Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diplomatieke aanvaring bij bezoek Franse minister aan Jeruzalem

Diplomatieke aanvaring bij bezoek Franse minister aan Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken heeft een werkbezoek in Jeruzalem afgeblazen vanwege Israëlisch politieoptreden. Jean-Noël Barrot zou een bezoek brengen aan een kerkcomplex in de stad dat Frankrijk beheert. Maar hij zei daarvan af te zien, omdat gewapende Israëlische agenten het terrein betreden hadden en Franse agenten hadden opgepakt. Barrot noemt het voorval "onaanvaardbaar".

"Ik zal geen bezoek brengen aan het Éléonadomein omdat de Israëlische veiligheidsdiensten zijn binnengevallen met wapens, zonder Franse goedkeuring vooraf, zonder toe te zeggen om vandaag te vertrekken", aldus de minister. Frankrijk zegt dat het eeuwenoude complex op de Olijfberg onder Franse controle staat, al leidde dat al vaker tot botsingen met de Israëlische autoriteiten.

Minister Barrot zegt dat "de aanval" waarschijnlijk de banden tussen Frankrijk en Israël zal schaden. De Israëlische ambassadeur in Parijs wordt ontboden, zegt het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken.

Incident met Macron

In 2020 was op het complex ook duw- en trekwerk tussen Fransen en Israëliërs, toen terwijl president Emmanuel Macron naar binnen probeerde te gaan. Hij sprak de Israëlische agenten in het Engels bestraffend toe. "Het staat me niet aan wat u hier vlak voor mij doet. Eruit", zei Macron op luide toon, om vervolgens tussen de massa door te lopen.

Het incident met Macron deed weer denken aan een voorval met de toenmalige Franse president Jacques Chirac in 1996. Palestijnen, journalisten en medewerkers van de president werden heen en weer getrokken door de Israëlische diensten. "Wat wilt u? Dat ik weer in het vliegtuig stap en terugkeer naar Frankrijk? Is dat wat u wilt? Laat ze dan los, laat ze los."

Meer uit Buitenland

Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

21 minuten geleden
Procureur: schutter Kyiv was 58-jarige man uit Moskou

KYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.

23 minuten geleden
Paus Leo reageert fel op uitbuiting van Afrika om grondstoffen

LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.

1 uur geleden
Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

1 uur geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

3 uur geleden
Schutter opent vuur in Kyiv, meerdere doden

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.

3 uur geleden
Trump: Iran kan ons niet chanteren met sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.

3 uur geleden