Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Dit keer hebben we het Schotse volk niet teleurgesteld'

'Dit keer hebben we het Schotse volk niet teleurgesteld'

BELGRADO (ANP) - Schotland doet volgend jaar voor het eerst in 23 jaar weer eens mee aan een eindtoernooi. "Dit keer hebben we het volk niet teleurgesteld", zei bondscoach Steve Clarke. "De hele natie kan trots zijn, maar niemand trotser dan de spelers op het veld."

De Schotten waren de afgelopen jaren regelmatig dicht bij plaatsing voor een EK of WK. Toch was het WK van 1998 voorlopig het laatste toernooi waar de Schotten actief waren.

In Belgrado werd donderdagavond Servië op sensationele wijze verslagen via strafschoppen (5-4). "Ik hoop dat iedereen vanavond een feestje viert, want we zijn door een moeilijke tijd gegaan, zowel de voetballers als de fans", aldus aanvoerder Andy Robertson. "Na 23 jaar hebben we het geflikt. Ik wil er niet over nadenken, want dan begin ik waarschijnlijk te huilen."

Beloond

De plaatsing voor de Schotten is extra mooi omdat ze 'beloond' worden met twee wedstrijden op Hampden Park, het eigen stadion in Glasgow. Daar treffen de Schotten Tsjechië en Kroatië. Robertson: "We bidden voor een gevuld Hampden, want dat zullen we merken." De Schotten spelen in de poule ook tegen Engeland; dat duel wordt op Wembley gespeeld.

Ryan Christie was met een doelpunt in Belgrado van grote waarde. Hij miste vorige maand de halve finale van de play-offs, omdat hij in nauw contact was geweest met een besmette teamgenoot, Stuart Armstrong.

Verschrikkelijk jaar

"Ik zit er helemaal doorheen", zei een emotionele Christie, middenvelder van Celtic. "Deze is voor de hele natie. Het is een verschrikkelijk jaar voor iedereen geweest. Als team hebben we hier zo lang op gewacht en er valt een last van onze schouders."

Op het WK van 1998 in Frankrijk haalde Schotland één punt.

Meer uit Voetbal

AZ verliest in Armenië van Noah in tussenronde Conference League

JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.

6 uur geleden
Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

8 uur geleden
Tot twee jaar cel geëist tegen voetbalfans Senegal op Afrika Cup

RABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.

9 uur geleden
Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

11 uur geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

14 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

14 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

1 dag geleden