Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diplomatieke aanvaring bij bezoek Franse minister aan Jeruzalem

Diplomatieke aanvaring bij bezoek Franse minister aan Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken heeft een werkbezoek in Jeruzalem afgeblazen vanwege Israëlisch politieoptreden. Jean-Noël Barrot zou een bezoek brengen aan een kerkcomplex in de stad dat Frankrijk beheert. Maar hij zei daarvan af te zien, omdat gewapende Israëlische agenten het terrein betreden hadden en Franse agenten hadden opgepakt. Barrot noemt het voorval "onaanvaardbaar".

"Ik zal geen bezoek brengen aan het Éléonadomein omdat de Israëlische veiligheidsdiensten zijn binnengevallen met wapens, zonder Franse goedkeuring vooraf, zonder toe te zeggen om vandaag te vertrekken", aldus de minister. Frankrijk zegt dat het eeuwenoude complex op de Olijfberg onder Franse controle staat, al leidde dat al vaker tot botsingen met de Israëlische autoriteiten.

Minister Barrot zegt dat "de aanval" waarschijnlijk de banden tussen Frankrijk en Israël zal schaden. De Israëlische ambassadeur in Parijs wordt ontboden, zegt het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken.

Incident met Macron

In 2020 was op het complex ook duw- en trekwerk tussen Fransen en Israëliërs, toen terwijl president Emmanuel Macron naar binnen probeerde te gaan. Hij sprak de Israëlische agenten in het Engels bestraffend toe. "Het staat me niet aan wat u hier vlak voor mij doet. Eruit", zei Macron op luide toon, om vervolgens tussen de massa door te lopen.

Het incident met Macron deed weer denken aan een voorval met de toenmalige Franse president Jacques Chirac in 1996. Palestijnen, journalisten en medewerkers van de president werden heen en weer getrokken door de Israëlische diensten. "Wat wilt u? Dat ik weer in het vliegtuig stap en terugkeer naar Frankrijk? Is dat wat u wilt? Laat ze dan los, laat ze los."

Meer uit Buitenland

Eigenaar van ontplofte auto New Delhi gearresteerd

NEW DELHI (ANP) - De eigenaar van het voertuig dat explodeerde in de binnenstad van New Delhi is gearresteerd. Dat meldt de Indiase tv-zender NDTV. Bij die explosie kwamen meerdere mensen om het leven en raakten zeker twintig mensen gewond. Meerdere voertuigen in de omgeving vlogen in brand.

22 minuten geleden
Nederland en andere landen veroordelen geweld Soedanese RSF

DEN HAAG (ANP) - Een groep westerse landen veroordeelt in een gezamenlijke verklaring het geweld van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) in de Soedanese stad el-Fasher en andere regio's. Mogelijk maakt de groep zich schuldig aan oorlogsmisdaden, vrezen de ondertekenaars. Aukje de Vries, staatssecretaris voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, heeft de verklaring namens Nederland ondertekend.

26 minuten geleden
Israël valt pro-Iraanse Hezbollah in Zuid-Libanon aan

BEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft luchtaanvallen uitgevoerd op de pro-Iraanse Hezbollah-beweging in het zuiden en oosten van buurland Libanon. Minstens drie Hezbollah-terroristen zouden zijn uitgeschakeld. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid zei dat zeker een persoon om het leven kwam toen een Israëlische aanval zijn auto trof.

33 minuten geleden
Trump dreigt met miljardenclaim tegen BBC om documentaire

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump dreigt 1 miljard aan schadevergoeding te eisen van de BBC om wat hij ziet als "valse, lasterlijke, denigrerende en opruiende uitspraken" in een inmiddels omstreden documentaire. Daarin werden delen van een speech van Trump gemonteerd, waardoor zijn rol bij de Capitoolbestorming wellicht groter lijkt dan deze in werkelijkheid was. De BBC bood eerder op maandag al verontschuldigingen aan voor het voorval.

1 uur geleden
Meerdere doden bij ontploffing in binnenstad New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - In India zijn meerdere mensen omgekomen bij een explosie in hoofdstad New Delhi. Dat melden meerdere Indiase media op basis van lokale autoriteiten. Volgens NDTV gaat het om zeker negentien doden. Ook raakten volgens de tv-zender zeker 24 mensen gewond, van wie volgens The Times of India drie zwaargewond.

3 uur geleden
Franse oud-president Sarkozy vrijgelaten uit gevangenis

PARIJS (ANP/AFP) - Nicolas Sarkozy is vrijgelaten uit de gevangenis. De oud-president van Frankrijk mag van de rechtbank zijn hoger beroep in de Libië-affaire in vrijheid afwachten.

3 uur geleden
Politie Nepal arresteert meer dan 400 mensen voor Gen Z-protesten

KATHMANDU (ANP/AFP) - De Nepalese politie heeft 423 mensen gearresteerd voor de zogenoemde Gen Z-protesten in september, meldt de politie maandag. De arrestanten worden onder meer beschuldigd van moord, verboden wapenbezit, diefstal en vandalisme.

4 uur geleden