Diesel bleef belangrijkste brandstof voor nieuwe bestelbusjes
BRUSSEL (ANP) - Diesel bleef veruit de belangrijkste brandstof bij vorig jaar verkochte nieuwe bedrijfsbusjes in de Europese Unie. Volgens cijfers van de Europese branchevereniging ACEA rijdt ruim 90 procent van de lichte bedrijfswagens die vorig jaar werden aangeschaft op diesel. Krap 4 procent van de busjes heeft een benzinemotor. Elektrisch aangedreven lichte bedrijfswagens waren goed voor 3 procent van de markt. Voor de rest gaat het om hybride modellen of alternatieve brandstoffen.
Volgens ACEA nam de vraag naar lichte bedrijfswagens in de EU bij alle type brandstoffen toe. Van de dieselbusjes werden er ruim 1,4 miljoen verkocht. Dat betekende een stijging van ruim 6 procent op jaarbasis. Evengoed verloor diesel marktaandeel, omdat de busjes die op andere brandstoffen rijden nog populairder waren.
Zo stegen de verkopen van lichte bedrijfswagens die op benzine reden met een vijfde. Elektrisch aangedreven voertuigen zagen de verkopen bijna met twee derde aantrekken. Het marktaandeel van deze groep steeg daardoor met circa 1 procentpunt. Hybride bedrijfswagens werden twee keer meer verkocht dan een jaar eerder. Deze bussen waren goed voor 1,6 procent van de markt, waar dat een jaar eerder 0,9 procent was.
Bij alternatieve brandstoffen zoals gas, lpg, ethanol en biobrandstoffen was de plus 10 procent. Deze voertuigen zijn goed voor 1,4 procent van de markt.
In Nederland waren elektrische bedrijfswagens goed voor krap 5 procent van de markt. In bijna 92 procent van de gevallen gaat het om een diesel. Benzinemotoren en alternatieve brandstoffen waren goed voor elk 1,5 procent marktaandeel. Nog geen procent van de markt betrof een hybride model.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
8 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olieprijzen zijn donderdag flink gestegen na de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Iran. Hij riep Teheran woensdag op een nucleaire overeenkomst te sluiten, want anders zou het olierijke land militaire aanvallen riskeren.
5 uur geleden