Directeur CIDI Hanna Luden vertrekt, opvolger nog niet bekend
DEN HAAG (ANP) - Hanna Luden, de directeur van Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI), vertrekt eind dit jaar. Ze is zeven jaar het boegbeeld geweest van het centrum, dat opkomt voor rechten van Joden. Wie Luden gaat opvolgen is nog niet bekend.
Luden vindt dat het tijd is voor meer rust in haar leven. "Het is geen negen-tot-vijfbaan. Je moet altijd bereikbaar zijn voor journalisten en politici." Ze zegt zich wel alle jaren met volle overtuiging te hebben ingezet.
Bij haar aanstelling als directeur wilde Luden zich inzetten voor de veiligheid van het Joodse volk, zowel in binnen- als buitenland. Ook wilde ze mensen bekender maken met Israël. Ze werd in 1958 in Israël geboren en verhuisde op 27-jarige leeftijd naar Nederland.
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep acht jaar cel geëist tegen de verdachten van het mishandelen en vernederen van cliënten op de voormalige zorgboerderij Aurora Borealis in het Groningse Wedde. Ook eiste het OM een beroepsverbod van dertien jaar. "De verdachten hebben veel oog voor zichzelf, maar toonden geen enkele compassie met de bewoners", zei de aanklager woensdag in het gerechtshof in Leeuwarden.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie LTO Nederland wil dat een nieuw kabinet snel werk maakt van een spoedwet om Nederland van het stikstofslot te halen. Voorzitter Ger Koopmans wil per 1 juli 2026 een wet die volgens hem moet zorgen voor zekerheid voor duizenden boeren die nu geen geldige vergunning hebben. Dat zegt hij na zijn gesprek met D66 en CDA in aanloop naar een nieuw kabinet. "Tempo is noodzakelijk voor Nederland, maar ook voor de ondernemers."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - DigiD is woensdagochtend opnieuw getroffen door een ddos-aanval. Hierdoor is inloggen soms niet mogelijk voor gebruikers, zegt een woordvoerder van Logius, de organisatie die verantwoordelijk is voor DigiD.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel maar niet onder de afgesproken grens van 2000 mensen. Die limiet wordt al zestien dagen op rij overschreden. Dat is de langste aaneengesloten periode sinds eind vorig jaar. Tussen half oktober en begin november 2024 was het aanmeldcentrum achttien dagen achtereen te vol.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vanwege het winterse weer is vanaf woensdag de winteropvang voor daklozen in Rotterdam geopend tot nader bericht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal kinderen dat in Nederland in energiearmoede leeft, stijgt, stellen onderzoekers van TNO. In 2023 waren dat nog 262.000 kinderen en vorig jaar naar schatting 293.000. Dat komt neer op een op de twaalf kinderen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds de onafhankelijkheid van Suriname in 1975 zijn 256.000 Surinamers geëmigreerd naar Nederland. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Op 25 november is het vijftig jaar geleden dat het land onafhankelijk werd van Nederland.
7 uur geleden