Dirk en DekaMarkt moeten duidelijk verschillende supers worden
VELSEN-NOORD (ANP) - Supermarkten Dirk en DekaMarkt, beide onderdeel van de Detailresult Groep (DRG), moeten zich meer van elkaar gaan onderscheiden. Om dat te regelen wordt de aansturing van de ketens veranderd. Tegelijk vindt een wisseling van de top plaats bij het supermarktconcern.
Het is bedoeling dat de aansturing van Dirk en DekaMarkt straks niet meer centraal, maar volledig vanuit de ketens zelf gaat plaatsvinden. Dan zullen ze dus ook een eigen koers gaan varen op het gebied van assortiment en prijsbepaling. Als gevolg van de wijzigingen zal topman Albert Voogd het bedrijf per 1 juli verlaten. Financieel directeur Bart Oprel wordt hierdoor de enige bestuurder bij DRG.
President-commissaris Cees van Rijn bedankt Voogd voor zijn inzet in de afgelopen twee jaar. Hij geeft aan dat er onder leiding van Voogd al grote zijn stappen zijn gezet in het scherper neerzetten van de beide ketens. Bij Dirk is de nadruk op 'discount' komen te liggen en DekaMarkt profileert zich volgens Van Rijn door wat hij noemt 'fullservice'. Maar door de centrale aansturing zou het lastig zijn om de unieke kenmerken van de supers maximaal tot hun recht te laten komen.
Twee familiebedrijven
DRG ontstond in 2008 door een fusie van twee familiebedrijven. In de afgelopen jaren hebben de supers naar eigen zeggen veel baat gehad van de schaalvoordelen van de samenvoeging. Volgens DRG blijven die voordelen in de nieuwe opzet behouden.
In totaal telt DRG 205 filialen en ruim 20.000 medewerkers. De onderneming heeft ook twee eigen bakkerijen en er zijn aan het bedrijf gelieerde tuincentra en slijterijen.
Eerder dit jaar werd bekend dat het concern ook een van de overnemende partijen is van supermarktketen DEEN. Van de 80 DEEN-filialen komen er 39 in handen van Albert Heijn, 22 in handen van Vomar en gaan er 19 naar DekaMarkt. Alle ongeveer 8800 supermarktmedewerkers van DEEN behouden hun baan.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
7 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
10 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
10 uur geleden