Djokovic staat ook bij ceremonie stil bij overlijden Bryant
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic stond na het veroveren van zijn achtste titel op de Australian Open nogmaals stil bij het overlijden van Kobe Bryant, die een week geleden omkwam bij een helikoptercrash.
"Ik wil me graag richten tot één persoon: Kobe Bryant, die een soort mentor voor mij was", zei de Servische tennisser, die tijdens de prijzenceremonie een jack droeg met daarop 'KB 24'. "Hopelijk herinnert dit ons eraan dat we samen sterk moeten staan en dat je goed moet zijn voor de mensen die je lief hebt. Dat zijn de belangrijkste dingen in het leven."
Djokovic richtte zich ook tot Dominic Thiem, die na vier uur in vijf sets moest buigen. "Je was heel dichtbij. Ik weet zeker dat je ooit een van de bekers zal vasthouden en wel vaker dan één keer. Ik heb groot respect voor je team en wens je veel succes."
Eerder deze week stond Djokovic ook al stil bij de dood van Bryant. "Kobe was er altijd voor mij was en gaf me waardevol advies. Hij hielp me om weer in mezelf te geloven en erop te vertrouwen dat ik zou terugkomen", zei Djokovic toen.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
1 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
2 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
2 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
6 uur geleden