Distributiecentrum financieel wankel BCC weer geblokkeerd
ALMERE (ANP) - Een distributiecentrum van de financieel wankele elektronicawinkelketen BCC in Almere is maandagochtend weer geblokkeerd. Dat bevestigt topman Caspar Klinkhamer na berichtgeving van Omroep Flevoland.
Het gaat om dezelfde boze vervoersbedrijven die afgelopen donderdag al kort actievoerden bij de locatie. BCC had toen net uitstel van betaling aangevraagd. De ondernemers klagen dat hun facturen al lang niet zijn betaald. Eigenaar Sadi Iz van Verhuisdeal24.nl schat in dat hij nog ongeveer 200.000 euro moet krijgen van de elektronicaketen.
Volgens Iz zijn zijn bedrijf en medeblokkeerder Verhuisbedrijfklaver de voornaamste bezorgers van BCC, voor het afleveren van bijvoorbeeld wasmachines. Donderdag hoorden zij dat hun werkzaamheden ineens werden stopgezet, maar over hun geld hoorden zij nog niets.
Emoties
Iz zegt dat de blokkade doorgaat totdat de ondernemers zijn betaald. "De hekken van het distributiecentrum zijn gesloten en het personeel is naar huis gestuurd", weet de ondernemer. Dinsdag willen ze de actie uitbreiden naar Delft.
Klinkhamer laat weten snel met een uitgebreidere reactie te komen. De topman kon wel al zeggen dat sinds afgelopen weekend alle 55 winkels van de keten weer open zijn. In die winkels is het rustig gebleven en is alles goed gegaan.
BCC hield donderdag 42 winkels dicht omdat het eerst beveiliging wilde regelen. Volgens Klinkhamer kunnen de emoties in het geval van een dreigend faillissement namelijk hoog oplopen als klanten een aankoop willen terugbrengen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.
6 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
7 uur geleden