Dode (20) door verkeersongeval in Beek bij Nijmegen
BEEK (ANP) - Een 20-jarige man is in de nacht van vrijdag op zaterdag door een ongeval om het leven gekomen in het Gelderse dorp Beek bij Nijmegen. De politie meldt dat een automobilist is aangehouden.
Het ongeval vond rond 02.15 uur plaats op Nieuwe Rijksweg (N325). Het slachtoffer komt uit de gemeente Berg en Dal, waar Beek deel van uitmaakt. De toedracht van het ongeluk wordt onderzocht.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil onderzoeken hoe elke leerling op school gelijk kan worden behandeld, ongeacht de "levensbeschouwelijke richting" van een school. Dinsdagmiddag werd tot frustratie van de SGP en ChristenUnie een motie van de VVD hiervoor aangenomen. Volgens de christelijke partijen is dit "ongrondwettig en illiberaal" en strijdig met de vrijheid van onderwijs.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor woningbouw van 2030 tot en met 2035 is naar schatting nog 3,9 miljard euro nodig. Dat heeft adviesbureau Rebel berekend in opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Het geld zou nodig zijn om in die jaren ruim een miljoen woningen te bouwen.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid geeft toe dat zij fouten maakte in een onderzoek naar de geheime detentielocatie van Inez Weski (70). De voormalige advocate diende in oktober een klacht in tegen de inspectie. Die startte daarop een intern onderzoek.
44 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Niels van der Laan en Jeroen Woe zijn uitgeroepen tot Mediapersonen van het Jaar. De makers van het populaire NPO 1-programma Even tot hier werden dinsdag onderscheiden met de bijbehorende wisselbeker in Beeld & Geluid in Hilversum. De prijs is een initiatief van mediavakblad BM.
47 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft op de eerste zittingsdag in de Stint-zaak vooral over technische details gesproken met de Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander. Daarmee gaan de rechters woensdag door.
58 minuten geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe wil een wolf laten afschieten die de afgelopen weken schapen in Beilen heeft aangevallen. Het dier dat GW4890m wordt genoemd, viel de schapen aan nadat het een wolfwerend raster had gepasseerd.
2 uur geleden