Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diplomatieke aanvaring bij bezoek Franse minister aan Jeruzalem

Diplomatieke aanvaring bij bezoek Franse minister aan Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken heeft een werkbezoek in Jeruzalem afgeblazen vanwege Israëlisch politieoptreden. Jean-Noël Barrot zou een bezoek brengen aan een kerkcomplex in de stad dat Frankrijk beheert. Maar hij zei daarvan af te zien, omdat gewapende Israëlische agenten het terrein betreden hadden en Franse agenten hadden opgepakt. Barrot noemt het voorval "onaanvaardbaar".

"Ik zal geen bezoek brengen aan het Éléonadomein omdat de Israëlische veiligheidsdiensten zijn binnengevallen met wapens, zonder Franse goedkeuring vooraf, zonder toe te zeggen om vandaag te vertrekken", aldus de minister. Frankrijk zegt dat het eeuwenoude complex op de Olijfberg onder Franse controle staat, al leidde dat al vaker tot botsingen met de Israëlische autoriteiten.

Minister Barrot zegt dat "de aanval" waarschijnlijk de banden tussen Frankrijk en Israël zal schaden. De Israëlische ambassadeur in Parijs wordt ontboden, zegt het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken.

Incident met Macron

In 2020 was op het complex ook duw- en trekwerk tussen Fransen en Israëliërs, toen terwijl president Emmanuel Macron naar binnen probeerde te gaan. Hij sprak de Israëlische agenten in het Engels bestraffend toe. "Het staat me niet aan wat u hier vlak voor mij doet. Eruit", zei Macron op luide toon, om vervolgens tussen de massa door te lopen.

Het incident met Macron deed weer denken aan een voorval met de toenmalige Franse president Jacques Chirac in 1996. Palestijnen, journalisten en medewerkers van de president werden heen en weer getrokken door de Israëlische diensten. "Wat wilt u? Dat ik weer in het vliegtuig stap en terugkeer naar Frankrijk? Is dat wat u wilt? Laat ze dan los, laat ze los."

Meer uit Buitenland

Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

2 minuten geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

1 uur geleden
Linkse Mélenchon opnieuw kandidaat voor Frans presidentschap

PARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.

1 uur geleden
Merz wijst op rol VS in NAVO, bagatelliseert spanningen met Trump

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.

3 uur geleden
Iran zegt reactie VS op vredesvoorstel te bekijken

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.

3 uur geleden
Drie Nederlanders omgekomen door verkeersongeval in Frankrijk

JEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.

3 uur geleden
Oekraïne biedt Finland een 'drone-overeenkomst' aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.

4 uur geleden