Disney bij winnaars op voorzichtig Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Disney behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York na een sterk kwartaalbericht. Het aandeel werd in de vroege handel op Wall Street ruim 10 procent hoger gezet.
Het entertainmentconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. De filmstudio van het bedrijf profiteerde van de successen van Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine. Ook de streamingdienst, waaronder Disney+, Hulu en ESPN+ vallen, was opnieuw winstgevend. Het aantal abonnees van Disney+, inclusief Disney+ Hotstar in India, steeg tot bijna 159 miljoen. Daarnaast rekent het bedrijf op een verdere winstgroei in de komende drie jaren.
De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig, na de forse opmars die volgde op de verkiezingswinst van Donald Trump vorige week. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt een fractie lager op 43.954 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 5976 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 0,3 procent in op 19.173 punten.
Cisco Systems
Beleggers verwerkten ook nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen iets lager uit dan verwacht. Ook werd bekendgemaakt dat de prijzen die fabrikanten vragen voor hun producten in oktober verder zijn gestegen. De producentenprijzen kunnen invloed hebben op de inflatie omdat ze worden doorberekend aan afnemers. Daarnaast wordt uitgekeken naar een toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell in Dallas.
Cisco Systems zakte ruim 1 procent. De maker van netwerkapparatuur boekte afgelopen kwartaal iets meer omzet en winst dan verwacht. De omzetvoorspelling voor het hele jaar lag min of meer in lijn met de marktverwachtingen.
JD.com
Het Chinese webwinkelconcern JD.com zag de omzet en winst stijgen in het derde kwartaal. Het aandeel, dat ook een notering heeft op Wall Street, verloor desondanks zo'n 7 procent. Concurrent Alibaba, die vrijdag met cijfers komt, leverde bijna 2 procent in.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.
12 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
15 uur geleden