Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diensten: verdachten planden zelfmoordaanslag bij concert Swift

Diensten: verdachten planden zelfmoordaanslag bij concert Swift

WENEN (ANP/DPA/RTR/AFP) - De Oostenrijkse autoriteiten hebben naar eigen zeggen een mogelijke zelfmoordaanslag voorkomen bij een concert van Taylor Swift in Wenen. De hoofdverdachte had vergaande plannen om met steekwapens en explosieven grote aantallen slachtoffers te maken buiten het stadion waar zij zou optreden. De twee hoofdverdachten hebben bekend. Er is een derde verdachte ondervraagd, maar verder wordt niemand gezocht.

De hoofdverdachte is een 19-jarige man met Noord-Macedonische roots. Hij had eind juli zijn baan opgezegd en aangekondigd dat hij grootse plannen had, zei Franz Ruf van de Oostenrijkse politie. Volgens Omar Haijawi-Pirchner, een andere hoge Oostenrijkse veiligheidsfunctionaris, heeft hij bekend dat hij van plan was "vandaag of morgen een groot aantal mensen te doden". Hij zou lid geweest zijn van een bekend islamistisch netwerk en had online uitgezocht hoe hij een bom moest maken. Ruf zegt dat in zijn woning materialen zijn gevonden waarmee een bom gemaakt kon worden.

De tweede verdachte, een jongen van 17, had het net uitgemaakt met zijn vriendin, meldde politiechef Ruf. Beide verdachten waren volgens hem bereid om bij de aanslag te sterven. De derde verdachte is 15 jaar en stond ook in contact met de verdachte van 19.

Afgelast

Volgens de Oostenrijkse minister van Binnenlandse Zaken Gerhard Karner kwamen de aanslagplannen aan het licht dankzij informatie van buitenlandse inlichtingendiensten. Dat was volgens hem noodzakelijk omdat de Oostenrijkse diensten te weinig bevoegdheden hebben om berichtendiensten op telefoons uit te lezen. Een ingewijde zegt tegen het Amerikaanse NBC News dat vanuit de Amerikaanse inlichtingengemeenschap is gewaarschuwd voor een mogelijke terreuraanslag.

Drie concerten van Taylor Swift werden uit voorzorg afgelast. De Oostenrijkse autoriteiten hadden daar naar eigen zeggen niet op aangedrongen, maar begrijpen het wel. De terreurdreiging is nog altijd op het een na hoogste niveau. "De situatie was ernstig, de situatie is ernstig."

Meer uit Buitenland

Israëlisch leger doodt man op Westelijke Jordaanoever

NABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.

9 minuten geleden
Franse minister wil strenger optreden tegen illegale feesten

BOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.

50 minuten geleden
Al Jazeera: Iraans vredesvoorstel behelst belofte non-agressie VS

ISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.

1 uur geleden
IAEA vraagt toegang tot lab kerncentrale Zaporizja na droneaanval

WENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.

2 uur geleden
Twee Flotilla-activisten blijven langer in Israëlische cel

ASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.

5 uur geleden
Rubio naar Vaticaan na ruzie tussen Trump en de paus

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.

7 uur geleden
Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

9 uur geleden