Disney bij winnaars op voorzichtig Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Disney behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York na een sterk kwartaalbericht. Het aandeel werd in de vroege handel op Wall Street ruim 10 procent hoger gezet.
Het entertainmentconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. De filmstudio van het bedrijf profiteerde van de successen van Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine. Ook de streamingdienst, waaronder Disney+, Hulu en ESPN+ vallen, was opnieuw winstgevend. Het aantal abonnees van Disney+, inclusief Disney+ Hotstar in India, steeg tot bijna 159 miljoen. Daarnaast rekent het bedrijf op een verdere winstgroei in de komende drie jaren.
De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig, na de forse opmars die volgde op de verkiezingswinst van Donald Trump vorige week. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt een fractie lager op 43.954 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 5976 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 0,3 procent in op 19.173 punten.
Cisco Systems
Beleggers verwerkten ook nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen iets lager uit dan verwacht. Ook werd bekendgemaakt dat de prijzen die fabrikanten vragen voor hun producten in oktober verder zijn gestegen. De producentenprijzen kunnen invloed hebben op de inflatie omdat ze worden doorberekend aan afnemers. Daarnaast wordt uitgekeken naar een toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell in Dallas.
Cisco Systems zakte ruim 1 procent. De maker van netwerkapparatuur boekte afgelopen kwartaal iets meer omzet en winst dan verwacht. De omzetvoorspelling voor het hele jaar lag min of meer in lijn met de marktverwachtingen.
JD.com
Het Chinese webwinkelconcern JD.com zag de omzet en winst stijgen in het derde kwartaal. Het aandeel, dat ook een notering heeft op Wall Street, verloor desondanks zo'n 7 procent. Concurrent Alibaba, die vrijdag met cijfers komt, leverde bijna 2 procent in.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De banengroei in Nederland valt tijdelijk stil als de energieprijzen hoog blijven. Dat stelt uitkeringsorganisatie UWV in een nieuwe prognose van de arbeidsmarkt. Vooral in sectoren als vervoer, industrie en de uitzendbranche zal het aantal banen afnemen.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf van Sam Altman heeft nog geen datum voor een mogelijke beursgang, schrijft het in een online verklaring. Bronnen melden aan Bloomberg dat het bedrijf mogelijk al dit najaar naar de beurs zou willen gaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.
5 uur geledenBOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
9 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
9 uur geleden