Disney bij winnaars op voorzichtig Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Disney behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York na een sterk kwartaalbericht. Het aandeel werd in de vroege handel op Wall Street ruim 10 procent hoger gezet.
Het entertainmentconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. De filmstudio van het bedrijf profiteerde van de successen van Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine. Ook de streamingdienst, waaronder Disney+, Hulu en ESPN+ vallen, was opnieuw winstgevend. Het aantal abonnees van Disney+, inclusief Disney+ Hotstar in India, steeg tot bijna 159 miljoen. Daarnaast rekent het bedrijf op een verdere winstgroei in de komende drie jaren.
De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig, na de forse opmars die volgde op de verkiezingswinst van Donald Trump vorige week. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt een fractie lager op 43.954 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 5976 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 0,3 procent in op 19.173 punten.
Cisco Systems
Beleggers verwerkten ook nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen iets lager uit dan verwacht. Ook werd bekendgemaakt dat de prijzen die fabrikanten vragen voor hun producten in oktober verder zijn gestegen. De producentenprijzen kunnen invloed hebben op de inflatie omdat ze worden doorberekend aan afnemers. Daarnaast wordt uitgekeken naar een toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell in Dallas.
Cisco Systems zakte ruim 1 procent. De maker van netwerkapparatuur boekte afgelopen kwartaal iets meer omzet en winst dan verwacht. De omzetvoorspelling voor het hele jaar lag min of meer in lijn met de marktverwachtingen.
JD.com
Het Chinese webwinkelconcern JD.com zag de omzet en winst stijgen in het derde kwartaal. Het aandeel, dat ook een notering heeft op Wall Street, verloor desondanks zo'n 7 procent. Concurrent Alibaba, die vrijdag met cijfers komt, leverde bijna 2 procent in.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
6 uur geleden