
'Dit pakket levert Zeeland misschien wel meer op dan kazerne'
MIDDELBURG - Op de locatie in Vlissingen waar de marinierskazerne zou komen, moet uiterlijk in 2026 een justitieel complex met zwaarbeveiligde rechtbank en gevangenis openen. Ook krijgt Zeeland een kenniscentrum voor voedsel, water en energie in Vlissingen, een snellere treinverbinding en een regionaal gezondheidscentrum met huisartsenopleiding voor het mislopen van de kazerne.
Dit zijn de hoofdingrediënten in het rapport van speciaal adviseur Bernhard Wientjes, dat staatssecretaris Raymond Knops van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, commissaris van de koning in Zeeland Han Polman, de Vlissingse burgemeester Bas van den Tillaar en dijkgraaf Toine Poppelaars van waterschap Scheldestromen vrijdag hebben ondertekend.
Vluchten
De verschillende overheden moeten het advies nog goedkeuren, maar de bestuurders spraken vrijdag allen over een plan dat Zeeland ‘sociaal en economisch misschien nog wel meer oplevert dan een marinierskazerne’. Het betekent volgens Wientjes een investering in Zeeland van zo’n 650 miljoen euro vanuit het Rijk die ruim 1000 banen oplevert.
“De kracht zit ‘m in het langjarige partnership tussen Zeeland en Den Haag, waarbij de uitvoering van de plannen niet achter gesloten deuren plaatsvindt”, zegt Polman. “Minimaal twee keer per jaar rapporteren we over de voortgang aan onze volksvertegenwoordigers, zodat iedereen kan volgen wat er gebeurt en niet gebeurt en zodat niemand kan vluchten.”
Kenniscentrum
De plannen moeten de Zeeuwse werkgelegenheid, gezondheidszorg, het onderwijs en de aantrekkingskracht om in Zeeland te willen (blijven) wonen en werken een boost geven. Zo komt er een kenniscentrum voor voedsel, water en energie waarin de Zeeuwse onderwijsinstellingen samenwerken met de universiteiten van Wageningen en Utrecht en waarbij ook het bedrijfsleven wordt betrokken. Hiervoor maakt het Rijk geld vrij om de Kenniswerf in Vlissingen te verbeteren en om startende bedrijven te helpen.
Treinverbinding
Het justitieel complex krijgt een kenniscentrum tegen ondermijnende criminaliteit, een groot probleem in onder meer de Zeeuwse havens.
Investeren in de treinverbinding richting Randstad, Noord-Brabant en Vlaanderen brengt reizigers uit Zeeland volgens Wientjes uiterlijk in 2025 een uur sneller in Amsterdam.
Meer uit Reimerswaal
RILLAND- De hulpdiensten zijn zaterdagmorgen ingezet voor een verkeersongeval op de Bathseweg. Ter plaatse bleek dat één persoon medische hulp nodig had en voor nader onderzoek met spoed naar het ziekenhuis overgebracht moest worden. Dit gebeurde onder politiebegeleiding. De politie laat weten dat er sprake was van een medisch ongeval.
16 uur geledenKRUININGEN- Op de Stationsweg zijn zaterdagmorgen twee verkeersdeelnemers met elkaar in botsing gekomen. Hierbij liep één persoon letsel op. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis overgebracht. Waardoor de verkeersdeelnemers met elkaar in botsing kwamen is niet duidelijk.
20 uur geledenYERSEKE- In een bocht van de Schelvrijwegeling is vrijdagavond een auto in de sloot beland. De politie ging ter plaatse om hulp te verlenen. Gelukkig konden de inzittenden droog de kant bereiken. Er raakte niemand gewond. Het is niet duidelijk waardoor de auto in de sloot terechtkwam.
23 uur geledenYERSEKE - Vanaf maandag 12 mei 2025 kunnen wandelaars in Yerseke weer meedoen aan de jaarlijkse avondvierdaagse. Deelnemers kunnen kiezen tussen routes van 5 of 10 kilometer. Startlocatie is het schoolplein van CBS Het Kompas aan het Moerplein 2.
1 dag geledenKAPELLE - Op donderdag 15 mei vindt op het Franse militaire ereveld in Kapelle de jaarlijkse Franse Herdenking plaats. Daarbij wordt stilgestaan bij de Franse militairen die tussen 1940 en 1945 hun leven gaven voor de vrijheid van Nederland.
1 dag geledenKAPELLE - Op zaterdag 17 mei vindt de 11e editie van de Franse Slag Mars plaats. De jaarlijkse wandeltocht eert de Franse militairen die in mei 1940 zijn overleden bij de verdediging van Zeeland.
2 dagen geledenKRABBENDIJKE - Woensdagavond is de traumahelikopter geland in Krabbendijke in verband met een medische noodsituatie met een jong persoon in de Wilhelminastraat.
3 dagen geleden