'Doden door corona-uitbraak VK al boven de 55.000'
LONDEN (ANP/RTR) - Het dodental door de uitbraak van het coronavirus in het Verenigd Koninkrijk is de 55.000 al voorbij. Dat bericht persbureau Reuters, dat zich baseert op gegevens van Britse instanties.
Reuters zocht uit hoe vaak Covid-19, de ziekte die wordt veroorzaakt door het virus, is genoemd in overlijdensverklaringen. Volgens die optelsom zou eind juni al sprake zijn geweest van 55.398 doden, ver boven het officiële dodental dat nu op ruim 44.000 staat.
Het Verenigd Koninkrijk behoort tot de landen die wereldwijd het zwaarst zijn getroffen door de pandemie. Zeker 287.000 mensen raakten besmet, veel meer dan in de meeste Europese landen.
Verpleeghuizen
De regering heeft onder meer het verwijt gekregen dat het zich onvoldoende bekommerde om verpleeghuizen. Premier Boris Johnson ligt nu ook onder vuur omdat hij leek te suggereren dat die instellingen medeverantwoordelijk zijn voor de dodelijke uitbraken.
"We hebben te laat ontdekt dat te veel verpleeghuizen de procedures niet echt volgden", zei Johnson maandag. Dat leidde tot woedende reacties uit de zorgsector. Critici klagen dat de regering meer oog had voor ziekenhuizen dan verpleeghuizen, maar die nu wel de schuld geeft.
Meer uit Buitenland
TAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
1 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.
7 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.
8 uur geledenPHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.
10 uur geleden