
Dit is de nieuwe politiechef van Zeeland en West-Brabant: ‘Resultaten die er voor burgers toe doen’
GOES - Gerda van Leeuwen wordt voorgedragen voor benoeming als politiechef van de eenheid Zeeland-West-Brabant. Ze volgt daarmee per 15 november Hanneke Ekelmans op. Momenteel is Van Leeuwen hoofd operatiën van de eenheid Midden-Nederland.
Van Leeuwen geeft aan dat de eenheid Zeeland-West-Brabant voor haar relatief onbekend was. ‘’Ik heb ontdekt dat het een gebied is met een ongekende diversiteit. Dat trekt mij; samen doen wat moet en ruimte voor lokale invulling. Landelijk gebied, waterwegen, grensregio, havengebied, industrie, toerisme, teveel om op te noemen.’’ Ook qua veiligheid liggen er grote uitdagingen stelt Van Leeuwen. ‘’Ondermijnende criminaliteit, cybercrime en problematiek rond de aansluiting tussen zorg en veiligheid zijn belangrijke regionale thema’s. Ik kijk ernaar uit om, samen met collega’s, bestuurders en andere partners, daarmee aan de slag te gaan.”
“Ik vind het belangrijk dat we een politie zijn voor iedereen, resultaten halen die er voor burgers toe doen en dat we weten wat er speelt in de wijken en buurten’’, somt de toekomstig politiechef op. ‘’Ik kijk ernaar uit om de eenheid en mijn nieuwe collega’s te leren kennen. Ik hoop op verrassende plekken te komen en een beeld te krijgen van wat jullie bezig houdt.”
Korpsleiding
Ook de korpsleiding is verheugd over de voordracht van Gerda. “Gerda is een zeer ervaren en gedreven politievrouw, die de afgelopen jaren uitstekend heeft gefunctioneerd in de leiding van de eenheid Midden Nederland”, zegt korpschef Henk van Essen. “Ze is betrokken bij het operationele werk en heeft bijvoorbeeld als portefeuillehouder zeden mede bijgedragen aan het verder professionaliseren van de zedenfunctie. Ik wens Gerda veel succes met het verder vormgeven van de ingezette koers van de eenheid Zeeland West-Brabant.”
Loopbaan
Gerda begon in 1979 als agent bij de politie in Leeuwarden, waarna ze in 1983 overstapte naar de politie in Zeist. Vervolgens werkte ze een aantal jaren als docent/leidinggevende bij de toenmalige Politieacademie. Na verschillende functies te hebben vervuld bij het Nederlands Politie Instituut in Den Haag, begon ze in 2004 bij het korps Utrecht. In 2011 is ze toegevoegd aan de korpsleiding van het toenmalige korps Utrecht en vanaf 1 januari 2013 werkzaam als hoofd operatiën Midden-Nederland. Op 15 november treedt ze aan als politiechef van de regio Zeeland en West-Brabant.
Meer uit Reimerswaal
RIJSBERGEN - De herfst- en wintermaanden staan voor de deur - en daarmee groeit ook de kans op wateroverlast in kelders. Door klimaatverandering wisselen langere droge periodes zich steeds vaker af met hevige regenbuien. Het gevolg is een stijgend grondwaterpeil dat op veel plaatsen voor problemen zorgt.
1 uur geledenYERSEKE - Gemeente Reimerswaal doet op zaterdag 20 september mee aan World Cleanup Day. Vrijwilligers worden uitgenodigd om samen zwerfafval op te ruimen in en rond het centrum van Yerseke.
3 uur geledenGOES - Op dinsdag 16 september start SMWO (Stichting Maatschappelijk Werk & Welzijn Oosterschelderegio) opnieuw met de training Powervrouwen. Een training voor vrouwen (18+) die zichzelf willen (her)ontdekken. Bijvoorbeeld op het gebied van identiteit, financiële en sociale weerbaarheid, relaties, zingeving, gezondheid of tijdsbesteding. Kortom, een training voor vrouwen die weer zin in het leven willen krijgen of houden.
1 dag geledenHANSWEERT - Evenementenstichting Answest op z'n best organiseert op zaterdag 13 september weer de Hansweertse Rommelroute. Dit tussen 9:30 en 15:00 uur.
2 dagen geledenZEELAND - Rijkswaterstaat voert in september en oktober onderhoud uit aan de Vlaketunnel (A58) en het Dampoortaquaduct (N57). Daardoor zijn beide meerdere nachten afgesloten voor verkeer. Er worden omleidingsroutes ingesteld en weggebruikers moeten rekening houden met extra reistijd.
2 dagen geledenRILLAND - De politie doet nader onderzoek naar aanleiding van een overlijden vannacht in een woning in Rilland. In het huis is een wietkwekerij aangetroffen, zo meldt een politiewoordvoerder.In de nacht van donderdag op vrijdag werd rond 03.00 uur een medische noodsituatie gemeld in een woning aan de Hoofdweg in het dorp. Naast de ambulancedienst werd ook een traumahelikopter gewaarschuwd, maar die kwam uiteindelijk niet ter plaatse. Volgens de politie was sprake van een reanimatie maar mochten de ingezette levensreddende handelingen niet baten. Het slachtoffer overleed ter plekke.Op de bovenverdieping van de woning bleek zich een wietplantage te bevinden. Onder meer vanwege die verdachte omstandigheid heeft de politie besloten nader onderzoek te laten doen door de Forensische Opsporing.
3 dagen geledenKRABBENDIJKE - Op 5 november 1530 verdween Nieuwlande in de golven tijdens de fatale vloed 'Sint Felix quade saterdach'. Maar wist je dat bij laagtij, op de bodem van de huidige Oosterschelde, nog altijd resten van het dorp zichtbaar zijn?
3 dagen geleden