'Die lachende gezichten, daar doe je het voor'
OUD-VOSSEMEER - Maar liefst 95 mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking rijden zaterdag mee met de zeventiende editie van de Truckersrit. Ieder jaar trekt een stoet met trucks over het eiland om de mensen een leuke dag te bezorgen. "Het is veel werk, maar die lachende gezichten, daar doe je het voor", stellen Ella de Rooij en Ilona Suurland-Deurloo.
De Truckersrit is inmiddels een bekend begrip op het eiland Tholen. Zaterdag 25 mei om 11.30 uur worden alle deelnemers en chauffeurs verwacht bij De Schutse in Oud-Vossemeer. "Na een kort welkomstwoordje, worden alle deelnemers in 'hun' truck geplaatst", legt Ella uit. Daarna gaat de karavaan tegen de klok in een rondje rijden over het eiland, waarbij alle kernen van de gemeente Tholen worden aangedaan. "Ieder jaar is het weer een feest om te zien hoeveel mensen er langs de kant van de weg staan om te zwaaien", vertelt Ella. Natuurlijk hoopt ze ook dit jaar weer veel mensen langs de kant van de weg te zien. "Je hoort ons natuurlijk al van ver aankomen, maar de route staat ook op onze Facebookpagina: Truckersrit Tholen." Tot nu toe zijn er nooit gekke dingen gebeurt bij de Truckersrit, toch wil Ella het overig verkeer alvast vragen om geduld te hebben. "Wanneer wij voorbijkomen, kan het even duren voor je weer kan rijden. Heb alsjeblieft geduld, stap even uit je auto en zwaai mee."
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar en viert dit bijzondere jubileum met een feestelijke reünie op vrijdag 12 juni 2026. Oud-leden, leerlingen en iedereen die zich betrokken voelt bij de vereniging zijn van harte uitgenodigd om dit moment samen te beleven. Met deze hoge leeftijd is het de oudste muziekvereniging in de gemeente Tholen. Echter nog piepjong wat betreft uitstraling, muzikaliteit en organisatietalent. Zo ook voor het de te organiseren reünie voor de honderden (oud-)muzikanten die actief zijn geweest bij onze vereniging.
4 uur geledenTHOLEN - De Thoolse Floraroute wordt op vrijdag 22 mei tijdens de Dag van de Biodiversiteit officieel geopend op de Landtong in Tholen, langs de Schelde-Rijnweg richting De Punt, ter hoogte van het keermiddel. De opening vindt plaats om 14.00 uur en is vrij toegankelijk voor belangstellenden.
11 uur geledenPOORTVLIET - Ella de Rooij-van de Vreede (53) uit Poortvliet is tijdens de lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij zet zich al jarenlang in als mantelzorger en vrijwilliger bij De Schutse, maar is ook organisator van de Truckersrit Tholen. De onderscheiding kwam volledig onverwacht voor haar.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - "Gelukkig spelen we in de competitie beter dan de afgelopen dagen in het toernooi. Meedoen is belangrijker dan winnen. Het zijn nu ook wel hele goede internationale teams waar we tegen moeten spelen. Op één wedstrijd na hebben we helaas alles verloren", zo vertellen Liam Borst en Finn van der Graaf.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Op zaterdag 23 mei starten meer dan tweehonderd teams aan de Roparun. Dag en nacht leggen zij kilometers af om geld in te zamelen voor palliatieve zorg voor mensen met kanker. Teamcaptain Mustafa Khuder reist dit weekend met zijn team Vrienden van Siem naar Frankrijk voor de estafetteloop. Het team uit Tholen deed vorig jaar voor het eerst mee en had de smaak meteen te pakken.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - In 1974 begon Anco Fase bij de jeugd. Vervolgens heeft bij nagenoeg bij elk team binnen WHS gespeeld. Op het veld is hij anno 2026 nog steeds actief bij het walking football, maar naast het veld is hij één van de onmisbare krachten van WHS.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Kickbokser Rico Verhoeven heeft tijdens een reis door Egypte een emotioneel eerbetoon gebracht aan zijn moeder, die begin februari overleed. De sporter bezocht plekken waar zijn moeder ruim 33 jaar geleden ook foto's maakte en recreëerde die beelden nu zelf. Verhoeven groeide de eerste zes jaar van zijn leven op bij zijn moeder in Oud-Vossemeer, voordat hij bij zijn vader Jos in Tholen ging wonen.
3 dagen geleden