'Die lachende gezichten, daar doe je het voor'
OUD-VOSSEMEER - Maar liefst 95 mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking rijden zaterdag mee met de zeventiende editie van de Truckersrit. Ieder jaar trekt een stoet met trucks over het eiland om de mensen een leuke dag te bezorgen. "Het is veel werk, maar die lachende gezichten, daar doe je het voor", stellen Ella de Rooij en Ilona Suurland-Deurloo.
De Truckersrit is inmiddels een bekend begrip op het eiland Tholen. Zaterdag 25 mei om 11.30 uur worden alle deelnemers en chauffeurs verwacht bij De Schutse in Oud-Vossemeer. "Na een kort welkomstwoordje, worden alle deelnemers in 'hun' truck geplaatst", legt Ella uit. Daarna gaat de karavaan tegen de klok in een rondje rijden over het eiland, waarbij alle kernen van de gemeente Tholen worden aangedaan. "Ieder jaar is het weer een feest om te zien hoeveel mensen er langs de kant van de weg staan om te zwaaien", vertelt Ella. Natuurlijk hoopt ze ook dit jaar weer veel mensen langs de kant van de weg te zien. "Je hoort ons natuurlijk al van ver aankomen, maar de route staat ook op onze Facebookpagina: Truckersrit Tholen." Tot nu toe zijn er nooit gekke dingen gebeurt bij de Truckersrit, toch wil Ella het overig verkeer alvast vragen om geduld te hebben. "Wanneer wij voorbijkomen, kan het even duren voor je weer kan rijden. Heb alsjeblieft geduld, stap even uit je auto en zwaai mee."
Meer uit Tholen
THOLEN - Hij eindigde op donderdagavond zoals hij maandag begon: droog en zonnig. Dat bij de twee tussenliggende dagen van de Thoolse avondvierdaagse paraplu's en poncho's de boventoon voerden, mocht de pret bij de 430 deelnemers niet drukken. Voor de 31e keer trokken Tholenaren, jong en oud, hun wandelschoenen aan voor een wandeling van drie of vijf kilometer langs de mooiste plekjes van de stad.
5 uur geledenTHOLEN - Er staat volgens meteoroloog Rico Schröder van Weeronline opnieuw een wisselvallige week op het programma. Vrijwel elke dag zijn er perioden met regen of enkele buien, maar er zijn ook genoeg droge momenten met zon. Eerst is het nog vrij warm, met dinsdag lokaal 27 graden. Vanaf woensdag dalen de temperaturen duidelijk en wordt het 17 tot 19 graden.
9 uur geledenTHOLEN- De gemeente Tholen staat deze week in het teken van de Thoolse Clean Up Week. Van maandag 14 tot en met vrijdag 18 september ruimen vrijwilligers, inwoners en leerlingen op verschillende plekken zwerfafval op.
13 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Hasan Gulmez van Nerd Valley.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Piet Alkema die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Van maandag 19 tot en met woensdag 21 oktober vindt in Sint Philipsland alweer de 21e editie van de Voetbalschool plaats. Jaarlijks ontvangt de organisatie gasttrainers uit het betaald voetbal, die deelnemers een leerzame en onvergetelijke ervaring bezorgen. Ook dit jaar zijn er weer enkele bekende namen van de partij.
2 dagen geledenZEELAND - Weggebruikers die later deze maand richting Zeeland reizen, moeten rekening houden met nachtelijke afsluitingen. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit aan de Vlaketunnel in de A58 en het Dampoortaquaduct in de N57. Beide zijn twee nachten in beide richtingen afgesloten.
2 dagen geleden