Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Dit keer hebben we het Schotse volk niet teleurgesteld'

'Dit keer hebben we het Schotse volk niet teleurgesteld'

BELGRADO (ANP) - Schotland doet volgend jaar voor het eerst in 23 jaar weer eens mee aan een eindtoernooi. "Dit keer hebben we het volk niet teleurgesteld", zei bondscoach Steve Clarke. "De hele natie kan trots zijn, maar niemand trotser dan de spelers op het veld."

De Schotten waren de afgelopen jaren regelmatig dicht bij plaatsing voor een EK of WK. Toch was het WK van 1998 voorlopig het laatste toernooi waar de Schotten actief waren.

In Belgrado werd donderdagavond Servië op sensationele wijze verslagen via strafschoppen (5-4). "Ik hoop dat iedereen vanavond een feestje viert, want we zijn door een moeilijke tijd gegaan, zowel de voetballers als de fans", aldus aanvoerder Andy Robertson. "Na 23 jaar hebben we het geflikt. Ik wil er niet over nadenken, want dan begin ik waarschijnlijk te huilen."

Beloond

De plaatsing voor de Schotten is extra mooi omdat ze 'beloond' worden met twee wedstrijden op Hampden Park, het eigen stadion in Glasgow. Daar treffen de Schotten Tsjechië en Kroatië. Robertson: "We bidden voor een gevuld Hampden, want dat zullen we merken." De Schotten spelen in de poule ook tegen Engeland; dat duel wordt op Wembley gespeeld.

Ryan Christie was met een doelpunt in Belgrado van grote waarde. Hij miste vorige maand de halve finale van de play-offs, omdat hij in nauw contact was geweest met een besmette teamgenoot, Stuart Armstrong.

Verschrikkelijk jaar

"Ik zit er helemaal doorheen", zei een emotionele Christie, middenvelder van Celtic. "Deze is voor de hele natie. Het is een verschrikkelijk jaar voor iedereen geweest. Als team hebben we hier zo lang op gewacht en er valt een last van onze schouders."

Op het WK van 1998 in Frankrijk haalde Schotland één punt.

Meer uit Voetbal

Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

5 uur geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

5 uur geleden
Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

8 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

11 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

11 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

16 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden