Dit was januari 2022: Rustige jaarwisseling en Met Shmaak wint Nederlandse Horecaprijs
THOLEN - 2022 was een jaar vol mooie en bijzondere, maar ook verdrietige momenten. In de laatste dagen van het jaar blikken we terug op deze dagen. Vandaag: januari.
Rustige jaarwisseling, maar wel 8500 euro schade
De jaarwisseling in de gemeente Tholen verliep ‘redelijk rustig’. Dat liet de gemeente weten. In totaal kwamen er bij de gemeente 11 meldingen binnen, waarvan er 8 betrekking hadden op vuurwerkoverlast. Lees hier meer..
Met Shmaak wint Nederlandse Horecaprijs
Met Shmaak viel begin 2022 goed in de prijzen bij de Nederlandse Horecaprijzen. Het Grand Café werd winnaar in de gemeente, in de provincie en won de Gold Award voor horecagelegenheden met minimaal 30 stemmen en een gemiddelde score van een 9 of hoger. Lees hier meer..
Vrouw met spoed naar ziekenhuis na woningbrand
Een vrouw werd begin januari met spoed naar het ziekenhuis overgebracht nadat brand uit was gebroken in haar woning. De brandweer had het vuur snel onder controle en kon verdere uitbreiding van de brand voorkomen. Lees hier meer..
Steunpakketten voor Thoolse ouderen in armoede
Vrijwilligers van Stichting Geef Niet Op! brachten in januari steunpakketjes rond aan ouderen in armoede op Tholen. De ‘Ik-Denk-Aan-Jou’ steunpakketjes bestaan voornamelijk uit bonnen voor de Albert Heijn. Lees hier meer..
Meer uit Tholen
THOLEN - De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap Tholen organiseert op woensdag 13 mei om 10.00 uur een gespreksochtend rond het werk van de Joodse schrijfster Etty Hillesum. De bijeenkomst maakt deel uit van een serie gesprekken over spiritualiteit, levensvragen en inspirerende teksten.
8 uur geledenSTAVENISSE - Wie kent hem niet als de drijvende kracht achter Omroep Tholen. Maar Laban Hage (70) uit Stavenisse is veel meer dan alleen radiomaker. Hij heeft ook een groot voetbalhart en zette zich jarenlang op verschillende manieren in voor het verenigingsleven. Voor al zijn verdiensten werd hij tijdens de jaarlijkse lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.
13 uur geledenTHOLEN - Afgelopen zaterdag trok de jaarlijkse Truckersrit opnieuw veel bekijks op Tholen. Onder een stralende zon reed een stoet van ongeveer negentig trucks over het eiland, terwijl langs de route enthousiast werd gezwaaid door jong en oud. Zowel in de cabines als langs de kant van de weg waren vooral veel blije gezichten te zien.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Nadat enkele jaren geleden zowel de jaarlijkse rommelmarkt als de braderie wegvielen, dachten de creatievelingen van Hervormde Kerk Oud-Vossemeer maar één ding: dit kan zo niet langer. Het dorp herleefde zaterdagmiddag onder een stralende zon dan ook oude tijden tijdens de eerste editie van de Roosevelt Fair.
1 dag geledenHOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Richard en Anouska Wouts, Wouts Groenprojecten Hoogerheide.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Fase die de spotlight mocht vangen.
3 dagen geledenTHOLEN - Bruinvis, brokkelster, kluut, kanoet, gezaagde zee-eik, schelpkokerworm, gele hoornpapaver en zilte rus: in Nationaal Park Oosterschelde leven honderden verschillende planten en dieren. In het water, in de omliggende natuurgebieden en in de lucht. Van 9 tot en met 31 mei gaan inwoners en bezoekers op zoek naar zoveel mogelijk soorten planten en dieren tijdens de Nationale Parken Soorten Challenge.
4 dagen geleden