Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en tientallen gewonden bij treinongeluk nabij Praag

Dode en tientallen gewonden bij treinongeluk nabij Praag

CESKY BROD (ANP) - Bij een aanrijding tussen een passagierstrein en een goederentrein in Tsjechië is één persoon omgekomen en zijn tientallen gewonden gevallen. Twee personen zijn zwaargewond en acht personen zijn meer dan lichtgewond, meldde verkeersminister Karel Havlicek tegen de zender CT.

In totaal zijn 35 slachtoffers naar het ziekenhuis gebracht, zei de woordvoerder van de reddingsdiensten. De meesten hebben kneuzingen of breuken opgelopen.

De dode is volgens mediaberichten een van de machinisten, die ingeklemd was geraakt in zijn locomotief en kon niet direct bevrijd worden. De aanrijding tussen de passagierstrein en de posttrein vond plaats bij Cesky Brod, op zo'n 30 kilometer ten oosten van de Tsjechische hoofdstad Praag. In de passagierstrein zouden ongeveer 200 reizigers hebben gezeten.

De autoriteiten onderzoeken de oorzaak van de aanrijding. Mogelijk heeft een van de treinen een stopsein gemist. Volgens de verkeersminister waren er geen tekenen van een technisch mankement.

Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Tsjechië kwamen vorige week twee mensen om het leven, een Tsjech en een Duitser.

Meer uit Buitenland

Trump erkent krapte in Amerikaanse munitievoorraden

WASHINGTON (ANP) - De voorraden van de hoogwaardigste Amerikaanse munitie zijn niet op peil, erkent de Amerikaanse president Donald Trump. De legerleiding heeft gewaarschuwd dat de strijd met Iran bemoeilijkt kan worden door onder meer dreigende tekorten aan luchtverdedigingsraketten en precisiemunitie, meldden Amerikaanse media eerder.

5 minuten geleden
Kremlin verwacht door Iran-oorlog geen gesprekken in Abu Dhabi

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin verwacht niet dat er op korte termijn nieuwe onderhandelingen met Oekraïne zullen plaatsvinden in Abu Dhabi, zoals vorige week werd aangekondigd. Door de oorlog in Iran en vergeldingsaanvallen op landen in de regio is volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov een nieuw overleg momenteel moeilijk te plannen.

7 minuten geleden
Israël meldt grote aanval op hoofdkwartier Iraans regime

JERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.

29 minuten geleden
VS trekken overheidspersoneel in Bahrein, Irak en Jordanië terug

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het vertrek aangekondigd van niet-essentiële overheidsmedewerkers en hun familieleden in Bahrein, Irak en Jordanië. Dat bevel heeft te maken met veiligheidsrisico's vanwege de oorlog met Iran.

54 minuten geleden
Iran claimt zware Amerikaanse verliezen

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt tegen staatspersbureau Tasnim dat de Verenigde Staten "zware verliezen" hebben geleden door de Iraanse aanvallen. In de eerste twee dagen van de oorlog zouden 650 Amerikaanse militairen zijn gedood of verwond.

1 uur geleden
Rode Halve Maan: 787 doden gemeld in Iran sinds begin oorlog

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran is opgelopen naar 787. Dat meldt hulporganisatie Rode Halve Maan, die spreekt over aanvallen in 153 steden.

1 uur geleden
Brandstofopslag in haven Oman geraakt door drones

DUQM (ANP/RTR) - Een brandstofopslag in een van de belangrijkste havens van Oman is geraakt door een droneaanval, meldt het Omaanse staatspersbureau. Het is de tweede aanval op de Duqm-haven sinds zaterdag, toen Iran begon met luchtaanvallen op landen in de regio, als reactie op Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Volgens het staatspersbureau was de schade in de haven van Duqm beperkt en zijn er geen gewonden.

1 uur geleden