Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dit is de nieuwe politiechef van West-Brabant: ‘Resultaten die er voor burgers toe doen’

Dit is de nieuwe politiechef van West-Brabant: ‘Resultaten die er voor burgers toe doen’

HOOGERHEIDE - Gerda van Leeuwen wordt voorgedragen voor benoeming als politiechef van de eenheid Zeeland-West-Brabant. Ze volgt daarmee per 15 november Hanneke Ekelmans op. Momenteel is Van Leeuwen hoofd operatiën van de eenheid Midden-Nederland.

Van Leeuwen geeft aan dat de eenheid Zeeland-West-Brabant voor haar relatief onbekend was. ‘’Ik heb ontdekt dat het een gebied is met een ongekende diversiteit. Dat trekt mij; samen doen wat moet en ruimte voor lokale invulling. Landelijk gebied, waterwegen, grensregio, havengebied, industrie, toerisme, teveel om op te noemen.’’ Ook qua veiligheid liggen er grote uitdagingen stelt Van Leeuwen. ‘’Ondermijnende criminaliteit, cybercrime en problematiek rond de aansluiting tussen zorg en veiligheid zijn belangrijke regionale thema’s. Ik kijk ernaar uit om, samen met collega’s, bestuurders en andere partners, daarmee aan de slag te gaan.”

“Ik vind het belangrijk dat we een politie zijn voor iedereen, resultaten halen die er voor burgers toe doen en dat we weten wat er speelt in de wijken en buurten’’, somt de toekomstig politiechef op. ‘’Ik kijk ernaar uit om de eenheid en mijn nieuwe collega’s te leren kennen. Ik hoop op verrassende plekken te komen en een beeld te krijgen van wat jullie bezig houdt.”

Korpsleiding

Ook de korpsleiding is verheugd over de voordracht van Gerda. “Gerda is een zeer ervaren en gedreven politievrouw, die de afgelopen jaren uitstekend heeft gefunctioneerd in de leiding van de eenheid Midden Nederland”, zegt korpschef Henk van Essen. “Ze is betrokken bij het operationele werk en heeft bijvoorbeeld als portefeuillehouder zeden mede bijgedragen aan het verder professionaliseren van de zedenfunctie. Ik wens Gerda veel succes met het verder vormgeven van de ingezette koers van de eenheid Zeeland West-Brabant.”

Loopbaan

Gerda begon in 1979 als agent bij de politie in Leeuwarden, waarna ze in 1983 overstapte naar de politie in Zeist. Vervolgens werkte ze een aantal jaren als docent/leidinggevende bij de toenmalige Politieacademie. Na verschillende functies te hebben vervuld bij het Nederlands Politie Instituut in Den Haag, begon ze in 2004 bij het korps Utrecht. In 2011 is ze toegevoegd aan de korpsleiding van het toenmalige korps Utrecht en vanaf 1 januari 2013 werkzaam als hoofd operatiën Midden-Nederland. Op 15 november treedt ze aan als politiechef van de regio Zeeland en West-Brabant.

Meer uit Vlissingen

Turners VTV sluiten seizoen af met zonnig eindfeest

VLISSINGEN - Tijdens een zeer zonnige zondag sloot turnvereniging VTV Vlissingen een succesvol en actief seizoen af met het jaarlijkse eindfeest, met vooral veel waterpret.

17 minuten geleden
Feyenoord komt naar Vlissingen met Feyenoord Soccer Camp

VLISSINGEN - De Rotterdamse voetbalclub Feyenoord komt in de zomervakantie naar s.v. Walcheren in Vlissingen met een Feyenoord Soccer Camp voor kinderen van 6 tot en met 16 jaar. Het Feyenoord Soccer Camp duurt twee dagen, 7 en 8 juli, en staat onder leiding van gekwalificeerde trainers.

22 uur geleden
Rubriek ‘Maurits tekent Vlissingen’

VLISSINGEN - In deze nieuwe rubriek 'Maurits tekent Vlissingen' mogen we iedere twee weken een tekening van Maurits Schoenmaker plaatsen in de Vlissingse Bode.

1 dag geleden
Botsing tussen twee auto’s op A58 bij Oost-Souburg levert vertraging op

OOST-SOUBURG - Op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg zijn zaterdagochtend twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Het ongeval gebeurde rond 11.15 uur, net na de oprit vanaf Oost-Souburg richting Vlissingen.

1 dag geleden
Vrouw op scootmobiel gewond bij aanrijding met auto

VLISSINGEN - Bij een aanrijding tussen een scootmobiel en een auto is zaterdagochtend een oudere vrouw gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 10.10 uur op de Aagje Dekenstraat in Vlissingen.

2 dagen geleden
Twintig jaar Slavernijmonument op Balans in Middelburg; zaterdagavond kerkdienst in Koorkerk

MIDDELBURG - Keti Koti 2025. Op 1 juli is het twintig jaar geleden dat in Middelburg een monument werd opgericht ter herdenking aan de Zeeuwse betrokkenheid bij slavernij. De afgelopen decennia is steeds duidelijker geworden dat kerken een belangrijke rol gespeeld hebben in dit verleden. 

3 dagen geleden
Politie vraagt getuigen schietpartij Bellamypark zich te melden: ‘We weten dat er mensen zijn met informatie’

VLISSINGEN - De politie is dringend op zoek naar getuigen van het schietincident zondagochtend op het Bellamypark in Vlissingen. 'Wij weten dat er meerdere mensen zijn die meer inzicht kunnen geven over wat er precies gebeurd is, wie er betrokken zijn en wat de aanleiding is. Wij doen dan ook een oproep aan hen om zich te melden.'

3 dagen geleden