Dit was januari 2022: Rustige jaarwisseling en Met Shmaak wint Nederlandse Horecaprijs
THOLEN - 2022 was een jaar vol mooie en bijzondere, maar ook verdrietige momenten. In de laatste dagen van het jaar blikken we terug op deze dagen. Vandaag: januari.
Rustige jaarwisseling, maar wel 8500 euro schade
De jaarwisseling in de gemeente Tholen verliep ‘redelijk rustig’. Dat liet de gemeente weten. In totaal kwamen er bij de gemeente 11 meldingen binnen, waarvan er 8 betrekking hadden op vuurwerkoverlast. Lees hier meer..
Met Shmaak wint Nederlandse Horecaprijs
Met Shmaak viel begin 2022 goed in de prijzen bij de Nederlandse Horecaprijzen. Het Grand Café werd winnaar in de gemeente, in de provincie en won de Gold Award voor horecagelegenheden met minimaal 30 stemmen en een gemiddelde score van een 9 of hoger. Lees hier meer..
Vrouw met spoed naar ziekenhuis na woningbrand
Een vrouw werd begin januari met spoed naar het ziekenhuis overgebracht nadat brand uit was gebroken in haar woning. De brandweer had het vuur snel onder controle en kon verdere uitbreiding van de brand voorkomen. Lees hier meer..
Steunpakketten voor Thoolse ouderen in armoede
Vrijwilligers van Stichting Geef Niet Op! brachten in januari steunpakketjes rond aan ouderen in armoede op Tholen. De ‘Ik-Denk-Aan-Jou’ steunpakketjes bestaan voornamelijk uit bonnen voor de Albert Heijn. Lees hier meer..
Meer uit Tholen
THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
23 minuten geledenSINT-ANNALAND - Sint-Annaland draagt een geschiedenis die evenzeer door mensen als door water is gevormd. Waar nu een hechte gemeenschap van ruim 4.000 inwoners woont, lag 550 jaar geleden een verlaten stuk land. Wachtend op iemand die er toekomst in zag. Die toekomst kwam van grondlegster Anna van Bourgondië.
19 uur geledenPOORTVLIET - Een personenauto is vrijdagavond bij een eenzijdig ongeluk op de Bram Groenewegeweg tegen een boom gebotst. Bij het ongeluk kwam de bestuurder bekneld te zitten. De brandweer kwam met spoed ter plaatse en heeft de bestuurder uit het voertuig bevrijd. Daarna is de bestuurder per ambulance naar het ziekenhuis gebracht.
21 uur geledenTHOLEN - Wie met het openbaar vervoer in Zeeland reist, moet vanaf zondag rekening houden met een nieuwe dienstregeling. Busbedrijf Connexxion verandert een aantal buslijnen. Op Tholen komt er een extra rit voor scholieren tussen Poortvliet en Sommelsdijk.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/SINT-ANNALAND - Cees van Broekhoven (71) is als rasechte Bergenaar al decennialang nauw verbonden met Sint-Annaland. De voormalige leerkracht en docent theater kent het dorp van binnenuit. "Het is een hechte gemeenschap, maar tegelijk open voor nieuwkomers."
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER/THOLEN - Popkoor Voix en Cultikoor organiseren samen een kerstconcert op zondag 14 december in de Rooms-Katholieke kerk aan de Dorpsweg in Oud-Vossemeer. Tijdens deze middag kunnen bezoekers genieten van een muzikale kerstsfeer vol bekende en verrassende liedjes.
1 dag geledenTHOLEN - Voor het eerst sinds de oprichting in 1972 verhoogt de Grote Clubactie de afdrachtpercentage voor verenigingen van 80 naar 85 procent. Deze verhoging geldt meteen voor de actie van dit jaar. Voor elf Thoolse verenigingen betekent dit dat zij samen niet 23.868 euro, maar 25.359 euro ontvangen.
2 dagen geleden