Directeur Gazprom Energy Nederland vertrekt om oorlog Oekraïne
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De directeur van Gazprom Energy Nederland legt vanwege de oorlog in Oekraïne zijn functie neer. Een woordvoerster van Gazprom Nederland bevestigde het vertrek van Sytse van Heijst na berichtgeving in andere media. De topman zegt zijn werkzaamheden voor het Russische gasconcern niet te kunnen verenigen met de gebeurtenissen in Oekraïne.
Vanwege de oorlog in Oekraïne is er veel ophef ontstaan over de contracten die veel gemeenten en waterschappen hebben met het Russische staatsgasbedrijf Gazprom. Achter de schermen wordt al gekeken of de overheden kunnen stoppen met het afnemen van gas van de Nederlandse tak van het concern door hun contracten op te zeggen.
Ondertussen dreigt Gazprom Marketing & Trading uit zijn kantoor in Londen te worden gezet. Verhuurder British Land is van plan huurcontracten met het bedrijf zo snel mogelijk te beëindigen. Het contract voor het kantoor bij Regent's End loopt eigenlijk nog tot 2025. "Dit is een snel veranderende, complexe situatie, en we zullen alle maatregelen die ons ter beschikking staan blijven bekijken, terwijl we volledig blijven voldoen aan de sanctie-eisen", aldus British Land in een verklaring.
Kantoor
De handelsdivisie van het Russische staatsbedrijf bezet momenteel de bovenste verdiepingen van het gebouw aan Triton Street 20. Dat is een pand tegenover het park dat wordt begrensd door rijen huizen die eigendom zijn van rijke Russen. Gazprom M&T heeft meer dan 450 werknemers in Londen, en de locatie van het gebouw stelt het bedrijf naar eigen zeggen in staat "uitstekende relaties" aan te gaan met grote energiebedrijven in heel Europa, zo valt op de website te lezen.
Het Britse onderdeel, dat volledig in handen is van een Duitse dochteronderneming van Gazprom, opende zijn eerste kantoor in Londen in 1999. Toen had het nog twee werknemers. Een woordvoerder van Gazprom weigerde vooralsnog commentaar te geven op de vraag of meer bedrijven de banden willen verbreken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat gaat zijn belang in ABN AMRO verder afbouwen naar 10,5 procent, van de huidige 20,7 procent. Dat meldt NLFI, de stichting die namens de Staat de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse mededingingsautoriteit heeft woensdag invallen gedaan bij vier grote Japanse bierbrouwers. Onder meer Asahi Breweries, het moederbedrijf van Grolsch, wordt verdacht van onderlinge prijsafspraken.
1 uur geledenMUMBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indiase centrale bank heeft woensdag de rente verhoogd om de hoge inflatie tegen te gaan. Het belangrijkste rentetarief stijgt met een kwart procentpunt tot 5,5 procent. Het is voor het eerst sinds februari 2023 dat de Reserve Bank of India (RBI) met een verhoging komt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De huurprijzen in de vrije sector zijn in het derde kwartaal van 2026 met zo'n 2 procent gestegen ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat melden woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius. De stijging volgt op een lichte daling in het tweede kwartaal.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De arbeidsproductiviteit in het Nederlandse bedrijfsleven is in 2025 met 2,5 procent toegenomen ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Dit lijkt een opsteker, want in de twee jaar ervoor nam de arbeidsproductiviteit juist af. Veel economen maakten zich ook al langer zorgen over het uitblijven van duidelijke productiviteitsgroei.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.
12 uur geleden