Dineke van Dijke: ‘De vluchtelingen vinden het heel fijn dat er voor hen zoveel georganiseerd wordt’
THOLEN - Eén van de begeleiders van de groep vluchtelingen is Dineke van Dijke, die samen met haar man Arjan, uit Christelijke overtuiging, de vluchtelingen in Hotel Raedhuys in Sint Maartensdijk en de Annewas in Sint Annaland opvangen.
‘’Ze vonden de vaartocht allemaal heel erg leuk’’, vertelt zij. ‘’Maar voor de kinderen die bijvoorbeeld autisme hebben was het nogal een beetje stressvol.’’ Naast een vaartocht, zijn de vluchtelingen ook naar Equimio gegaan om de paardjes te aaien. Ook hebben ze verschillende wandeltochten gelopen op het eiland. Verder is er een kapper langs geweest om hun haar te knippen, en een tandarts om hun gebit te controleren. ‘’Ze vinden het heel fijn dat er voor hen zoveel georganiseerd en gedaan wordt.’’ Waar ze ook heel blij mee zijn, is dat de kinderen naar school kunnen.’ ’Alhoewel ze het goed hebben op Tholen en Nederlandse les krijgen, willen ze allemaal, net zoals Aliona, graag terug naar Oekraïne. ’’Als het kan, wat op het moment natuurlijk nog niet kan.’’ Volgens Dineke zijn er wel een paar terug gegaan, maar naast het geweld, heeft de oorlog ook inflatie met zich meegebracht. ‘’Volgens hen zijn de boodschappen daar zo duur, dat het geld dat ze hebben zo op is.’’ Het einde van de oorlog in Oekraïne is waarschijnlijk nog ver in zicht. Zolang het conflict in hun land nog woedt, blijven de vluchtelingen op Tholen, waar ze met volle aandacht van Arjan, Dineke en de rest van het eiland goed worden opgevangen.
Meer uit Tholen
THOLEN - Dit weekend is het weer zover: de zomertijd gaat in. Twee keer per jaar verzetten we de tijd. Het zorgt regelmatig voor verwarring, want wanneer gaat de klok nu vooruit en wanneer gaat de klok achteruit? Het goede nieuws is dat er gelukkig handige ezelsbruggetjes voor zijn. Het slechte nieuws is dat we dit weekend een uurtje minder kunnen slapen. Althans, dat wordt vaak gezegd als de klok een uur vooruit gaat.
8 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Smerdiek krijgt er een bijzondere wandelroute bij. Op dinsdag 31 maart om 14.30 uur wordt op de Markt bij de waterpomp het Hazenpad officieel geopend. De opening wordt verricht door auteur Jeroen Windmeijer. Iedereen is van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn.
12 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De jaarlijkse wandeltocht van Sint Philipsland wordt komende zaterdag voor de tiende keer gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden en kunnen achteraf genieten van een kommetje snert of een pannenkoek.
1 dag geledenTHOLEN - De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Hilde Moerland zien af van een zetel in de gemeenteraad van Tholen. Ze vinden de combinatie van hun functie als wethouder en raadslid onwenselijk en maken daarom plaats voor andere raadsleden.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar. Dat vieren de Setallandse muzikanten met verschillende activiteiten. Op zaterdagavond 11 april organiseren ze een jubileumconcert in de sportzaal van De Wellevaete. Het publiek wordt getrakteerd op een muzikale terugblik van het verleden naar het heden.
2 dagen geledenTHOLEN - Peter Hoek (SGP) trok bij de Thoolse gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen, gevolgd door Liesje van der Zande (FvD). In de top tien van populairste kandidaten staan drie partijen met elk twee vertegenwoordigers. Deze raadsleden kwamen het hoogst uit de bus bij de kiezers.
2 dagen geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 21 maart allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 19 in de Derde Klasse en speelronde 17 in de Vierde en Vijfde Klasse.
2 dagen geleden