Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur Evertse onder de indruk van dominantie roeiploeg op WK

Directeur Evertse onder de indruk van dominantie roeiploeg op WK

BELGRADO (ANP) - Technisch directeur Hessel Evertse is onder de indruk van de verrichtingen van de Nederlandse roeiploeg op de WK in Belgrado. De ploeg is komend weekend in negen finales vertegenwoordigd en plaatste zich in de meeste disciplines overtuigend voor de eindstrijd.

"Wat we hier laten zien is uniek, dat we een toernooi zo goed beginnen", aldus Evertse. "Ik zit nu dertig jaar in de sport en tien jaar in de roeiwereld, maar dit heb ik ook nog nooit gezien. Al moeten we niet tussendoor juichen, want wie het laatst juicht, juicht het best."

Evertse zegt vooral "van het proces te genieten". "Dat zit hem in de doordachtheid om de roeiers voor te bereiden, onder meer tijdens de hoogtestage waarin iedereen echt tot het gaatje is gegaan. We tillen niemand over de rand heen, maar we gaan wel tót de rand."

Blauwdruk

De afgelopen dagen stond plaatsing voor de Olympische Spelen op het spel, terwijl op zaterdag en zondag de medailles worden verdeeld. "Iedereen van het team heeft de focus op het weekend, terwijl sommige landen nu al blij zijn met een olympisch ticket. Maar wij zijn hier met een heel ander doel", aldus de directeur. "Wij zijn veel meer bezig met dit toernooi als geheel, want we zien het als een blauwdruk voor volgend jaar op de Olympische Spelen, waar we nog nooit twee keer goud hebben gewonnen."

De Nederlandse ploeg mikt in Belgrado op zoveel mogelijk gouden medailles. Kwaliteit boven kwantiteit is het motto, oftewel liever één gouden medaille dan drie zilveren. "Na de tien medailles op de WK van vorig jaar zouden niet veel landen doen wat wij doen", aldus de directeur over het wijzigen van diverse samenstellingen. "Maar wij blijven puzzelen met mensen en boten, om de kansen op goud te optimaliseren. Als wij van één keer goud naar veel goud kunnen gaan, dan zijn we goed op weg voor onze doelstelling. Maar we blijven ons focussen op onze taak in plaats van tussentijdse prestaties. Het gaat om het finaleweekend. Er komt een mooi weekend aan."

De WK roeien duren tot en met zondag.

Meer uit Sport

Zeven paralympiërs naar sluitingsceremonie in Cortina

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.

2 uur geleden
Jens van 't Wout grijpt zilver op 500 meter op WK shorttrack

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.

2 uur geleden
Ajax begint met Konadu en Tomiyasu tegen Sparta Rotterdam

AMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.

3 uur geleden
Oud-Feyenoorder Minteh leidt Brighton langs Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.

5 uur geleden
Del Toro verstevigt leiding in Tirreno met zege in zesde etappe

CAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.

8 uur geleden
Oekraïne boycot sluitingsceremonie Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.

9 uur geleden
Godon sprint naar zege in ingekorte etappe Parijs-Nice, Bol derde

ISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.

9 uur geleden