Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diplomatieke aanvaring bij bezoek Franse minister aan Jeruzalem

Diplomatieke aanvaring bij bezoek Franse minister aan Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken heeft een werkbezoek in Jeruzalem afgeblazen vanwege Israëlisch politieoptreden. Jean-Noël Barrot zou een bezoek brengen aan een kerkcomplex in de stad dat Frankrijk beheert. Maar hij zei daarvan af te zien, omdat gewapende Israëlische agenten het terrein betreden hadden en Franse agenten hadden opgepakt. Barrot noemt het voorval "onaanvaardbaar".

"Ik zal geen bezoek brengen aan het Éléonadomein omdat de Israëlische veiligheidsdiensten zijn binnengevallen met wapens, zonder Franse goedkeuring vooraf, zonder toe te zeggen om vandaag te vertrekken", aldus de minister. Frankrijk zegt dat het eeuwenoude complex op de Olijfberg onder Franse controle staat, al leidde dat al vaker tot botsingen met de Israëlische autoriteiten.

Minister Barrot zegt dat "de aanval" waarschijnlijk de banden tussen Frankrijk en Israël zal schaden. De Israëlische ambassadeur in Parijs wordt ontboden, zegt het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken.

Incident met Macron

In 2020 was op het complex ook duw- en trekwerk tussen Fransen en Israëliërs, toen terwijl president Emmanuel Macron naar binnen probeerde te gaan. Hij sprak de Israëlische agenten in het Engels bestraffend toe. "Het staat me niet aan wat u hier vlak voor mij doet. Eruit", zei Macron op luide toon, om vervolgens tussen de massa door te lopen.

Het incident met Macron deed weer denken aan een voorval met de toenmalige Franse president Jacques Chirac in 1996. Palestijnen, journalisten en medewerkers van de president werden heen en weer getrokken door de Israëlische diensten. "Wat wilt u? Dat ik weer in het vliegtuig stap en terugkeer naar Frankrijk? Is dat wat u wilt? Laat ze dan los, laat ze los."

Meer uit Buitenland

Witte Huis: militaire actie is optie voor verwerving Groenland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump onderzoekt hoe hij de controle over Groenland kan verkrijgen en het gebruik van het Amerikaanse leger is "altijd een optie", aldus het Witte Huis. Woordvoerster Karoline Leavitt zei dat "de verwerving van Groenland een prioriteit is voor onze nationale veiligheid".

38 minuten geleden
Rodríguez: niemand behalve wij besturen Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft in een tv-toespraak benadrukt dat het land niet wordt bestuurd door een "buitenlandse partij". Volgens Rodríguez wordt het land bestuurd "door de Venezolaanse overheid en door niemand anders". Ook noemde Rodríguez het aanhouden van president Nicolás Maduro door de VS afgelopen weekend opnieuw "absoluut illegaal" en een "schending van het internationaal recht".

1 uur geleden
Principeovereenkomst voor troepeninzet Oekraïne na oorlog

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne hebben een principeovereenkomst getekend voor troepeninzet in Oekraïne na afloop van de oorlog in dat land. Dat gebeurde na afloop van een bijeenkomst van de Coalitie van Bereidwilligen in Parijs, waar werd onderhandeld over het toezicht op een mogelijke vrede in Oekraïne. De vredesmacht moet gaan bestaan uit militairen uit verschillende landen.

4 uur geleden
Dodental Amerikaanse aanval op Venezuela naar 55 militairen

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij afgelopen weekend president Nicolás Maduro werd gevangengenomen, zijn 55 militairen om het leven gekomen. Dat melden Cuba en Venezuela in een gezamenlijke telling. Eerder zei dat laatste land al dat 32 Cubanen waren omgekomen. Zij zouden op verzoek van Caracas in Venezuela zijn geweest.

6 uur geleden
Zeker 27 demonstranten gedood bij Iraanse protesten, stelt ngo

TEHERAN (ANP/AFP) - Bij de protesten in Iran zijn sinds eind december minstens 27 demonstranten gedood door de Iraanse veiligheidsdiensten, meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights. Vijf van hen zouden minderjarig zijn geweest.

6 uur geleden
Venezolaans OM stelt onderzoek in naar doden Amerikaanse aanval

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Venezuela heeft drie aanklagers aangesteld die onderzoek gaan doen naar de dodelijke slachtoffers van de Amerikaanse aanval van afgelopen weekend. Dat zegt 's lands openbaar aanklager Tarek William Saab. Ook riep Saab de rechtbank in New York op te erkennen dat de Amerikaanse juridische bevoegdheden ophouden bij de landsgrenzen en zei hij dat president Nicolás Maduro als staatshoofd immuniteit geniet.

6 uur geleden
Braziliaanse oud-president Bolsonaro weer naar ziekenhuis na val

BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is weer naar het ziekenhuis gebracht nadat hij bij een val zijn hoofd heeft gestoten, meldt zijn vrouw op sociale media. Bolsonaro zit sinds november vast voor het beramen van een staatsgreep. Afgelopen december werd Bolsonaro al opgenomen vanwege een operatie aan een liesbreuk en meerdere operaties tegen de hik.

7 uur geleden