Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dirkjan Havermans: ‘Mijn opa zat 60 jaar geleden al in het bestuur van de ijsbaan’

Dirkjan Havermans: ‘Mijn opa zat 60 jaar geleden al in het bestuur van de ijsbaan’

Dirkjan Havermans is 32 jaar en komt al van jongs af aan al op de ijsbaan, omdat zijn vader Gab (zie onder) bestuurslid was. Hij zet zich vol enthousiasme in voor Ijsvereniging De Eendracht. “Ik vind het altijd super als er een ijsbaan is op het dorp. Wat is er nu leuker dan op een veilige manier van ‘s ochtends vroeg tot ‘s avonds laat met je vrienden schaatsen op je eigen dorp?”

“Mijn vader zette zich in voor de ijsbaan hier op Oud-Vossemeer en ja, dan groei je daar eigenlijk gewoon in. Als je een jaar of vijftien, zestien bent, mag je meehelpen met het vegen van de baan. En ook in de zomer mocht ik in mijn jeugd helpen met klusjes op en rondom de ijsbaan.” Dirkjan is ook op latere leeftijd actief gebleven voor de vereniging. “Er zijn eigenlijk twee grote redenen waarom ik mij hiervoor inzet. Ten eerste vind ik het altijd super dat er een ijsbaan is op het dorp. Op dat moment merk je meteen dat dit leeft op heel het dorp en dat alle kinderen het geweldig naar hun zin hebben. En dan is de paar avonden en zaterdag ochtenden op een jaar een kleine moeite hiervoor. Maar het moet wel gebeuren”, zo legt hij uit. “De tweede reden is dat ik het bijzonder vind dat mijn opa volgens mij inmiddels bijna zestig jaar geleden al in het bestuur zat van de ijsbaan. Ik heb mijn opa zelf nooit gekend, maar dit is dan wel iets wat je soort van samen doet.” 

Na een aantal tegenvallende jaren qua winterweer en coronamaatregelen, hoopt Dirkjan dan komende winter qua schaatsbaan wél een succes zal worden. “Het belangrijkste is dat we deze winter vorst krijgen en dat we open mogen als dat zo is. Wat is er nu leuker dan dat als er ijs ligt, je op een veilige manier van ‘s ochtends vroeg tot ‘s avonds laat met je vrienden kan schaatsen op je eigen dorp. Hiervoor doen we het en hierom moeten we de ijsbaan altijd proberen te behouden.” 

Meer uit Tholen

Taptoe met vier showkorpsen zetten grootse optreden neer op het Terreplein [FOTOALBUM]

THOLEN - Tien jaar na de laatste taptoe keerde de muzikale uitvoering afgelopen zaterdag terug naar Tholen. Dat gebeurde in het jaar waarin Tholen-stad 660 jaar stadsrechten viert. Bezoekers konden genieten van een show met muziek en optredens.

6 uur geleden
Startsein voor bouw multifunctionele accommodatie in Poortvliet

POORTVLIET - De bouw van de nieuwe multifunctionele accommodatie in Poortvliet is donderdag 2 juli feestelijk van start gegaan. Kinderen van de peuteropvang, OBS Nova en de Jenaplanschool gaven samen met wethouder Peter Hoek en Aannemingsbedrijf Fraanje het symbolische startsein door kleurrijke handafdrukken op de eerste heipalen te zetten.

10 uur geleden
Gevonden lichaam in sloot Scherpenisse is van vermiste jongen (19) uit Halsteren

HALSTEREN/SCHERPENISSE - Het lichaam dat zondagmiddag levenloos werd aangetroffen onder een scooter in een sloot bij Scherpenisse, is van een vermiste jongeman uit Halsteren. Hij was al sinds zaterdagavond vermist, zo meldt een woordvoerder van de politie.

14 uur geleden
19-jarige man overleden aangetroffen aan Langeweg in Scherpenisse

SCHERPENISSE - Hulpdiensten en de politie zijn momenteel aanwezig aan de Langeweg in Scherpenisse, waar het lichaam van een 19-jarige man is aangetroffen.

1 dag geleden
Rien Koopman floot op topniveau én runde tegelijk HEMI: ‘Het sprak me aan’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Rien Koopman, CEO van HEMI en voormalig topscheidsrechter.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Verkoeling zoeken bij de Oesterdam’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Vijf weken omrijden: Slaakbrug bij Sint Philipsland dicht voor onderhoud

SINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) tussen Sint Philipsland en Steenbergen is de komende vijf weken afgesloten voor onderhoud. Rijkswaterstaat vervangt verschillende onderdelen om de brug veilig te houden. Tijdens de werkzaamheden is de hoofdrijbaan dicht, maar de parallelbaan blijft wel open.

2 dagen geleden