Directeur Evertse onder de indruk van dominantie roeiploeg op WK
BELGRADO (ANP) - Technisch directeur Hessel Evertse is onder de indruk van de verrichtingen van de Nederlandse roeiploeg op de WK in Belgrado. De ploeg is komend weekend in negen finales vertegenwoordigd en plaatste zich in de meeste disciplines overtuigend voor de eindstrijd.
"Wat we hier laten zien is uniek, dat we een toernooi zo goed beginnen", aldus Evertse. "Ik zit nu dertig jaar in de sport en tien jaar in de roeiwereld, maar dit heb ik ook nog nooit gezien. Al moeten we niet tussendoor juichen, want wie het laatst juicht, juicht het best."
Evertse zegt vooral "van het proces te genieten". "Dat zit hem in de doordachtheid om de roeiers voor te bereiden, onder meer tijdens de hoogtestage waarin iedereen echt tot het gaatje is gegaan. We tillen niemand over de rand heen, maar we gaan wel tót de rand."
Blauwdruk
De afgelopen dagen stond plaatsing voor de Olympische Spelen op het spel, terwijl op zaterdag en zondag de medailles worden verdeeld. "Iedereen van het team heeft de focus op het weekend, terwijl sommige landen nu al blij zijn met een olympisch ticket. Maar wij zijn hier met een heel ander doel", aldus de directeur. "Wij zijn veel meer bezig met dit toernooi als geheel, want we zien het als een blauwdruk voor volgend jaar op de Olympische Spelen, waar we nog nooit twee keer goud hebben gewonnen."
De Nederlandse ploeg mikt in Belgrado op zoveel mogelijk gouden medailles. Kwaliteit boven kwantiteit is het motto, oftewel liever één gouden medaille dan drie zilveren. "Na de tien medailles op de WK van vorig jaar zouden niet veel landen doen wat wij doen", aldus de directeur over het wijzigen van diverse samenstellingen. "Maar wij blijven puzzelen met mensen en boten, om de kansen op goud te optimaliseren. Als wij van één keer goud naar veel goud kunnen gaan, dan zijn we goed op weg voor onze doelstelling. Maar we blijven ons focussen op onze taak in plaats van tussentijdse prestaties. Het gaat om het finaleweekend. Er komt een mooi weekend aan."
De WK roeien duren tot en met zondag.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.
21 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard komt alsnog in actie op het ABN AMRO Open in Rotterdam. De 17-jarige debutant vervangt woensdag als lucky loser de geblesseerde Aleksandar Vukic uit Australië in de partij tegen de Zwitserse routinier Stan Wawrinka.
22 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen is als eerste het circuit opgegaan tijdens de eerste testdag van de Formule 1 in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen komt woensdag de hele dag in actie, meldde zijn team Red Bull dinsdag.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
16 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
17 uur geleden