Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Dit pakket levert Zeeland misschien wel meer op dan kazerne'

'Dit pakket levert Zeeland misschien wel meer op dan kazerne'

MIDDELBURG - Op de locatie in Vlissingen waar de marinierskazerne zou komen, moet uiterlijk in 2026 een justitieel complex met zwaarbeveiligde rechtbank en gevangenis openen. Ook krijgt Zeeland een kenniscentrum voor voedsel, water en energie in Vlissingen, een snellere treinverbinding en een regionaal gezondheidscentrum met huisartsenopleiding voor het mislopen van de kazerne.

Dit zijn de hoofdingrediënten in het rapport van speciaal adviseur Bernhard Wientjes, dat staatssecretaris Raymond Knops van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, commissaris van de koning in Zeeland Han Polman, de Vlissingse burgemeester Bas van den Tillaar en dijkgraaf Toine Poppelaars van waterschap Scheldestromen vrijdag hebben ondertekend.

Vluchten

De verschillende overheden moeten het advies nog goedkeuren, maar de bestuurders spraken vrijdag allen over een plan dat Zeeland ‘sociaal en economisch misschien nog wel meer oplevert dan een marinierskazerne’. Het betekent volgens Wientjes een investering in Zeeland van zo’n 650 miljoen euro vanuit het Rijk die ruim 1000 banen oplevert.

“De kracht zit ‘m in het langjarige partnership tussen Zeeland en Den Haag, waarbij de uitvoering van de plannen niet achter gesloten deuren plaatsvindt”, zegt Polman. “Minimaal twee keer per jaar rapporteren we over de voortgang aan onze volksvertegenwoordigers, zodat iedereen kan volgen wat er gebeurt en niet gebeurt en zodat niemand kan vluchten.”

Kenniscentrum

De plannen moeten de Zeeuwse werkgelegenheid, gezondheidszorg, het onderwijs en de aantrekkingskracht om in Zeeland te willen (blijven) wonen en werken een boost geven. Zo komt er een kenniscentrum voor voedsel, water en energie waarin de Zeeuwse onderwijsinstellingen samenwerken met de universiteiten van Wageningen en Utrecht en waarbij ook het bedrijfsleven wordt betrokken. Hiervoor maakt het Rijk geld vrij om de Kenniswerf in Vlissingen te verbeteren en om startende bedrijven te helpen. 

Treinverbinding

Het justitieel complex krijgt een kenniscentrum tegen ondermijnende criminaliteit, een groot probleem in onder meer de Zeeuwse havens.  

Investeren in de treinverbinding richting Randstad, Noord-Brabant en Vlaanderen brengt reizigers uit Zeeland volgens Wientjes uiterlijk in 2025 een uur sneller in Amsterdam.

Meer uit Tholen

Forum voor Democratie doet op Tholen mee aan verkiezingen voor gemeenteraad

THOLEN - Forum voor Democratie staat in maart voor het eerst op het stembiljet bij de gemeenteraadsverkiezingen op Tholen. De partij maakt binnenkort bekend wie er op de kandidatenlijst komen te staan.

1 dag geleden
Heel het weekend nog code geel in West-Brabant vanwege verraderlijke gladheid

WEST-BRABANT- Het KNMI geeft nog heel het weekend code geel af voor West-Brabant. Er wordt gewaarschuwd voor plaatselijke gladheid door sneeuw(resten) en bevriezing van natte wegen. Dit is verraderlijk omdat deze gladheid moeilijk te zien is. Vanaf woensdagavond is code geel al van kracht in West-Brabant. Voor die tijd zorgde het winterse weer voor meer overlast en was er sprake van code oranje.

1 dag geleden
Voucher van 10.000 euro beschikbaar voor vergroening Zeeuws schoolplein

THOLEN - Op 5 januari kunnen scholen zich weer inschrijven voor de Groene Revolutie Schoolpleinen. Dit jaar kunnen acht Zeeuwse scholen dankzij deze regeling hun grijze schoolplein omtoveren tot een groene, natuurrijke leeromgeving. Alle basisscholen in Zeeland kunnen zich inschrijven tot en met zondag 8 maart 2026.

1 dag geleden
Twee nepagenten lichten vrouw op in Sint-Annaland, politie zoekt tips

SINT-ANNALAND - Twee mannen die in juni een vrouw in Sint-Annaland hebben opgelicht door zich als politieagenten voor te doen, zijn nog niet gepakt. Onlangs besteedde het opsporingsprogramma Bureau Brabant aandacht aan de zaak. De politie vraagt nog steeds om tips van het publiek.

2 dagen geleden
Jaap schenkt 34 schilderijen aan de Kunstkamer: ‘Kijk maar wat je ermee doet’

SCHERPENISSE - Dit jaar schonk schilder Jaap de Jonge 34 kunstwerken aan de Kunstkamer met de mededeling: "Kijk maar wat je ermee doet." Het werd een verloting.

2 dagen geleden
Van winterpret tot een iglo: Jullie leukste foto’s van Tholen in de sneeuw

THOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.

3 dagen geleden
Rook uit dak en plafond van basisschool De Rieburch, gebouw ontruimd

SINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig

3 dagen geleden