Dit zijn de nieuwe verkeerssituaties op de Molenvlietsedijk
THOLEN - De Molenvlietsedijk is vanaf donderdag weer open voor al het verkeer, vanaf de rotonde Zoekweg tot aan de kruising met de Mossellaan. Dit betekent dat de Dalempolder weer normaal bereikbaar is via deze weg. De Molenvlietsedijk ziet er nu wel anders uit dan voorheen. We zetten de nieuwe verkeerssituaties op een rijtje.
De Molenvlietsedijk was tijdelijk afgesloten voor het aanleggen van nieuw asfalt. Donderdag 2 november gaat de weg weer open en is de nieuwbouwlocatie Molenvlietsedijk-Zuid weer bereikbaar vanaf de Hoogaarsstraat. In november wordt de bypass vanaf het parkeerterrein Zoekweg gesloten. Een deel van deze rijbaan wordt gebruikt voor de bouw van nieuwe woningen.
De verkeerssituatie op de Molenvlietsedijk is aangepast. De aanpassingen maken deel uit van Toekomstig Tholen, een project van de gemeente om de bereikbaarheid van de stad te verbeteren. We leggen de nieuwe verkeerssituatie per kruising/straat aan je uit.
Zoekweg-Burgemeester van BerchemstraatBij de rotonde Zoekweg wordt de maximale snelheid 30 kilometer per uur. Bij de rotonde liggen een vrijliggend fietspad en een zebrapad. Fietsers en voetgangers hebben hier voorrang op de automobilisten. De Molenvlietsedijk is een voorrangsweg. Richting de kruising met de Burgemeester van Berchemstraat blijven fietsers op een vrijliggend fietspad aan beide kanten van de weg. Ook hier hebben de fietsers en voetgangers voorrang op de auto’s.
Kruising HoogaarsstraatBij de kruising met de Hoogaarsstraat verandert de verkeerssituatie voor fietsers. Het fietsverkeer komt samen op een tweerichtingsfietspad aan de rechterkant van de weg. Fietsers die van de Mossellaan of de rotonde Molenvliet komen, steken over op een rustpunt in het midden van de weg. Er is ook een zebrapad voor voetgangers. Fietsers hebben hier geen voorrang. Na de kruising met de Hoogaarsstraat mogen automobilisten maximaal 50 kilometer per uur rijden.
Mossellaan-EewegFietsers krijgen weer voorrang op de kruising met de Mossellaan. Op deze plek ligt ook een zebrapad voor voetgangers. Op de kruising met de Molenvlietsedijk en de Eeweg is het kruispunt aangepast naar een rotonde. Alle fietsers en voetgangers die naar de Eeweg willen, steken op dezelfde plek over op de Molenvlietsedijk. Ook hier hebben ze voorrang op de automobilisten.
N286-GroenewegFietsers en voetgangers steken de N286 over via de nieuwe fietstunnel. Automobilisten op de provinciale weg kunnen rijden richting Poortvliet, bedrijventerrein Welgelegen of Bergen op Zoom. Hulpdiensten hebben altijd voorrang op dit kruispunt; het verkeerslicht springt meteen op groen voor hen.
In de richting van bedrijventerrein Welgelegen ligt de oversteek van de landbouwroute. Landbouwverkeer steken hier de Groeneweg en het tweerichtingsfietspad over. Het verkeer op de Groeneweg en de fietsers hebben voorrang op de landbouwvoertuigen.
MarconiwegRichting de Marconiweg blijft het fietsverkeer aan de rechterkant van de weg. Op de rotonde bij de Marcoinweg kunnen fietsers oversteken richting het bedrijventerrein of in de richting van de Nieuwlandsedijk. Fietsers hebben hier voorrang op de automobilisten.
Molenvlietsedijk wordt definitief opengesteld, verkeersdrukte Dalempolder neemt af
Meer uit Tholen
THOLEN/WEST-BRABANT - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Irene Welling, dierenarts en eigenaar van Paardenpraktijk West-Brabant.
6 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Op de Leguitsedijk in Oud-Vossemeer zijn zaterdagmiddag een auto en een motor met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse vanwege een melding van een mogelijk ongeval met letsel.
8 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Angela Toussaint die de spotlight mocht vangen.
9 uur geledenTHOLEN/ STEENBERGEN- De wijkagenten van de gemeenten Tholen en Steenbergen hebben vrijdagmiddag vijf bekeuringen uitgeschreven voor het rijden onder invloed van alcohol. Dit hebben ze zaterdagmiddag bekend gemaakt.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De Landelijke rijvereniging & ponyclub Eendrachtruiters Tholen bestaat in mei 80 jaar. De vereniging werd opgericht in 1946, vlak na de Tweede Wereldoorlog, een periode waarin saamhorigheid en gezamenlijke activiteiten een belangrijke rol speelden. Inmiddels zijn de Eendrachtruiters al decennialang een vertrouwd gezicht binnen de regionale paardensport. Waar het 75-jarig jubileum nog groots werd gevierd, kiezen zij er dit keer bewust voor het wat kleinschaliger te houden.
1 dag geledenTHOLEN - ZLTO Tholen (Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie) houdt op maandag 25 mei, tweede pinksterdag, het evenement Buurten bij de Boer. Er is een fietsroute uitgestippeld van ongeveer 20 kilometer langs verschillende boerderijen. Iedereen kan meedoen, van jong tot oud. De fietstocht voert langs vier agrarische bedrijven in de omgeving tussen Tholen en Scherpenisse.
1 dag geledenTHOLEN - Op zaterdagochtend 23 mei klinkt weer het geronk van motoren door Tholen. Oude trekkers, glimmend opgepoetst of juist trots gedragen door jaren werk op het land, verzamelen zich voor de jaarlijkse rondrit van de Oldtimer Trekker Vereniging OTMMZ. Rond half tien staan de eerste deelnemers al klaar bij de Bergse Diepsluis voor koffie en een Zeeuwse bolus, terwijl langs de dijk langzaam een stoet van zo'n tachtig oldtimer trekkers groeit.
2 dagen geleden