Djokovic en Federer voor de 50e keer tegenover elkaar
MELBOURNE (ANP) - Tennissers Novak Djokovic en Roger Federer staan donderdagochtend om 09.30 uur voor de vijftigste keer tegenover elkaar. De inzet van het duel is een plek in de eindstrijd van de Australian Open, waarin zondag Alexander Zverev of Dominic Thiem de tegenstander is.
De 32-jarige Djokovic won 26 van de 49 eerdere ontmoetingen. De laatste wedstrijd tussen de twee wereldtoppers werd gewonnen door de 38-jarige Federer: eind vorig jaar op de ATP Finals in Londen werd het 6-4 6-3. Eerder dat jaar, op Wimbledon, won Djokovic een zinderende strijd tussen de twee. In een zenuwslopende finale werd het 13-12 in de vijfde set.
In Melbourne geldt Djokovic, al zeven keer de beste op de Australian Open, als de favoriet. Te meer ook omdat Federer dit toernooi al twee slopende vijfsetters heeft gespeeld. Dinsdag overleefde hij tegen Tennys Sandgren zeven matchpoints.
Federer kan deze week zijn 21e grandslamtitel veroveren, Djokovic kan zijn totaal op 17 brengen.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
6 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
6 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
13 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden