Dit zijn de activiteiten nabij Tholen tijdens de Maand van de Geschiedenis
THOLEN - Het grootste historische evenement van Nederland gaat op 1 oktober van start: De Maand van de Geschiedenis. Honderden culturele organisaties zullen een breed scala aan activiteiten aanbieden die aansluiten bij het jaarthema ‘Eureka!’. Met ruim 550 activiteiten in oktober is er voor iedereen wel iets interessants te beleven. Hier is een voorproefje van enkele activiteiten die in de buurt van Tholen zullen plaatsvinden.
De ArcheoHotspot in Bergen op Zoom biedt verschillende activiteiten tijdens de Maand van de Geschiedenis. Elke woensdag- en zaterdagmiddag tussen 13.00 en 16.30 uur kun je gratis de hotspot bezoeken. Hier staat een tentoonstelling over archeologie op het programma, waar je bodemvondsten kunt bewonderen die tijdens archeologisch onderzoek zijn opgegraven. Bovendien kun je zelf aan de slag als een archeoloog. Op 7 en 8 oktober wordt in de hotspot een lezing gehouden over de historische vestingwerken van Bergen op Zoom en hun archeologische restanten. Aanmelden voor deze lezing is verplicht.
Houd je van actieve wandelingen? Dan kun je op 6, 13 en 27 oktober deelnemen aan een archeologische stadswandeling door Bergen op Zoom. Onder begeleiding van een gids verken je locaties in de binnenstad waar archeologische opgravingen hebben plaatsgevonden en waar unieke vondsten zijn gedaan. De wandeling start op de Grote Markt en duurt anderhalf uur. Ook hiervoor is vooraf aanmelden verplicht.
Tweede Wereldoorlog
Ook in Zeeland worden activiteiten georganiseerd. In Middelharnis wordt op zaterdag 28 oktober bij de historische Hofstede Lust en Last een komisch toneelstuk genaamd ‘Het Flakkeese Allo Allo’ opgevoerd. Het verhaal gaat over een café op het bezette Goeree-Overflakkee tijdens de Tweede Wereldoorlog. Daarnaast kun je in het Streekmuseum Goeree-Overflakkee de expositie ‘Romeinen langs de kust’ bewonderen. Het museum is in oktober geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur.
Goudvissen kweken
In oktober valt er in Zierikzee genoeg te beleven tijdens de Maand van de Geschiedenis. Het Stadhuismuseum presenteert “Job Baster: Eureka!”, een expositie die een inkijkje geeft in het leven en werk van Job Baster aan de hand van unieke objecten, originele brieven en documenten. Job Baster was de eerste persoon in Nederland die erin slaagde goudvissen te kweken. Langs de Havenpark is er een kleine tentoonstelling met oude afbeeldingen van de ontdekkingen in de stad en de overgebleven gevolgen daarvan belicht. Op 21 oktober kun je deelnemen aan een wandeling onder leiding van de verhalenverteller Hildebrand. Tijdens de wandeling zal de gids verhalen delen over de Tachtigjarige Oorlog in Zierikzee.
Ook in Goes wordt zo’n theaterwandeling gehouden met verhalenverteller Johannes als gids. Samen met hem dwaal je door de binnenstad en door de stadsgeschiedenis. Je ontdekt bijvoorbeeld hoe de pest dankzij de Grote Kerk voor altijd uit Goes verdween. Aanmelden voor de wandelingen is verplicht. Naast Goes geeft archivaris Frank de Klerk een lezing en een rondleiding door Wilhelminadorp.
Voor een overzicht van alle activiteiten tijdens dit evenement kun je terecht op www.maandvandegeschiedenis.nl
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - In de nacht van zondag op maandag is een traumateam opgeroepen voor een medische noodsituatie aan de Provincialeweg in Sint-Maartensdijk.
2 uur geledenTHOLEN - Donderdagochtend vond de aftrap van het educatieve programma Democracity plaats in de raadzaal van het gemeentehuis in Tholen. Hierbij kunnen leerlingen uit 30 schoolklassen in de huid kruipen van raadsleden en raadsvergaderingen naspelen. Groep 7 van CNS De Regenboog mocht het programma als allereerste meemaken en in de middag volgde groep 8 van dezelfde school. Een gastdocent van ProDemos, de organisator van het programma, leidde alles in goede banen.
17 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: teamleider Miranda Mentzij en hbo-verpleegkundige Nienke Stins van TanteLouise.
22 uur geledenTHOLEN - Over ruim een maand is het alweer tijd voor de jaarlijkse grote vrijwilligersactie NLdoet. Op vrijdag 13 en zaterdag 14 maart kunnen vrijwilligers lokale verenigingen en organisaties een handje helpen bij activiteiten die vaak gepaard gaan met veel gezelligheid. Ondertussen zijn er binnen de gemeente Tholen al verschillende activiteiten aangemeld die dringend op zoek zijn naar vrijwilligers.
1 dag geledenZEELAND - Daniëlle de Clerck (35) is vrijdag beëdigd als gedeputeerde voor de provincie Zeeland. Ze volgt Dick van der Velde op, die in november aankondigde te stoppen.
1 dag geledenTHOLEN - De Provincie Zeeland stelt ook in 2026 subsidie beschikbaar voor de restauratie van rijksmonumenten. Vorig jaar profiteerden vier projecten op Tholen van deze regeling. Dit jaar is een totaalbudget van 3,1 miljoen euro beschikbaar.
1 dag geledenTHOLEN - De aanhoudende vorst zorgt niet alleen voor gladde wegen en bevroren autoruiten, maar ook voor een toename van muizen- en rattenoverlast in huis. Volgens het landelijke platform Beestjeskwijt zoeken knaagdieren massaal hun toevlucht tot spouwmuren en isolatielagen van woningen. Vooral goed geïsoleerde huizen blijken in trek als warme schuilplaats tijdens koude nachten.
2 dagen geleden