Discuswerpster Van Klinken pakt zilver in Diamond League
SHANGHAI (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij de tweede wedstrijd uit de Diamond League bij het discuswerpen het zilver gepakt. In Shanghai kwam de 25-jarige Drentse atlete bij haar laatste poging tot een worp van 66,22 meter. Het was haar beste prestatie van dit jaar. Vorige week eindigde Van Klinken in Xiamen nog als vierde.
Net als vorige week was de zege voor Valarie Allman. De Amerikaanse liet 70,08 meter noteren na haar vijfde worp. De Cubaanse Yaimé Pérez werd derde met exact 65 meter. Van Klinken sloot vorig jaar in Brussel het Diamond League-seizoen af met de vijfde plaats. Ook toen was olympisch kampioene Allman de beste.
"Ik ben zeer tevreden met dit resultaat, het ging een stuk beter dan in Xiamen", reageerde Van Klinken op de website van de Diamond League. "Ik zie gelukkig progressie. Bij die eerste wedstrijd had ik een vlucht van vijftien uur achter de rug. Ik ben nu hersteld van de jetlag en heb ook goed kunnen trainen. Dit geeft vertrouwen voor de rest van het jaar."
Zilver voor Schilder
Jessica Schilder pakte na het goud van vorige week nu zilver bij het kogelstoten. De 26-jarige Volendamse kwam in Shanghai tot een beste stoot van 19,77 meter. Vorige week won ze met een Nederlands outdoorrecord: 20,47 meter. De winst was nu voor de Amerikaanse Chase Jackson, die met 20,54 haar beste jaarprestatie leverde.
Schilder had drie mislukte pogingen. "Dat overkomt me nooit. Maar goed, ondanks een slechte dag kom ik hier nog tot boven de 19,50 meter. We gaan wat aanpassingen doen in training. Ik heb er vertrouwen in", werd ze geciteerd op de website.
Polsstokhoogspringer Vloon derde
Menno Vloon eindigde bij het polsstokhoogspringen net als vorige week als derde, opnieuw na een sprong over 5,82 meter. De 30-jarige Zaankanter maakte net als in Xiamen deel uit van een illuster podiumgezelschap. De Zweedse wereldrecordhouder Armand Duplantis won na een sprong over 6,11 meter. De Griek Emmanouil Karalis, met wie Vloon het goud deelde bij de EK indoor in Apeldoorn, pakte zilver met een sprong over 6,01 meter.
Meer uit Sport
BOFFRES (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold mist het WK en vreest voor het einde van haar seizoen door een valpartij. Dat heeft haar ploeg SD Worx-Protime zaterdag bekendgemaakt in een persbericht. Bredewold maakte deel uit van de donderdag bekendgemaakte selectie voor de WK wielrennen in Montréal, dat later deze maand plaatsvindt.
30 minuten geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tijdens een langdurig onderbroken derde vrije training in Madrid de vijfde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 reed zijn snelste ronde op het nieuwe circuit in de Spaanse hoofdstad in 1.33,172.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.
13 uur geledenPEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.
1 dag geleden