Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dijk bij Ochten wordt opnieuw verhoogd

Dijk bij Ochten wordt opnieuw verhoogd

ARNHEM (ANP) - De dijk langs de Waal bij het Gelderse Ochten wordt opnieuw versterkt. In 2028 moet de dijk ruim een halve meter hoger zijn om extreem hoogwater in de rivier in de toekomst te kunnen weerstaan. De dijk bij Ochten was in 1995 wereldnieuws toen deze verschoof en dreigde te breken tijdens de hoogwaterperiode die evacuatie van inwoners van het Rivierengebied noodzakelijk maakte.

De Waalbandijk is na 1995 met spoed hersteld en verhoogd. Maar ondertussen gelden nieuwe normen voor dijkversterking vanwege de klimaatverandering. Dat betekent dat de dijken in de Neder-Betuwe opnieuw aangepakt moeten worden. Waterschap Rivierenland is samen met Rijkswaterstaat en de provincie Gelderland al enkele jaren plannen aan het maken voor dit grote karwei. Het is de bedoeling dat de werkzaamheden in 2023 beginnen.

Het plan voor de Veerhaven in Ochten is nu klaar, aldus het schap en de provincie. Het gebied tussen de dijk bij Ochten en de rivier ondergaat een gedaanteverwisseling. Langs de dijk komt een hoogwatervrij terrein waar wandelaars en fietsers de rivier kunnen bekijken. De Ochtense dijk is nog steeds een geliefde toeristische bestemming. In de uiterwaard wordt een nevengeul aangelegd waarin hoogwater kan wegstromen. Zand en klei die vrijkomen bij het graven van de geul worden hergebruikt voor de dijkverzwaring. Langs de geul moet een natuurgebied ontstaan. In de haven komen aanlegplaatsen voor de Waaltaxi en rondvaartboten.

Meer uit Binnenland

Zeer grote brand in pand in het centrum van Delft

DELFT (ANP) - In het centrum van Delft woedt donderdagochtend vroeg brand, in een pand aan de Oost-Indiëplaats. Een persoon die mogelijk rook had ingeademd, is door ambulancepersoneel nagekeken, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Het vuur begon volgens de brandweer in een afvalcontainer op een binnenplaats en sloeg toen over naar het naastgelegen pand.

21 minuten geleden
Negen aanhoudingen bij demonstratie Universiteit Leiden

LEIDEN (ANP) - Negen demonstranten zijn woensdagavond aangehouden bij de Universiteit Leiden vanwege lokaalvredebreuk, bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Pro-Palestijnse betogers begonnen daar eerder op de dag een actie in en buiten het Academiegebouw. Toen de demonstranten het pand niet verlieten nadat dat was verzocht, ging de politie rond 20.30 uur over tot aanhoudingen.

8 uur geleden
Ruim 1500 mensen brengen laatste groet aan René Karst

HOOGEVEEN (ANP) - Ruim 1500 fans en andere belangstellenden hebben woensdagmiddag in Theater De Tamboer in Hoogeveen afscheid genomen van de overleden volkszanger René Karst. Dat laat theaterdirecteur Pieter-Bas Rebers weten aan het ANP. Hij zegt onder de indruk te zijn van de hoge opkomst. Voor het podium, waar de kist van de zanger staat, is een groot eerbetoon ontstaan met honderden bloemen en kaartjes.

12 uur geleden
Ook Limburg hoorde niets rond oproep aan VS over Margraten

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg heeft geen reactie gehad op haar oproep om informatiepanelen over zwarte soldaten terug te plaatsen op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten. Gouverneur Emile Roemer deed dat verzoek onlangs aan de Amerikaanse ambassadeur in Nederland, nadat duidelijk was geworden dat de borden waren verwijderd uit het bezoekerscentrum. De American Battle Monuments Commission (ABMC), de beheerder van de begraafplaats, liet later weten dat die niet langer in de "herdenkingsmissie" passen en dat er vaker gerouleerd wordt.

12 uur geleden
Universiteit Leiden verplaatst lezing om protest in gebouw

LEIDEN (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten voeren woensdag actie in het Academiegebouw van de Universiteit Leiden. In het gebouw aan het Rapenburg zou politicoloog Hélène Landemore een lezing houden. Haar Cleveringa-oratie is verplaatst naar een ander gebouw een eindje verderop.

14 uur geleden
Van Weel: snel besluit nodig Russische tegoeden voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het eens over de koers die de EU moet volgen bij de vredesonderhandelingen over Oekraïne. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) na een ingelast digitaal overleg over Oekraïne tegen het ANP. De EU moet Oekraïne op alle mogelijke manieren blijven ondersteunen en Europa moet een rol blijven spelen bij de onderhandelingen over vrede, zei Van Weel. Ook moet snel een besluit worden genomen over de inzet van Russische bevroren tegoeden.

17 uur geleden
Impact cyberaanvallen steeds vaker merkbaar in dagelijks leven

DEN HAAG (ANP) - De impact van cyberaanvallen is steeds vaker te merken in het dagelijkse leven buiten de digitale wereld om, schrijft de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in het jaarlijkse Cybersecuritybeeld. De incidenten hebben nog niet geleid tot "maatschappelijke ontwrichting of significante impact op de nationale veiligheid", maar die potentie was er wel, volgens de NCTV.

19 uur geleden