Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dit zijn de activiteiten nabij Tholen tijdens de Maand van de Geschiedenis

Dit zijn de activiteiten nabij Tholen tijdens de Maand van de Geschiedenis

THOLEN - Het grootste historische evenement van Nederland gaat op 1 oktober van start: De Maand van de Geschiedenis. Honderden culturele organisaties zullen een breed scala aan activiteiten aanbieden die aansluiten bij het jaarthema ‘Eureka!’. Met ruim 550 activiteiten in oktober is er voor iedereen wel iets interessants te beleven. Hier is een voorproefje van enkele activiteiten die in de buurt van Tholen zullen plaatsvinden.

De ArcheoHotspot in Bergen op Zoom biedt verschillende activiteiten tijdens de Maand van de Geschiedenis. Elke woensdag- en zaterdagmiddag tussen 13.00 en 16.30 uur kun je gratis de hotspot bezoeken. Hier staat een tentoonstelling over archeologie op het programma, waar je bodemvondsten kunt bewonderen die tijdens archeologisch onderzoek zijn opgegraven. Bovendien kun je zelf aan de slag als een archeoloog. Op 7 en 8 oktober wordt in de hotspot een lezing gehouden over de historische vestingwerken van Bergen op Zoom en hun archeologische restanten. Aanmelden voor deze lezing is verplicht.

Houd je van actieve wandelingen? Dan kun je op 6, 13 en 27 oktober deelnemen aan een archeologische stadswandeling door Bergen op Zoom. Onder begeleiding van een gids verken je locaties in de binnenstad waar archeologische opgravingen hebben plaatsgevonden en waar unieke vondsten zijn gedaan. De wandeling start op de Grote Markt en duurt anderhalf uur. Ook hiervoor is vooraf aanmelden verplicht.

Tweede Wereldoorlog
Ook in Zeeland worden activiteiten georganiseerd. In Middelharnis wordt op zaterdag 28 oktober bij de historische Hofstede Lust en Last een komisch toneelstuk genaamd ‘Het Flakkeese Allo Allo’ opgevoerd. Het verhaal gaat over een café op het bezette Goeree-Overflakkee tijdens de Tweede Wereldoorlog. Daarnaast kun je in het Streekmuseum Goeree-Overflakkee de expositie ‘Romeinen langs de kust’ bewonderen. Het museum is in oktober geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur.

Goudvissen kweken
In oktober valt er in Zierikzee genoeg te beleven tijdens de Maand van de Geschiedenis. Het Stadhuismuseum presenteert “Job Baster: Eureka!”, een expositie die een inkijkje geeft in het leven en werk van Job Baster aan de hand van unieke objecten, originele brieven en documenten. Job Baster was de eerste persoon in Nederland die erin slaagde goudvissen te kweken. Langs de Havenpark is er een kleine tentoonstelling met oude afbeeldingen van de ontdekkingen in de stad en de overgebleven gevolgen daarvan belicht. Op 21 oktober kun je deelnemen aan een wandeling onder leiding van de verhalenverteller Hildebrand. Tijdens de wandeling zal de gids verhalen delen over de Tachtigjarige Oorlog in Zierikzee.

Ook in Goes wordt zo’n theaterwandeling gehouden met verhalenverteller Johannes als gids. Samen met hem dwaal je door de binnenstad en door de stadsgeschiedenis. Je ontdekt bijvoorbeeld hoe de pest dankzij de Grote Kerk voor altijd uit Goes verdween. Aanmelden voor de wandelingen is verplicht. Naast Goes geeft archivaris Frank de Klerk een lezing en een rondleiding door Wilhelminadorp.

Voor een overzicht van alle activiteiten tijdens dit evenement kun je terecht op www.maandvandegeschiedenis.nl

Meer uit Tholen

Lintjesregen: Deze 9 Tholenaren zijn verrast met een Koninklijke onderscheiding

THOLEN - Negen inwoners van de gemeente Tholen zijn vrijdag door burgemeester Marleen Sijbers verrast met een Koninklijke onderscheiding. Acht mogen zich voortaan Lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen en Leen Geluk werd zelfs benoemd tot Ridder.

13 uur geleden
Auto van dijk bij Poortvliet, traumahelikopter ingezet

POORTVLIET - Op de Poortvlietsedijk (N286) bij Poortvliet is in de nacht van donderdag op vrijdag een auto van de weg geraakt en onderaan de dijk tot stilstand gekomen. Rond 00.35 uur verloor een man door nog onbekende oorzaak de controle over zijn auto. De auto kwam zo'n 100 meter verderop beneden de dijk op de zijkant, op de passagierskant, tot stilstand.

18 uur geleden
Programma Koningsdag Sint-Maartensdijk 2026

SINT-MAARTENSDIJK - Het programma voor Koningsdag 27 april in Sint-Maartensdijk.

18 uur geleden
Problemen ChipSoft bij Bravis verholpen: ‘MijnBravis weer beschikbaar voor patiënten’

BERGEN OP ZOOM / ROOSENDAAL - Patiënten van het Bravis ziekenhuis kunnen weer gebruikmaken van het online portaal MijnBravis. Bravis verbrak sinds 7 april preventief de verbinding met onder meer dit systeem vanwege een data-incident bij softwareleverancier ChipSoft. Volgens ChipSoft zijn hierbij geen patiëntgegevens van Bravis gestolen. Na een grondige evaluatie en zorgvuldige heropstart, kunnen patiënten nu weer veilig inloggen, informatie bekijken en afspraken maken.  Direct na het bekend worden van het data-incident bij ChipSoft op 7 april, heeft Bravis zich nadrukkelijk laten adviseren door onder meer het landelijk cyberexpertisecentrum Z-Cert. Na bestudering van een uitgebreid adviesrapport van expertisecentrum Z-Cert besloot het ziekenhuis de verbindingen met de verschillende applicaties zorgvuldig te herstellen. 

19 uur geleden
Streekdrachtgroep Tholen brengt mode van vroeger tot leven in De Wimpel

SINT PHILIPSLAND - Het bestuur van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland had vorige week woensdagmiddag de Streekdrachtgroep Tholen uitgenodigd in De Wimpel in Sint Philipsland. Ook de leden van andere vrouwenverenigingen in Sint Philipsland en Anna Jacobapolder hadden een uitnodiging gekregen.

1 dag geleden
Automobilist verliest macht over het stuur bij Sint-Annaland en slaat over de kop

SINT-ANNALAND - Op de Plaatweg bij Sint-Annaland is woensdagmiddag een auto over de kop geslagen. Het voertuig kwam uiteindelijk weer op zijn wielen tot stilstand. De auto raakte zwaar beschadigd.

1 dag geleden
Na diefstal van kostbare sieraden opent De Meestoof een expositie over geld

SINT-ANNALAND - Na een roerig jaar met de diefstal van gouden Thoolse sieraden pakt streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland de draad weer op. De nieuwe wisseltentoonstelling 'Van schelpen tot bitcoin' gaat over geld, maar echte gouden munten zijn er niet te zien. Het museum heeft geleerd van de brute diefstal juni vorig jaar. Sindsdien is er hard gewerkt om de beveiliging op orde te brengen.

2 dagen geleden