'Dit keer hebben we het Schotse volk niet teleurgesteld'
BELGRADO (ANP) - Schotland doet volgend jaar voor het eerst in 23 jaar weer eens mee aan een eindtoernooi. "Dit keer hebben we het volk niet teleurgesteld", zei bondscoach Steve Clarke. "De hele natie kan trots zijn, maar niemand trotser dan de spelers op het veld."
De Schotten waren de afgelopen jaren regelmatig dicht bij plaatsing voor een EK of WK. Toch was het WK van 1998 voorlopig het laatste toernooi waar de Schotten actief waren.
In Belgrado werd donderdagavond Servië op sensationele wijze verslagen via strafschoppen (5-4). "Ik hoop dat iedereen vanavond een feestje viert, want we zijn door een moeilijke tijd gegaan, zowel de voetballers als de fans", aldus aanvoerder Andy Robertson. "Na 23 jaar hebben we het geflikt. Ik wil er niet over nadenken, want dan begin ik waarschijnlijk te huilen."
Beloond
De plaatsing voor de Schotten is extra mooi omdat ze 'beloond' worden met twee wedstrijden op Hampden Park, het eigen stadion in Glasgow. Daar treffen de Schotten Tsjechië en Kroatië. Robertson: "We bidden voor een gevuld Hampden, want dat zullen we merken." De Schotten spelen in de poule ook tegen Engeland; dat duel wordt op Wembley gespeeld.
Ryan Christie was met een doelpunt in Belgrado van grote waarde. Hij miste vorige maand de halve finale van de play-offs, omdat hij in nauw contact was geweest met een besmette teamgenoot, Stuart Armstrong.
Verschrikkelijk jaar
"Ik zit er helemaal doorheen", zei een emotionele Christie, middenvelder van Celtic. "Deze is voor de hele natie. Het is een verschrikkelijk jaar voor iedereen geweest. Als team hebben we hier zo lang op gewacht en er valt een last van onze schouders."
Op het WK van 1998 in Frankrijk haalde Schotland één punt.
Meer uit Voetbal
GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
43 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
56 minuten geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
19 uur geleden