Diesel bleef belangrijkste brandstof voor nieuwe bestelbusjes
BRUSSEL (ANP) - Diesel bleef veruit de belangrijkste brandstof bij vorig jaar verkochte nieuwe bedrijfsbusjes in de Europese Unie. Volgens cijfers van de Europese branchevereniging ACEA rijdt ruim 90 procent van de lichte bedrijfswagens die vorig jaar werden aangeschaft op diesel. Krap 4 procent van de busjes heeft een benzinemotor. Elektrisch aangedreven lichte bedrijfswagens waren goed voor 3 procent van de markt. Voor de rest gaat het om hybride modellen of alternatieve brandstoffen.
Volgens ACEA nam de vraag naar lichte bedrijfswagens in de EU bij alle type brandstoffen toe. Van de dieselbusjes werden er ruim 1,4 miljoen verkocht. Dat betekende een stijging van ruim 6 procent op jaarbasis. Evengoed verloor diesel marktaandeel, omdat de busjes die op andere brandstoffen rijden nog populairder waren.
Zo stegen de verkopen van lichte bedrijfswagens die op benzine reden met een vijfde. Elektrisch aangedreven voertuigen zagen de verkopen bijna met twee derde aantrekken. Het marktaandeel van deze groep steeg daardoor met circa 1 procentpunt. Hybride bedrijfswagens werden twee keer meer verkocht dan een jaar eerder. Deze bussen waren goed voor 1,6 procent van de markt, waar dat een jaar eerder 0,9 procent was.
Bij alternatieve brandstoffen zoals gas, lpg, ethanol en biobrandstoffen was de plus 10 procent. Deze voertuigen zijn goed voor 1,4 procent van de markt.
In Nederland waren elektrische bedrijfswagens goed voor krap 5 procent van de markt. In bijna 92 procent van de gevallen gaat het om een diesel. Benzinemotoren en alternatieve brandstoffen waren goed voor elk 1,5 procent marktaandeel. Nog geen procent van de markt betrof een hybride model.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
9 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
11 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
13 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
1 dag geleden