Djokovic na 22e grandslamzege: grootste overwinning in mijn leven
MELBOURNE (ANP) - Zijn 22e grandslamoverwinning maakte zondag veel los bij Novak Djokovic. De Serviër, die in de finale van de Australian Open de Griek Stefanos Tsitsipas versloeg, liet op de tribune zijn tranen de vrije loop en sprak daarna over de "grootste overwinning uit mijn leven".
Djokovic kon vorig jaar niet meedoen aan de Australian Open. De nieuwe nummer 1 van de wereld arriveerde in Melbourne en dacht over een geldige 'medische vrijstelling' te beschikken om zonder vaccinatiebewijs het land in te kunnen. De Australische autoriteiten beweerden echter dat Djokovic onvoldoende bewijs had om aan te kunnen tonen dat hij daar recht op had.
"Dit is een van de meest uitdagende toernooien geweest die ik ooit heb gespeeld, gezien alle omstandigheden", aldus Djokovic. "Ik wil alle mensen bedanken die hebben gezorgd dat ik me welkom en op mijn gemak heb gevoeld in Melbourne. Alleen mijn begeleidingsteam en familie weten wat we de afgelopen vier of vijf weken hebben meegemaakt. Het was een lange reis. Ik moet mezelf in de arm knijpen om te beseffen dat dit echt is gebeurd."
Tsitsipas, die nog wacht op zijn eerste grandslamzege, was complimenteus over zijn tegenstander. "Hij is zeker de beste tennisser ooit. De cijfers spreken voor zich", zei hij.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
22 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
23 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
23 uur geleden