
Dinsdag zonsverduistering te zien
GOES - Dinsdag is er tussen 11.08 uur en 13.03 uur een gedeeltelijke zonsverduistering in Nederland te zien.
Na het onbestendige weer van maandag stabiliseert het dinsdag en neemt de kans op buien steeds verder af. Hierdoor is de kans behoorlijk groot om rond het middaguur toch enige tijd goed zicht te krijgen op de zon. Een strakblauwe lucht is helaas niet aan de orde. ‘We moeten rekening houden met lage wolkenvelden en hogere, dunne wolkensluiers die over het land schuiven’ schrijft Weeronline.
Hoogtepunt
De maan schuift tussen de zon en de aarde door en hierdoor lijkt het net alsof een hap uit de zon wordt genomen. De gedeeltelijke zonsverduistering begint om 11:08 uur en eindigt om 13:03 uur. Het allerbeste moment om te gaan kijken is tijdens het hoogtepunt van de verduistering om 12:05 uur. Op geen enkele plaats op aarde is deze keer een volledige zonsverduistering te zien. Op dat moment wordt in Nederland zo’n 22 procent van de zon afgeschermd door de maan. Nergens ter wereld is het 100 procent.
Meer uit Beveland
KATS - De gemeente Noord-Beveland heeft besloten dat de aanleg van een nieuw broedeiland bij de Katse Plaat mag doorgaan. Een bezwaar van een omwonende tegen de vergunning is door het college van burgemeester en wethouders ongegrond verklaard.
52 minuten geledenRITTHEM - In havengebied Vlissingen-Oost wordt extra toezicht gehouden. Aanleiding daarvoor is een 'verdachte situatie', zo heeft de politie maandagavond laat bekendgemaakt.
4 uur geledenHEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.
17 uur geledenGOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek.
17 uur geledenOUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.
19 uur geledenGOES - Vanaf 1 november 2025 is een Zeeuwse Afvalpas verplicht om toegang te krijgen tot de milieustraten in Zeeland. Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft daarom het Uitvoeringsbesluit Afvalstoffen 2019 aangepast, zodat de invoering van het nieuwe pasjessysteem door de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) doorgang kan vinden.
20 uur geledenCOLIJNSPLAAT - De provincie Zeeland laat weten dat de Zeelandbrug voor gemotoriseerd verkeer maandagnacht 8 september gesloten is. Fietsers kunnen wel over de brug. De provincie voert één keer per maand onderhoudswerkzaamheden uit aan de brug.
1 dag geleden