Doden door noodweer in Oost-Europa
KIEV/BOEKAREST (ANP/RTR/DPA) - Hevige regenbuien hebben delen van Oekraïne en Roemenië onder water gezet. Zeker drie mensen in Oekraïne en drie in Roemenië zijn om het leven gekomen.
Honderden Oekraïners moesten hun huizen en dorpen verlaten in het westen van het land. Zeker achthonderd mensen zijn sinds maandag, toen de stortbuien begonnen, geëvacueerd. Dat zei de Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken Arsen Avakov, die de rampplek woensdag samen met premier Denis Sjmigal bezocht.
Ongeveer 5000 huizen in 187 dorpen staan onder water, aldus de hulpdiensten. Beelden op sociale media tonen woeste bergrivieren, een deels overstroomd dorp en ondergelopen velden en wegen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken is het de grootste overstroming sinds jaren in het land. Zeker 150 militairen, vier helikopters en een vliegtuig zijn naar het rampgebied gestuurd.
De Roemeense rampenbestrijdingsdienst meldde woensdag dat drie mensen de afgelopen dagen om het leven kwamen nadat zij bij overstromingen waren meegesleurd. Dat gebeurde in de noordwestelijke regio Bihor, bij Suceava in het noordoosten en in het oostelijke district Vaslui. Roemenië heeft net als Oekraïne, Servië en Bosnië met zware regens te maken gehad de afgelopen dagen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben overlegd met topdiplomaten uit Oekraïne, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland. Dat zegt de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff, die eraan toevoegt dat het ging over de vervolgstappen in de vredesonderhandelingen voor Oekraïne.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De bouw van een triomfboog nabij het Lincoln Memorial in Washington begint volgens de Amerikaanse president Donald Trump "ergens in de komende twee maanden". Dat zei hij in een telefonisch interview met Politico. Het monument moet een centraal onderdeel vormen van de viering van het 250-jarig bestaan van de VS in 2026.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE is van plan om in één jaar tijd 100 miljoen dollar (ongeveer 85,2 miljoen euro) uit te geven aan het werven van nieuwe medewerkers. De campagne richt zich op voorstanders van wapenbezit en militaire enthousiastelingen. Dat meldt The Washington Post.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De beelden die Rusland naar buiten bracht van de vermeende droneaanval op een buitenverblijf van Vladimir Poetin in Novgorod zijn "lachwekkend". Dat zegt een woordvoerder van het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken. "Het feit dat het ze twee dagen duurde om hiermee te komen en dit vervolgens willen presenteren als bewijs - dat alleen al laat zien dat ze niet eens het verzinnen van een verhaal serieus nemen."
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal de oorlog in Oekraïne winnen. Dat zei president Vladimir Poetin in zijn jaarlijkse nieuwjaarstoespraak, die traditioneel kort voor het ingaan van het nieuwe jaar op televisie wordt uitgezonden. Het oostelijkste deel van Rusland, het schiereiland Kamtsjatka, ging om 13.00 uur Nederlandse tijd als eerste gebied in Rusland het nieuwe jaar in. Later wordt de toespraak uitgezonden in de tien andere tijdzones die Rusland beslaat.
7 uur geleden