Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en tientallen gewonden bij treinongeluk nabij Praag

Dode en tientallen gewonden bij treinongeluk nabij Praag

CESKY BROD (ANP) - Bij een aanrijding tussen een passagierstrein en een goederentrein in Tsjechië is één persoon omgekomen en zijn tientallen gewonden gevallen. Twee personen zijn zwaargewond en acht personen zijn meer dan lichtgewond, meldde verkeersminister Karel Havlicek tegen de zender CT.

In totaal zijn 35 slachtoffers naar het ziekenhuis gebracht, zei de woordvoerder van de reddingsdiensten. De meesten hebben kneuzingen of breuken opgelopen.

De dode is volgens mediaberichten een van de machinisten, die ingeklemd was geraakt in zijn locomotief en kon niet direct bevrijd worden. De aanrijding tussen de passagierstrein en de posttrein vond plaats bij Cesky Brod, op zo'n 30 kilometer ten oosten van de Tsjechische hoofdstad Praag. In de passagierstrein zouden ongeveer 200 reizigers hebben gezeten.

De autoriteiten onderzoeken de oorzaak van de aanrijding. Mogelijk heeft een van de treinen een stopsein gemist. Volgens de verkeersminister waren er geen tekenen van een technisch mankement.

Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Tsjechië kwamen vorige week twee mensen om het leven, een Tsjech en een Duitser.

Meer uit Buitenland

Iraakse premierskandidaat Al-Maliki hekelt dreigementen VS

BAGDAD (ANP/RTR) - De VS moeten zich niet mengen in de Iraakse politiek. Dat schrijft oud-premier en premierskandidaat voor de sjiitische coalitie Nouri al-Maliki op X. President Donald Trump had het land eerder gewaarschuwd dat als al-Maliki werd herverkozen in die rol, Irak niet langer kan rekenen op Amerikaanse steun. Al-Maliki geldt als kanshebber voor het premierschap en als iemand met nauwe banden met Iran.

47 minuten geleden
Kremlin: geen 1,2 miljoen Russische slachtoffers in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AF) - Er zijn volgens het Kremlin geen 1,2 miljoen Russische militairen omgekomen, gewondgeraakt of vermist sinds het uitbreken van de oorlog in Oekraïne. Die schatting is afkomstig van het Center for Strategic and International Studies (CSIS). Datzelfde instituut concludeerde in zijn dinsdag verschenen rapport dat Rusland daarmee van alle grootmachten de grootste verliezen heeft geleden sinds de Tweede Wereldoorlog. Het Kremlin verwerpt de CSIS-schatting en stelt woensdag dat dergelijke rapportages niet betrouwbaar zijn.

1 uur geleden
Premiers Denemarken en Groenland in Parijs voor lunch met Macron

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Groenland heeft meer bescherming nodig, maar zal niet buigen voor buitenlandse druk. Dat zegt premier Jens-Frederik Nielsen in een gezamenlijke persconferentie met zijn Deense ambtgenoot Mette Frederiksen in Parijs. De regeringsleiders zijn in de Franse hoofdstad voor overleg met president Emmanuel Macron later op woensdag. Tijdens die werklunch zal onder meer de veiligheid in het Noordpoolgebied en de ontwikkeling van Groenland worden besproken.

2 uur geleden
EU-buitenlandchef: NAVO moet meer Europees worden

BRUSSEL (ANP) - De NAVO moet Europeser worden nu de VS hun blik buiten Europa richten, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Er moet een specifieke Europese pijler in het militaire bondgenootschap komen om de inspanningen en investeringen op elkaar af te stemmen, zei de politica op de jaarlijkse bijeenkomst van het Europees Defensieagentschap in Brussel. Dat draagt bij aan een betere lastenverdeling en militaire slagkracht in Europa, zei ze.

2 uur geleden
Zelensky: deel wederopbouwplan moet nader worden uitgewerkt

KYIV (ANP) - Oekraïne wil een aantal afspraken met de Verenigde Staten over de wederopbouw van het land na de oorlog nog verder uitwerken, zegt president Volodymyr Zelensky op X. Het gaat onder meer over de financiering.

3 uur geleden
Oud-presidentsvrouw Zuid-Korea krijgt celstraf voor corruptie

SEOUL (ANP/AFP) - De voormalige presidentsvrouw van Zuid-Korea Kim Keon-hee is veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. Ze heeft volgens de rechter dure cadeaus aangenomen van de omstreden Verenigingskerk en is schuldig bevonden aan corruptie. Van andere misdrijven is ze vrijgesproken. Nu zit zowel Kim als haar echtgenoot Yoon Suk-yeol vast.

5 uur geleden
Crash vliegtuig en helikopter in VS was 100 procent te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - De botsing tussen een vliegtuig en een helikopter in de buurt van Washington in januari vorig jaar was het gevolg van een systeemfout en was 100 procent te voorkomen. Dat zei Jennifer Homendy, voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB, bij een hoorzitting over het ongeluk tegen journalisten, aldus The Washington Post.

6 uur geleden