'Dit keer hebben we het Schotse volk niet teleurgesteld'
BELGRADO (ANP) - Schotland doet volgend jaar voor het eerst in 23 jaar weer eens mee aan een eindtoernooi. "Dit keer hebben we het volk niet teleurgesteld", zei bondscoach Steve Clarke. "De hele natie kan trots zijn, maar niemand trotser dan de spelers op het veld."
De Schotten waren de afgelopen jaren regelmatig dicht bij plaatsing voor een EK of WK. Toch was het WK van 1998 voorlopig het laatste toernooi waar de Schotten actief waren.
In Belgrado werd donderdagavond Servië op sensationele wijze verslagen via strafschoppen (5-4). "Ik hoop dat iedereen vanavond een feestje viert, want we zijn door een moeilijke tijd gegaan, zowel de voetballers als de fans", aldus aanvoerder Andy Robertson. "Na 23 jaar hebben we het geflikt. Ik wil er niet over nadenken, want dan begin ik waarschijnlijk te huilen."
Beloond
De plaatsing voor de Schotten is extra mooi omdat ze 'beloond' worden met twee wedstrijden op Hampden Park, het eigen stadion in Glasgow. Daar treffen de Schotten Tsjechië en Kroatië. Robertson: "We bidden voor een gevuld Hampden, want dat zullen we merken." De Schotten spelen in de poule ook tegen Engeland; dat duel wordt op Wembley gespeeld.
Ryan Christie was met een doelpunt in Belgrado van grote waarde. Hij miste vorige maand de halve finale van de play-offs, omdat hij in nauw contact was geweest met een besmette teamgenoot, Stuart Armstrong.
Verschrikkelijk jaar
"Ik zit er helemaal doorheen", zei een emotionele Christie, middenvelder van Celtic. "Deze is voor de hele natie. Het is een verschrikkelijk jaar voor iedereen geweest. Als team hebben we hier zo lang op gewacht en er valt een last van onze schouders."
Op het WK van 1998 in Frankrijk haalde Schotland één punt.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
19 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
23 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
28 minuten geledenLONDEN (ANP) - Oranje-international Jorrel Hato heeft Chelsea met een snel doelpunt op weg geholpen naar een ruime zege tegen Port Vale in de kwartfinales van de FA Cup. De 20-jarige verdediger tekende op Stamford Bridge na 64 seconden voor de openingstreffer tegen de ploeg uit de League One, het derde niveau van Engeland. Er volgden nog zes goals.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. De Noorse aanvaller heeft een basisplaats omdat zijn ploeg veel spelers mist. Aanvoerder Davy Klaassen, Takehiro Tomiyasu, Kian Fitz-Jim en Youri Regeer ontbreken in de selectie van de club uit Amsterdam.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de derde landstitel op rij alleen in theorie nog mislopen na een zwaarbevochten thuiszege op FC Utrecht: 4-3. De ploeg van trainer Peter Bosz boog aan de hand van uitblinker Ismael Saibari een vroege 2-0-achterstand om in een voorsprong, maar moest in de slotfase de gelijkmaker incasseren van invaller Jesper Karlsson. Couhaib Driouech maakte in de blessuretijd de winnende treffer voor de Eindhovenaren.
3 uur geleden