wilde praten.
1 uur geledenRIJKHOVEN (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever waarschuwt voor het verdwijnen van de petrochemische industrie, de staal- en de metaalindustrie in de EU. "Als je dat verliest, heb je geen strategische autonomie meer", zei hij voor het begin van de informele EU-top over concurrentiekracht.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Vrijwel alle buitenlandse families zijn weg uit het Syrische kamp al-Hol, zeggen bronnen bij humanitaire organisaties tegen persbureau AFP. In het kamp zaten familieleden vast van strijders van Islamitische Staat. Dat waren voor een groot deel Syriërs en Irakezen, maar ook ruim 6000 mensen uit zo'n veertig andere landen.
2 uur geleden