Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dirk en DekaMarkt moeten duidelijk verschillende supers worden

Dirk en DekaMarkt moeten duidelijk verschillende supers worden

VELSEN-NOORD (ANP) - Supermarkten Dirk en DekaMarkt, beide onderdeel van de Detailresult Groep (DRG), moeten zich meer van elkaar gaan onderscheiden. Om dat te regelen wordt de aansturing van de ketens veranderd. Tegelijk vindt een wisseling van de top plaats bij het supermarktconcern.

Het is bedoeling dat de aansturing van Dirk en DekaMarkt straks niet meer centraal, maar volledig vanuit de ketens zelf gaat plaatsvinden. Dan zullen ze dus ook een eigen koers gaan varen op het gebied van assortiment en prijsbepaling. Als gevolg van de wijzigingen zal topman Albert Voogd het bedrijf per 1 juli verlaten. Financieel directeur Bart Oprel wordt hierdoor de enige bestuurder bij DRG.

President-commissaris Cees van Rijn bedankt Voogd voor zijn inzet in de afgelopen twee jaar. Hij geeft aan dat er onder leiding van Voogd al grote zijn stappen zijn gezet in het scherper neerzetten van de beide ketens. Bij Dirk is de nadruk op 'discount' komen te liggen en DekaMarkt profileert zich volgens Van Rijn door wat hij noemt 'fullservice'. Maar door de centrale aansturing zou het lastig zijn om de unieke kenmerken van de supers maximaal tot hun recht te laten komen.

Twee familiebedrijven

DRG ontstond in 2008 door een fusie van twee familiebedrijven. In de afgelopen jaren hebben de supers naar eigen zeggen veel baat gehad van de schaalvoordelen van de samenvoeging. Volgens DRG blijven die voordelen in de nieuwe opzet behouden.

In totaal telt DRG 205 filialen en ruim 20.000 medewerkers. De onderneming heeft ook twee eigen bakkerijen en er zijn aan het bedrijf gelieerde tuincentra en slijterijen.

Eerder dit jaar werd bekend dat het concern ook een van de overnemende partijen is van supermarktketen DEEN. Van de 80 DEEN-filialen komen er 39 in handen van Albert Heijn, 22 in handen van Vomar en gaan er 19 naar DekaMarkt. Alle ongeveer 8800 supermarktmedewerkers van DEEN behouden hun baan.

Meer uit Financieel

ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

2 uur geleden
FME: techindustrie heeft steeds meer last van handelsoorlog

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.

4 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

4 uur geleden
Topman: Apple beleeft beste eerste kwartaal van een jaar ooit

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.

4 uur geleden
Wall Street sluit hoger na resultaten Alphabet en Caterpillar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.

5 uur geleden
Ebusco voert gesprekken over verkoop belang in busactiviteiten

DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.

7 uur geleden
Spotify komt met verificatie voor echte artiesten vanwege AI

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.

7 uur geleden