Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur Evertse onder de indruk van dominantie roeiploeg op WK

Directeur Evertse onder de indruk van dominantie roeiploeg op WK

BELGRADO (ANP) - Technisch directeur Hessel Evertse is onder de indruk van de verrichtingen van de Nederlandse roeiploeg op de WK in Belgrado. De ploeg is komend weekend in negen finales vertegenwoordigd en plaatste zich in de meeste disciplines overtuigend voor de eindstrijd.

"Wat we hier laten zien is uniek, dat we een toernooi zo goed beginnen", aldus Evertse. "Ik zit nu dertig jaar in de sport en tien jaar in de roeiwereld, maar dit heb ik ook nog nooit gezien. Al moeten we niet tussendoor juichen, want wie het laatst juicht, juicht het best."

Evertse zegt vooral "van het proces te genieten". "Dat zit hem in de doordachtheid om de roeiers voor te bereiden, onder meer tijdens de hoogtestage waarin iedereen echt tot het gaatje is gegaan. We tillen niemand over de rand heen, maar we gaan wel tót de rand."

Blauwdruk

De afgelopen dagen stond plaatsing voor de Olympische Spelen op het spel, terwijl op zaterdag en zondag de medailles worden verdeeld. "Iedereen van het team heeft de focus op het weekend, terwijl sommige landen nu al blij zijn met een olympisch ticket. Maar wij zijn hier met een heel ander doel", aldus de directeur. "Wij zijn veel meer bezig met dit toernooi als geheel, want we zien het als een blauwdruk voor volgend jaar op de Olympische Spelen, waar we nog nooit twee keer goud hebben gewonnen."

De Nederlandse ploeg mikt in Belgrado op zoveel mogelijk gouden medailles. Kwaliteit boven kwantiteit is het motto, oftewel liever één gouden medaille dan drie zilveren. "Na de tien medailles op de WK van vorig jaar zouden niet veel landen doen wat wij doen", aldus de directeur over het wijzigen van diverse samenstellingen. "Maar wij blijven puzzelen met mensen en boten, om de kansen op goud te optimaliseren. Als wij van één keer goud naar veel goud kunnen gaan, dan zijn we goed op weg voor onze doelstelling. Maar we blijven ons focussen op onze taak in plaats van tussentijdse prestaties. Het gaat om het finaleweekend. Er komt een mooi weekend aan."

De WK roeien duren tot en met zondag.

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

12 uur geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

13 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

15 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

15 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

16 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

17 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

17 uur geleden