Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic zonder setverlies naar laatste acht Roland Garros

Djokovic zonder setverlies naar laatste acht Roland Garros

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft zich zonder setverlies bij de laatste acht geschaard op Roland Garros. De als eerste geplaatste Serviër was in drie sets de Rus Karen Chatsjanov de baas: 6-4 6-3 6-3.

De 33-jarige Djokovic wist zich al voor de veertiende keer te plaatsen voor de kwartfinales. Alleen twaalfvoudig kampioen Rafael Nadal lukte dat ook.

De nummer 1 van de wereld heeft in vier duels pas 25 games verloren; in zijn eerste drie duels telkens 5 en nu tegen Chatsjanov 10. In de kwartfinales neemt Djokovic het op tegen de Spanjaard Pablo Carreño Busta, die de Duitse qualifier Daniel Altmaier in drie sets versloeg: 6-2 7-5 6-2.

Na zijn zege kwam Djokovic nog even terug op een 'herkenbaar incident' tijdens zijn partij tegen Chatsjanov. In een poging een service van de Rus te retourneren, sloeg hij de bal pardoes in het gezicht van een lijnrechter, die in zijn buurt stond. "Ja, dat was wel even een zeer pijnlijk déjà vu", gaf de Serviër toe.

Hij doelde uiteraard op zijn diskwalificatie bij de US Open vorige maand toen hij uit frustratie over zijn eigen falen de bal hard op de keel van een lijnrechter sloeg. De vrouw ging met een gil naar de grond waarna Djokovic haastig zijn excuses maakte voor zijn uithaal. Aan diskwalificatie in de vierde ronde, uitgerekend tegen zijn komende opponent Carreño Busta, viel destijds voor hem echter niet te ontkomen.

In Parijs viel de schade zowel voor de lijnrechter als voor de titelkandidaat alleszins mee. "Maar het was opnieuw een vervelend moment. Aan dit soort ongevallen valt op de tennisbaan soms gewoon niet te ontkomen."

Meer uit Sport

Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

1 uur geleden
McLaren slaat eerste besloten testdag Formule 1 in Barcelona over

WOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."

2 uur geleden
Tweevoudig winnaar Sinner soepel naar derde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.

2 uur geleden
Australische wielrenner Vine grijpt macht in Tour Down Under

URAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.

4 uur geleden
Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

19 uur geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

1 dag geleden
Duitse tennistopper Zverev naar derde ronde van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.

1 dag geleden