Djokovic en Federer voor de 50e keer tegenover elkaar
MELBOURNE (ANP) - Tennissers Novak Djokovic en Roger Federer staan donderdagochtend om 09.30 uur voor de vijftigste keer tegenover elkaar. De inzet van het duel is een plek in de eindstrijd van de Australian Open, waarin zondag Alexander Zverev of Dominic Thiem de tegenstander is.
De 32-jarige Djokovic won 26 van de 49 eerdere ontmoetingen. De laatste wedstrijd tussen de twee wereldtoppers werd gewonnen door de 38-jarige Federer: eind vorig jaar op de ATP Finals in Londen werd het 6-4 6-3. Eerder dat jaar, op Wimbledon, won Djokovic een zinderende strijd tussen de twee. In een zenuwslopende finale werd het 13-12 in de vijfde set.
In Melbourne geldt Djokovic, al zeven keer de beste op de Australian Open, als de favoriet. Te meer ook omdat Federer dit toernooi al twee slopende vijfsetters heeft gespeeld. Dinsdag overleefde hij tegen Tennys Sandgren zeven matchpoints.
Federer kan deze week zijn 21e grandslamtitel veroveren, Djokovic kan zijn totaal op 17 brengen.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
1 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
2 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
5 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
1 dag geleden