Directeur CIDI Hanna Luden vertrekt, opvolger nog niet bekend
DEN HAAG (ANP) - Hanna Luden, de directeur van Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI), vertrekt eind dit jaar. Ze is zeven jaar het boegbeeld geweest van het centrum, dat opkomt voor rechten van Joden. Wie Luden gaat opvolgen is nog niet bekend.
Luden vindt dat het tijd is voor meer rust in haar leven. "Het is geen negen-tot-vijfbaan. Je moet altijd bereikbaar zijn voor journalisten en politici." Ze zegt zich wel alle jaren met volle overtuiging te hebben ingezet.
Bij haar aanstelling als directeur wilde Luden zich inzetten voor de veiligheid van het Joodse volk, zowel in binnen- als buitenland. Ook wilde ze mensen bekender maken met Israël. Ze werd in 1958 in Israël geboren en verhuisde op 27-jarige leeftijd naar Nederland.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Brandweerlieden zijn tijdens de jaarwisseling bijna 4300 keer in actie gekomen. Dat is ruim 4 procent meer dan vorig jaar en meer dan 16 procent hoger dan in het jaar daarvoor. De overkoepelende organisatie Brandweer Nederland spreekt van een "drukke, intense jaarwisseling".
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet donderdag onderzoek naar de oorzaak van de brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerk is bestempeld als plaats delict, zegt een politiewoordvoerder.
5 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - In Volendam is donderdag stilgestaan bij de brand in café 't Hemeltje van 25 jaar geleden. Bij die brand, in de nieuwjaarsnacht van 2001, kwamen veertien jonge mensen om het leven. Ruim tweehonderd mensen liepen verwondingen op.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam blikt terug op een onrustig verlopen jaarwisseling. Naast de grote brand in de Vondelkerk is de mobiele eenheid meerdere keren in de stad ingezet en zijn zeker elf incidenten bekend waarbij hulpverleners te maken kregen met agressie en geweld, zoals bekogeld worden met vuurwerk.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Vondelkerk in Amsterdam kunnen in de loop van de dag terug naar huis, zegt een woordvoerster van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland na de brand.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft 250 mensen aangehouden tijdens wat zij een "heftige" jaarwisseling noemt. Op verschillende plekken richtte het geweld zich tegen hulpverleners.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema staat op sociale media stil bij de verwoesting van de Vondelkerk tijdens de jaarwisseling. De kerk uit 1880 in de buurt van het Vondelpark raakte zwaar beschadigd door brand. De toren en een deel van het middengedeelte zijn ingestort, net als een groot deel van het dak. "Afgelopen nacht verloor Amsterdam één van zijn meest intieme monumenten", schrijft Halsema, die in de nachtelijke uren zelf kwam kijken bij de brand.
1 uur geleden