Doden bij aanval Israël op schoolgebouw waar Hamas zou zitten
GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een Israëlische aanval op een schoolcomplex in Gaza-Stad heeft volgens de burgerbescherming aan ten minste zeven mensen het leven gekost. Volgens de lokale autoriteiten verbleven in de school vluchtelingen. De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt dat de aanval gericht was op Hamas.
De school werd volgens Israël gebruikt als dekmantel voor een commandocentrum van Hamas. "Er zijn tal van maatregelen getroffen om het risico dat burgers getroffen zouden worden te minimaliseren, waaronder het gebruik van precisiemunitie", aldus de krijgsmacht. De post zou gebruikt worden voor aanvallen op de IDF en op Israël.
Volgens de burgerbescherming sloeg de bom in op de eerste verdieping van de Mustafa Hafizschool. Daar zouden op dat moment duizenden vluchtelingen verblijven. Vijf mannen en twee kinderen kwamen om, vijftien anderen raakten gewond, aldus de dienst. Er gaan ook berichten rond van tien doden. Journalisten hebben de slachtofferaantallen niet kunnen bevestigen.
Meer uit Buitenland
HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de actiehelden van de jaren tachtig.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
28 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
33 minuten geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Een beschadigde Russische olietanker die al meer dan twee weken onbemand op de Middellandse Zee drijft, dreigt een ecologische ramp te veroorzaken. Het schip bevindt zich op vier tot zes dagen varen van de Libische kust, meldt een Italiaanse functionaris. Dat zou op minder dan 100 kilometer afstand zijn van hoofdstad Tripoli.
35 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Een missie van de NAVO voor trainingen in Irak (NMI) is tijdelijk stilgelegd. De circa zeshonderd leden van de NAVO-missie ter plaatse zijn of worden om veiligheidsredenen teruggehaald. De aanval van Israël en de VS heeft ook in Irak tot veel spanningen geleid en tot beschietingen door pro-Iraanse sjiitische milities. De NAVO heeft bevestigd dat "de missie is aangepast".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Scheepsbemanningen in de Perzische Golf zeggen begonnen te zijn met het rantsoeneren van voedsel en water. Door de Iraanse blokkade kunnen vrijwel geen schepen door de Straat van Hormuz. Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN zitten zo'n 20.000 zeelieden vast op ongeveer 3200 schepen.
1 uur geledenBERN (ANP/RTR) - De Zwitserse regering geeft geen toestemming meer voor de export van wapens naar de VS vanwege de oorlog die dat land voert in Iran. Ze baseert zich op het beginsel van de neutraliteit: "De export van oorlogswapens naar landen die zijn betrokken bij een internationaal gewapend conflict, kan niet worden toegestaan gedurende dat conflict."
2 uur geleden