Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Die Linke in crisis: leiders stellen zich niet herkiesbaar

Die Linke in crisis: leiders stellen zich niet herkiesbaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De leiders van de Duitse partij Die Linke hebben hun vertrek aangekondigd. Janine Wissler en Martin Schirdewan stellen zich in oktober niet meer herkiesbaar, meldt de radicaal-linkse partij in een verklaring.

Die Linke maakt politiek zware tijden door. De partij heeft een reeks teleurstellende verkiezingsuitslagen achter de rug en staat in de peilingen nog op ongeveer 3 procent. Het prominente oud-lid Sahra Wagenknecht, die voor zichzelf is begonnen, doet het veel beter met haar Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW).

De partijtop van Die Linke heeft erkend dat het voortbestaan van de partij op het spel lijkt te staan. In een motie voor het partijcongres in oktober wordt gesproken over een politiek gevaarlijke situatie. Afzwaaiend leider Wissler zegt dat binnen delen van de partij behoefte lijkt te zijn aan een nieuwe start met nieuwe gezichten. Ze zegt partijgenoten duidelijkheid te willen bieden door haar vertrek ruim voor oktober aan te kondigen.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen: meeting Poetin-Trump die leidt tot vrede is welkom

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen verwelkomt een ontmoeting tussen de presidenten Donald Trump en Vladimir Poetin "als deze zou leiden tot vrede in Oekraïne", laat haar woordvoerder weten. De Amerikaanse en Russische president zeggen elkaar te ontmoeten in de Hongaarse hoofdstad Boedapest, maar wanneer is nog onduidelijk.

46 minuten geleden
WFP: terugdringen hongersnood in Gaza gaat tijd kosten

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het gaat tijd kosten om de hongersnood in Gaza terug te dringen, zegt een woordvoerder van het Wereldvoedselprogramma (WFP). Gaza-stad blijft onbereikbaar en het aantal vrachtwagens dat het gebied ingaat is nog niet toereikend, aldus de VN-organisatie.

48 minuten geleden
Twee hoge Chinese officieren uit functie gezet

BEIJING (ANP/RTR) - Twee hoge Chinese militairen zijn uit de krijgsmacht en de Communistische Partij gezet wegens "ernstige schendingen van de regels en wetten", meldt het ministerie van Defensie. In totaal worden negen militairen beschuldigd van corruptie. Het zou gaan om misdaden waarmee een "extreem groot bedrag" gemoeid zou zijn.

54 minuten geleden
Groene fractie EU-parlement wil onderzoek naar Hongaarse spionage

BRUSSEL (ANP) - De Groenen/Vrije Europese Alliantie willen dat er een onderzoekscommissie komt binnen het Europees Parlement om vermeende Hongaarse spionage binnen EU-instituten te onderzoeken. Vorige week meldde een internationaal journalistiek onderzoek dat de regering van Viktor Orbán Hongaarse EU-medewerkers benaderde om tegen betaling 'geheim medewerker' te worden van de Hongaarse inlichtingendienst.

58 minuten geleden
Autobom ontploft voor huis van bekende Italiaanse journalist

POMEZIA (ANP/AFP/RTR) - De auto van de bekende Italiaanse journalist Sigfrido Ranucci is voor zijn huis ontploft door een autobom. De journalist werkt voor het bekendste onderzoeksjournalistiekprogramma van Italië en wordt al jaren beveiligd. Politici, onder wie de Italiaanse premier Giorgia Meloni, veroordelen de daad. Bij de explosie vielen geen doden of gewonden.

2 uur geleden
Zelensky praat in Washington met wapenbouwers

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Washington gesproken met twee grote wapenproducenten. Hij ging om tafel met Raytheon, dat Patriot- en Tomahawkraketten produceert. Ook sprak hij met vertegenwoordigers van Lockheed Martin, schrijft hij op X. De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelde de laatste tijd op het leveren van Tomahawks aan Oekraïne, maar lijkt daarvan terug te komen.

2 uur geleden
Orbán praat vrijdag met Poetin 'over vrede'

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán spreekt naar eigen zeggen later deze vrijdag met de Russische president Vladimir Poetin. Het gesprek "zal gaan over vrede", zei Orbán op de staatsradio.

3 uur geleden