Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney daalt op Wall Street ondanks beter dan verwachte cijfers

Disney daalt op Wall Street ondanks beter dan verwachte cijfers

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Disney was vrijdag een van de blikvangers op Wall Street. De jaarcijfers van het bedrijf vielen beter uit dan beleggers hadden verwacht. Bovendien groeiden de verschillende streamingdiensten van het bedrijf, zoals Disney+, ESPN+ en Hulu, zeer snel. Desondanks stond Disney na enkele minuten handelen 1,9 procent in de min.

Ook de algehele trend op Wall Street was negatief. Beleggers zijn wat voorzichtig nu blijkt dat de Zuid-Afrikaanse variant van het coronavirus in Californië is opgedoken. Bovendien is er nog altijd geen groen licht over het grote steunpakket voor de Amerikaanse economie dat president Joe Biden wil doorvoeren. De Dow-Jonesindex ging 0,1 procent omlaag tot 31.396,46 punten. De breed samengestelde S&P 500 leverde ook 0,1 procent in tot 3913,52 punten en techbeurs Nasdaq daalde 0,2 procent tot 13.994,14 punten.

Behalve Disney kwam reisboekingssite Expedia ook met cijfers, die nog lager uitvielen dan werd verwacht. Expedia, dat zwaar te lijden heeft van de vele reisbeperkingen die er wereldwijd gelden vanwege het coronavirus, werd 0,1 procent lager gezet.

CureVac

Vaccinmaker CureVac steeg 4,5 procent nadat bekend was geworden dat het Europees geneesmiddelenbureau (EMA) de vroege resultaten van zijn vaccintests al bekijkt. Ook branchegenoten Moderna (min 0,6 procent) en Pfizer (plus 0,7 procent) waren in het nieuws. De Verenigde Staten kopen bij beide bedrijven nog eens 100 miljoen extra vaccins.

Amerikaanse olie werd 0,3 procent meer waard op 58,39 dollar per vat. Brent-olie werd 0,5 procent duurder en kostte 61,43 dollar per vat.

De euro was 1,2093 dollar waard. Een dag eerder was dat nog 1,2126 dollar.

Meer uit Financieel

FT: Carglass-moeder Belron werkt aan beursgang Amsterdam

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.

3 minuten geleden
Oekraïens bedrijf bouwt in Born aanvals- en verkenningsdrones

MIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.

5 minuten geleden
Reuters: Duitse regering verlaagt groeiverwachtingen economie

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering verlaagt de groeiverwachtingen voor de economie voor dit jaar en volgend jaar. Dat melden bronnen in Berlijn aan persbureau Reuters. De inflatieverwachtingen worden juist naar boven bijgesteld als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

22 minuten geleden
KLM schrapt 160 vluchten op Schiphol om gestegen kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt de komende maand 160 vluchten van en naar Schiphol. Vanwege de stijgende kosten voor kerosine kunnen een aantal vluchten binnen Europa volgens de luchtvaartmaatschappij niet rendabel uitgevoerd worden. Het zou gaan om minder dan 1 procent van de vluchten van KLM in Europa. De maatregel gaat volgens een woordvoerster vanaf 27 april gelden.

1 uur geleden
Wall Street licht omhoog na nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag licht omhoog na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Berichten dat de Verenigde Staten en Iran overwegen het staakt-het-vuren, dat volgende week dinsdag afloopt, met nog eens twee weken te verlengen, zorgden voor optimisme bij beleggers. Dat zou de partijen meer tijd geven om te onderhandelen over een vredesakkoord en een verdere escalatie van het conflict kunnen voorkomen.

1 uur geleden
Europees Parlement stemt in met strengere douaneregels

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de hervorming van de douane-unie. "Met de nieuwe wetgeving krijgen de EU en de nationale douaneautoriteiten eindelijk de instrumenten om onze interne markt, bedrijven en consumenten te beschermen", zegt de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC). Hij is namens het parlement als rapporteur verantwoordelijk voor het dossier.

3 uur geleden
Lufthansa sluit regiodochter om hoge kerosineprijzen en staking

FRANKFURT (ANP) - Luchtvaartconcern Lufthansa grijpt in vanwege hoge brandstofprijzen en recente stakingen. Het bedrijf stopt later deze week met de vluchten van zijn regionale dochtermaatschappij Lufthansa CityLine. De 27 vliegtuigen van het verlieslatende onderdeel worden permanent uit het vliegschema gehaald, meldt Lufthansa.

3 uur geleden