Directeur Hamdi stapt op bij gedegradeerd ADO Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Mohammed Hamdi heeft zijn functie als algemeen directeur van ADO Den Haag neergelegd. Na de degradatie van ADO uit de Eredivisie wil de 37-jarige Hamdi ruimte maken voor een nieuwe leiding. De voetbalclub uit Den Haag is in handen van United Vansen, maar het Chinese bedrijf is bezig om ADO te verkopen. United Vansen onderhandelt al een tijdje met het Amerikaanse World Soccer Holdings.
Edwin Reijntjes neemt de taken van Hamdi op interim-basis over. Hij was vicevoorzitter van de HFC, formeel de licentiehouder van ADO en tevens aandeelhouder. Reijntjes zat tussen 1999 en 2007 in de raad van commissarissen van ADO Den Haag.
"De degradatie is voor eenieder, maar zeker ook voor mij, een enorme teleurstelling", zegt Hamdi, die twee jaar geleden Mattijs Manders opvolgde als algemeen directeur. "Met mijn vertrek wil ik tevens (financiƫle) ruimte bieden aan de club en een nieuwe aandeelhouder, om met een nieuwe CEO te bouwen aan een toekomstig succesvol team op het veld."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
10 uur geleden