Directeur CIDI Hanna Luden vertrekt, opvolger nog niet bekend
DEN HAAG (ANP) - Hanna Luden, de directeur van Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI), vertrekt eind dit jaar. Ze is zeven jaar het boegbeeld geweest van het centrum, dat opkomt voor rechten van Joden. Wie Luden gaat opvolgen is nog niet bekend.
Luden vindt dat het tijd is voor meer rust in haar leven. "Het is geen negen-tot-vijfbaan. Je moet altijd bereikbaar zijn voor journalisten en politici." Ze zegt zich wel alle jaren met volle overtuiging te hebben ingezet.
Bij haar aanstelling als directeur wilde Luden zich inzetten voor de veiligheid van het Joodse volk, zowel in binnen- als buitenland. Ook wilde ze mensen bekender maken met Israël. Ze werd in 1958 in Israël geboren en verhuisde op 27-jarige leeftijd naar Nederland.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Voor bewoners van de bijzondere Caribische gemeenten Bonaire, Sint-Eustatius en Saba spelen de klimaatplannen van de Nederlandse politieke partijen een grote rol. Lang waren onderwerpen als armoede, onderwijs, zorg en huisvesting belangrijk, maar het klimaat zal volgens veel mensen steeds meer een rol spelen in het stemhokje op 29 oktober.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klok is in de nacht van zaterdag op zondag een uur teruggezet. Om 03.00 uur ging de wintertijd in, en daarmee was het weer 02.00 uur. Met de wintertijd is het 's ochtends eerder licht.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Verschillende omroepen zijn in gesprek met de NPO over de ingrijpende plannen voor de publieke zenders en programmering. Onder meer AVROTROS en BNNVARA laten weten de inhoud van die gesprekken niet met de media te willen delen.
11 uur geledenTILBURG(ANP) - Kandidaat-Kamerlid voor JA21 Kevin Nuijten is zaterdag tijdens het debat van het Zuiden door de beveiliging uit het publiek gehaald, omdat ze dachten dat hij de 'vegan streaker' was die eerder deze week de tv-uitzending van Eva Jinek verstoorde. Nadat hij vanuit de zaal was meegenomen en aangehouden, werd in het politiebusje duidelijk dat hij iemand anders was, laat hij via een woordvoerder van de partij weten.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een demonstratie onder de noemer Samen tegen Fascisme mag zondag definitief niet op het Domplein in Utrecht worden gehouden. Dat heeft de voorzieningenrechter in een spoedprocedure geoordeeld.
13 uur geledenKRIMPEN AAN DEN IJSSEL (ANP) - De Hollandsche IJsselkering bij Krimpen aan den IJssel wordt in de nacht van zaterdag op zondag gesloten. Dat gebeurt rond 01.45 uur vanwege hoogwater, meldt Rijkswaterstaat.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Een petitie waarmee de Radboud Universiteit in Nijmegen wordt opgeroepen om maatregelen te nemen tegen docent Harry Pettit is ruim 10.000 keer ondertekend.
15 uur geleden