Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic en Federer voor de 50e keer tegenover elkaar

Djokovic en Federer voor de 50e keer tegenover elkaar

MELBOURNE (ANP) - Tennissers Novak Djokovic en Roger Federer staan donderdagochtend om 09.30 uur voor de vijftigste keer tegenover elkaar. De inzet van het duel is een plek in de eindstrijd van de Australian Open, waarin zondag Alexander Zverev of Dominic Thiem de tegenstander is.

De 32-jarige Djokovic won 26 van de 49 eerdere ontmoetingen. De laatste wedstrijd tussen de twee wereldtoppers werd gewonnen door de 38-jarige Federer: eind vorig jaar op de ATP Finals in Londen werd het 6-4 6-3. Eerder dat jaar, op Wimbledon, won Djokovic een zinderende strijd tussen de twee. In een zenuwslopende finale werd het 13-12 in de vijfde set.

In Melbourne geldt Djokovic, al zeven keer de beste op de Australian Open, als de favoriet. Te meer ook omdat Federer dit toernooi al twee slopende vijfsetters heeft gespeeld. Dinsdag overleefde hij tegen Tennys Sandgren zeven matchpoints.

Federer kan deze week zijn 21e grandslamtitel veroveren, Djokovic kan zijn totaal op 17 brengen.

Meer uit Sport

Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

5 uur geleden
Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

20 uur geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

1 dag geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

1 dag geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

2 dagen geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

2 dagen geleden