Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney bij winnaars op voorzichtig Wall Street na resultaten

Disney bij winnaars op voorzichtig Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Disney behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York na een sterk kwartaalbericht. Het aandeel werd in de vroege handel op Wall Street ruim 10 procent hoger gezet.

Het entertainmentconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. De filmstudio van het bedrijf profiteerde van de successen van Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine. Ook de streamingdienst, waaronder Disney+, Hulu en ESPN+ vallen, was opnieuw winstgevend. Het aantal abonnees van Disney+, inclusief Disney+ Hotstar in India, steeg tot bijna 159 miljoen. Daarnaast rekent het bedrijf op een verdere winstgroei in de komende drie jaren.

De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig, na de forse opmars die volgde op de verkiezingswinst van Donald Trump vorige week. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt een fractie lager op 43.954 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 5976 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 0,3 procent in op 19.173 punten.

Cisco Systems

Beleggers verwerkten ook nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen iets lager uit dan verwacht. Ook werd bekendgemaakt dat de prijzen die fabrikanten vragen voor hun producten in oktober verder zijn gestegen. De producentenprijzen kunnen invloed hebben op de inflatie omdat ze worden doorberekend aan afnemers. Daarnaast wordt uitgekeken naar een toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell in Dallas.

Cisco Systems zakte ruim 1 procent. De maker van netwerkapparatuur boekte afgelopen kwartaal iets meer omzet en winst dan verwacht. De omzetvoorspelling voor het hele jaar lag min of meer in lijn met de marktverwachtingen.

JD.com

Het Chinese webwinkelconcern JD.com zag de omzet en winst stijgen in het derde kwartaal. Het aandeel, dat ook een notering heeft op Wall Street, verloor desondanks zo'n 7 procent. Concurrent Alibaba, die vrijdag met cijfers komt, leverde bijna 2 procent in.

Meer uit Financieel

Ondernemers: meer samenwerking met gemeenten nodig

DEN HAAG (ANP) - Er is "meer en betere publiek-private samenwerking" nodig om binnensteden en dorpskernen "leefbaar, veilig en vitaal te houden", vinden ondernemersorganisaties. VNO-NCW en MKB-Nederland hebben daarom een 11-puntenplan verstuurd naar nieuw verkozen gemeenteraden, waarmee ze hopen input te hebben in de coalitieakkoorden.

3 minuten geleden
Italië snijdt in accijns op benzine na sterke stijging olieprijs

ROME (ANP) - Italië verlaagt tijdelijk de accijnzen op benzine en diesel vanwege de sterk opgelopen olieprijzen. Het maakt tanken 25 cent per liter goedkoper, kondigde de Italiaanse premier Giorgia Meloni aan.

1 uur geleden
Verliezen op Europese beurzen na escalatie in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen begonnen donderdag in het rood na de aanval van Iran op gasinstallaties in Qatar. Daardoor schoten de olie- en gasprijzen omhoog, wat de inflatievrees bij beleggers aanwakkerde. Mede door de escalatie van de oorlog tussen de VS en Israël tegen Iran vrezen beurshandelaren dat het conflict langdurig zal aanhouden.

1 uur geleden
Gasprijs hard omhoog na aanvallen gasinstallaties Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdagochtend zeer sterk gestegen door de aanvallen op gasinstallaties in het Midden-Oosten. Op de Amsterdamse gasbeurs, de maatstaf voor de Europese prijzen, schoot de prijs met wel 35 procent omhoog.

2 uur geleden
Olieprijs stijgt verder, benzine en diesel in Nederland duurder

AMSTERDAM (ANP) - De olieprijzen zijn verder opgelopen na aanvallen op belangrijke energie-installaties in het Midden-Oosten. Raketten troffen onder andere de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Aan de pomp in Nederland liepen de adviesprijzen voor benzine en diesel verder op.

2 uur geleden
Aziatische beurzen omlaag door oplopende olieprijzen

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen donderdag stevig omlaag na aanvallen door Iran op belangrijke gasinstallaties in Qatar. Hierdoor gingen de olieprijzen weer hard omhoog. Beleggers vrezen dat een escalerende oorlog in het Midden-Oosten de inflatiedruk verder zal verhogen. Ook werd de stemming in Azië gedrukt door zware verliezen op Wall Street woensdag.

2 uur geleden
Werkloosheid in Nederland stijgt licht naar 4,1 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in februari, na vijf maanden onveranderd te zijn gebleven, licht gestegen tot 4,1 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In september, oktober, november, december en januari zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. De werkloosheid zit hiermee op het hoogste niveau in vier jaar.

3 uur geleden