
Djokovic en Sabalenka nieuwe nummers 1 van de wereld
NEW YORK (ANP) - Novak Djokovic en Aryna Sabalenka zijn de nieuwe nummers 1 van de wereld. De Servische tennisser passeerde na zijn zege bij de US Open de Spanjaard Carlos Alcaraz, die in de halve finales werd uitgeschakeld.
Sabalenka staat voor het eerste in haar loopbaan op de eerste plaats. Ze verloor in de finale van de Amerikaanse Coco Gauff. Maar de Belarussische ging Iga Swiatek voorbij, die in als titelverdediger in New York in de vierde ronde onderuit ging. Gauff steeg drie plaatsen na haar triomf bij de US Open en staat nu derde op de mondiale ranking.
Arantxa Rus leverde twee plekken in en is nu de nummer 47. Ze kwam bij het grandslamtoernooi in New York niet door de eerste ronde. Arianne Hartono is de tweede Nederlandse op de lijst. Ze steeg vijftien plaatsen en is nu 191e.
Djokovic
Djokovic keerde terug op de eerste plek van de wereldranglijst, die hij in juni aan Alcaraz moest afstaan. De twee hebben elkaar dit jaar al een paar keer afgelost. Daniil Medvedev bleef na zijn nederlaag in de finale tegen Djokovic op de derde plaats staan.
Tallon Griekspoor is de beste Nederlander op de 24e plaats. Hij boekte één plek winst. Botic van de Zandschulp leverde vijftien plekken in en is nu de nummer 65. Hij haalde op de US Open de tweede ronde.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
2 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
7 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
7 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
8 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
9 uur geleden