Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DNB-baas Knot hekelt spilzuchtige regeringen in eurozone

DNB-baas Knot hekelt spilzuchtige regeringen in eurozone

ŠTRBSKÉ PLESO (ANP/BLOOMBERG) - Het ruime begrotingsbeleid van veel eurolanden dwarsboomt de inspanningen van de Europese Centrale Bank om de inflatie omlaag te krijgen. Dat zei Klaas Knot, president van De Nederlandsche Bank en bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB), in een panelgesprek.

Centrale banken hebben te maken met begrotingsbeleid van overheden dat "volledig uit de pas loopt" met de economische situatie, zei Knot op een bijeenkomst in het Slowaakse Tatra-gebergte. "Er is onwil om te helpen bij het stabiliseren van de economie van de eurozone".

Centrale bankiers, onder wie Knot, zijn vaker kritisch op de financiële steun die overheden huishoudens en bedrijven verleenden vanwege de hoge energieprijzen. Het geld zou te breed over de bevolking zijn uitgedeeld. Die maatregelen kwamen op hetzelfde moment dat de centrale bank met renteverhogingen minder geld de economie in wilde laten vloeien, om zo de inflatie af te remmen.

Rente opgevoerd

Knots collega Boštjan Vasle, gouverneur van de Sloveense centrale bank, beklaagde zich erover dat overheden bijna vier jaar lang met steeds ruimere begrotingen lijken te willen werken. Zijn Slowaakse evenknie, Peter Kažimír, stelde dat ministers van Financiën tegenwoordig vooral geld willen uitgeven. "Ik heb het idee dat we de generatie ministers missen uit de periode van bezuinigingen", zei Kazimir, die zelf tussen 2012 en 2019 verantwoordelijk was voor de Slowaakse financiën.

De ECB heeft het afgelopen anderhalf jaar de rente opgevoerd tot recordhoogte om de inflatie in te dammen. Die hogere leenkosten drukken ook op de economische groei. Bestuurslid Isabel Schnabel zei in een interview met een Kroatische krant niet uit te kunnen sluiten dat de eurozone daardoor in een recessie belandt.

Meer uit Financieel

Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

1 uur geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

8 uur geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

8 uur geleden
Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

11 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

13 uur geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

13 uur geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

14 uur geleden