Dijksma: burgemeesters in gesprek met KNVB om supportersgeweld
UTRECHT (ANP) - Burgemeesters van gemeenten met een betaaldvoetbalclub gaan in gesprek met de KNVB over supportersgeweld, zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma vrijdag in een interview met AD Utrechts Nieuwsblad. In mei liep de wedstrijd FC Utrecht - Go Ahead Eagles uit de hand, waarbij onder meer stenen, vuurwerk en fietsen naar de politie werden gegooid. "Het is heel heftig geweest", aldus Dijksma. "Dat hele gedonder rond die wedstrijd is me niet in de kouwe kleren gaan zitten."
Dijksma zegt in de krant de relatie met eigen voetbalclub te hebben hersteld, maar daar wil ze het niet bij laten "Want het is best heel zorgelijk dat iets wat een familiefeest of een volksfeest zou moeten zijn, zo eindigt. Dat dit zoveel politiecapaciteit kost ook. En niet één keer, maar heel veel keren. Dat is niet houdbaar. Daar moeten we het landelijk echt over gaan hebben, samen met de KNVB, de clubs en de politie."
"Want het gebeurt te vaak dat we ertussen moeten springen bij supporters. We hebben standaard ME-inzet rond wedstrijden", aldus de burgemeester. "Ik denk dat er voldoende wedstrijden zijn die laten zien dat het wel kan, zonder zoveel inzet. Het is aan ons allemaal en dus ook aan clubs en de KNVB dat dat zo blijft. Met minimale politie-inzet. En niet met permanent discussie over wat binnen en wat buiten een stadion gebeurt en wiens verantwoordelijkheid dat is."
Gesprek
Volgens Dijksma wordt er te vaak gekeken naar wat burgemeesters doen bij supportersgeweld, omdat dat vaak buiten het stadion plaatsvindt in de publieke ruimte. "Maar wat doet de KNVB zelf eigenlijk?", vraagt ze zich af.
Een woordvoerder van de KNVB laat aan de krant weten erover in gesprek te willen. "Net als iedereen willen ook wij zo min mogelijk politie-inzet. Komende tijd gaan alle clubs met hun gemeenteraad en driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie, red.) in gesprek over oplossingen in hun lokale situatie. Vaak zijn we daar als KNVB ook bij. Er zijn al tien gesprekken in januari en februari gepland."
Meer uit Binnenland
ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
3 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
8 uur geleden