Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diplomatieke aanvaring bij bezoek Franse minister aan Jeruzalem

Diplomatieke aanvaring bij bezoek Franse minister aan Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken heeft een werkbezoek in Jeruzalem afgeblazen vanwege Israëlisch politieoptreden. Jean-Noël Barrot zou een bezoek brengen aan een kerkcomplex in de stad dat Frankrijk beheert. Maar hij zei daarvan af te zien, omdat gewapende Israëlische agenten het terrein betreden hadden en Franse agenten hadden opgepakt. Barrot noemt het voorval "onaanvaardbaar".

"Ik zal geen bezoek brengen aan het Éléonadomein omdat de Israëlische veiligheidsdiensten zijn binnengevallen met wapens, zonder Franse goedkeuring vooraf, zonder toe te zeggen om vandaag te vertrekken", aldus de minister. Frankrijk zegt dat het eeuwenoude complex op de Olijfberg onder Franse controle staat, al leidde dat al vaker tot botsingen met de Israëlische autoriteiten.

Minister Barrot zegt dat "de aanval" waarschijnlijk de banden tussen Frankrijk en Israël zal schaden. De Israëlische ambassadeur in Parijs wordt ontboden, zegt het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken.

Incident met Macron

In 2020 was op het complex ook duw- en trekwerk tussen Fransen en Israëliërs, toen terwijl president Emmanuel Macron naar binnen probeerde te gaan. Hij sprak de Israëlische agenten in het Engels bestraffend toe. "Het staat me niet aan wat u hier vlak voor mij doet. Eruit", zei Macron op luide toon, om vervolgens tussen de massa door te lopen.

Het incident met Macron deed weer denken aan een voorval met de toenmalige Franse president Jacques Chirac in 1996. Palestijnen, journalisten en medewerkers van de president werden heen en weer getrokken door de Israëlische diensten. "Wat wilt u? Dat ik weer in het vliegtuig stap en terugkeer naar Frankrijk? Is dat wat u wilt? Laat ze dan los, laat ze los."

Meer uit Buitenland

Clinton vaak genoemd in nieuwe Epstein-stukken, Trump nauwelijks

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de honderdduizenden stukken die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein wordt nauwelijks verwezen naar president Donald Trump. Oud-president Bill Clinton komt er veelvuldig in voor.

2 uur geleden
Justitie VS deelt vrijdag deel van Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie gaat vrijdag alleen een deel van de documenten over zedendelinquent Jeffrey Epstein vrijgeven. Het Congres gaf vorige maand opdracht om alle documenten vrij te geven, met een deadline op 19 december.

6 uur geleden
VS voeren nieuwe sancties in tegen Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties ingevoerd als maatregel tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote, waarmee de druk op Caracas verder wordt verhoogd. De sancties gelden voor zeven familieleden en medewerkers.

6 uur geleden
Rubio mogelijk bij overleg met Oekraïne in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is mogelijk zaterdag bij een deel van het overleg tussen de VS en Oekraïne. De tweedaagse gesprekken over het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland vinden plaats in Miami.

8 uur geleden
Parijs waarschuwt boeren: geen blokkades tijdens feestdagen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering waarschuwt boeren tijdens de feestdagen geen wegen te blokkeren. Er zijn ruim een week geleden boerenprotesten met wegblokkades uitgebroken, vooral in het zuiden, naar aanleiding van het in opdracht van de autoriteiten slachten van runderen naar aanleiding van een besmettelijke veeziekte. Volgens de veehouders reageert de overheid overdreven wreed op de plaatselijke uitbraak van de knobbelziekte of nodulaire dermatose.

9 uur geleden
Poetin zegt aanvallen op Oekraïne te stoppen bij verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.

12 uur geleden
Doden bij steekaanval bij treinstation Taiwan

TAIPEI (ANP/RTR) - Bij een steekaanval in de Taiwanese hoofdstad Taipei zijn zeker drie doden gevallen, vijf mensen raakten gewond. Volgens premier Cho Jung-tai liet een man rookbommen afgaan bij het centrale treinstation van de stad, waarna hij naar een nabijgelegen metrostation in een druk winkelgebied rende. Onderweg viel hij mensen aan.

12 uur geleden