Directeur Tata Steel: te laat begonnen met schoner produceren
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel in IJmuiden is te laat begonnen met het vergroenen van het productieproces. Dat zegt directeur Hans van den Berg van het staalconcern in een interview met NH Nieuws. De kritiek op het bedrijf, dat als grote vervuiler te boek staat, heeft het proces volgens Van den Berg "wel degelijk versneld".
Volgens Van den Berg moet er veel gebeuren en veel verbeteren. "Altijd dat verhaal van de waslijn, waar je met je vinger een laagje stof van Tata vanaf kunt halen. Dat is niet meer van deze tijd. Dat wil je toch niet meer? Dat was vroeger misschien normaal, maar nu toch niet meer", laat hij optekenen.
Tata Steel staat voor een omvangrijke duurzaamheidsslag. Het bedrijf kondigde afgelopen jaar al aan in Nederland bij zijn staalproductie over te stappen op aardgas en uiteindelijk op waterstof. Daarmee kan net zo goed staal gemaakt worden als met kolen, maar het zorgt wel voor minder uitstoot van CO2 en fijnstof. Verder wil het bedrijf de stof-, stank- en geluidsoverlast verminderen, terwijl het ook een winstgevende onderneming die goed staal maakt wil blijven.
Vergroeningsslag
Van den Berg erkent tegen NH Nieuws dat dit alles bij elkaar veel is. Maar het is volgens hem niet zo dat één van die dingen zomaar geschrapt kan worden. De directeur herhaalt ook dat het alle stappen niet alleen kan zetten, maar dat hulp nodig is. De vergroeningsslag kan bijvoorbeeld niet gemaakt worden zonder ook hulp van de overheid.
Volgens Van den Berg is het lastig om echt duidelijk te maken dat het bedrijf op de goede weg is. "We liggen niet onder een vergrootglas, maar onder een microscoop. Alle documenten richting overheid, alles wordt gewobt, alles wordt doorgegraven, dat is de realiteit. En via sociale media wordt alles heel snel gecommuniceerd. En je hebt het wantrouwen, en daar zou ik wel vanaf willen. Dus we moeten nog beter communiceren", zo zegt hij.
Vertrouwenssituatie
Van den Berg vervolgt: "we moeten gewoon fysiek verbeteren. Volgens onze metingen doen we dat al, maar het begint pas door te werken als de perceptie van omwonenden verandert. Zo van: ze zijn aan het waarmaken, wat ze gezegd hebben. Het zou mooi zijn als we in 2022 weer een stapje in die richting maken. Maar ik heb niet de illusie dat aan het eind van dit jaar de vertrouwenssituatie weer helemaal terug is."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Klanten van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia werken samen met het bedrijf aan een noodoplossing om het conflict tussen de in Europa gevestigde tak en de fabriek van het bedrijf in China te omzeilen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer vrouwen in de leeftijd tot 40 jaar raken arbeidsongeschikt door psychische klachten. Dat bevestigt uitkeringsinstantie UWV na berichtgeving door Nieuwsuur. Het aantal nieuwe WIA-uitkeringen in deze groep is ten opzichte van 2021 met ongeveer de helft gestegen.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) stuurt volgende week een delegatie van hoge ambtenaren naar China om te praten over een oplossing voor het conflict rond het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia. Dat meldt de VVD-bewindsman in een bericht op X.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met verliezen de handel uitgegaan, in navolging van minnen op Wall Street. Nu de shutdown van de Amerikaanse overheid voorbij is, lijken bij beleggers de zorgen over de Amerikaanse economie en rente weer toe te nemen.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gratie verleend aan Joe Lewis, de 88-jarige miljardair die vorig jaar schuldig pleitte aan handel op de beurs met voorkennis. Lewis bracht hierover zelf een verklaring naar buiten, nadat meerdere media over de gratie hadden bericht.
40 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname hoopt dat in 2030 de gaswinning begint in het zogeheten Blok 52 in het diepzeegebied voor de kust van het land. Dat zei president Jennifer Geerlings-Simons donderdag in het Surinaamse parlement.
45 minuten geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Starbucks kampt in de VS met stakende barista's. Workers United, dat het personeel vertegenwoordigt in ongeveer 550 van de ongeveer 10.000 Amerikaanse Starbucks-locaties, heeft gezegd dat er donderdag in minstens veertig steden zal worden gestaakt, onder meer in New York, San Diego, Dallas en Seattle.
50 minuten geleden