Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dijk bij Ochten wordt opnieuw verhoogd

Dijk bij Ochten wordt opnieuw verhoogd

ARNHEM (ANP) - De dijk langs de Waal bij het Gelderse Ochten wordt opnieuw versterkt. In 2028 moet de dijk ruim een halve meter hoger zijn om extreem hoogwater in de rivier in de toekomst te kunnen weerstaan. De dijk bij Ochten was in 1995 wereldnieuws toen deze verschoof en dreigde te breken tijdens de hoogwaterperiode die evacuatie van inwoners van het Rivierengebied noodzakelijk maakte.

De Waalbandijk is na 1995 met spoed hersteld en verhoogd. Maar ondertussen gelden nieuwe normen voor dijkversterking vanwege de klimaatverandering. Dat betekent dat de dijken in de Neder-Betuwe opnieuw aangepakt moeten worden. Waterschap Rivierenland is samen met Rijkswaterstaat en de provincie Gelderland al enkele jaren plannen aan het maken voor dit grote karwei. Het is de bedoeling dat de werkzaamheden in 2023 beginnen.

Het plan voor de Veerhaven in Ochten is nu klaar, aldus het schap en de provincie. Het gebied tussen de dijk bij Ochten en de rivier ondergaat een gedaanteverwisseling. Langs de dijk komt een hoogwatervrij terrein waar wandelaars en fietsers de rivier kunnen bekijken. De Ochtense dijk is nog steeds een geliefde toeristische bestemming. In de uiterwaard wordt een nevengeul aangelegd waarin hoogwater kan wegstromen. Zand en klei die vrijkomen bij het graven van de geul worden hergebruikt voor de dijkverzwaring. Langs de geul moet een natuurgebied ontstaan. In de haven komen aanlegplaatsen voor de Waaltaxi en rondvaartboten.

Meer uit Binnenland

Station Roosendaal weer vrijgegeven na vondst verdacht pakket

ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.

4 uur geleden
Vermiste Drontenaar mogelijk slachtoffer misdrijf na afspraak bos

DRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.

4 uur geleden
Station Roosendaal ontruimd om verdacht pakket, geen treinverkeer

ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.

5 uur geleden
Weski in laatste woord: ik kan niet meer vertrouwen op de staat

ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."

9 uur geleden
OM eist 17 jaar cel en tbs voor doden van moeder in Landsmeer

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.

10 uur geleden
Waterschap Limburg claimt primeur met verwijderen medicijnresten

SIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".

10 uur geleden
OM eist 60 uur werkstraf voor Raisa Blommestijn om tweets

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.

12 uur geleden