'Die lachende gezichten, daar doe je het voor'
OUD-VOSSEMEER - Maar liefst 95 mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking rijden zaterdag mee met de zeventiende editie van de Truckersrit. Ieder jaar trekt een stoet met trucks over het eiland om de mensen een leuke dag te bezorgen. "Het is veel werk, maar die lachende gezichten, daar doe je het voor", stellen Ella de Rooij en Ilona Suurland-Deurloo.
De Truckersrit is inmiddels een bekend begrip op het eiland Tholen. Zaterdag 25 mei om 11.30 uur worden alle deelnemers en chauffeurs verwacht bij De Schutse in Oud-Vossemeer. "Na een kort welkomstwoordje, worden alle deelnemers in 'hun' truck geplaatst", legt Ella uit. Daarna gaat de karavaan tegen de klok in een rondje rijden over het eiland, waarbij alle kernen van de gemeente Tholen worden aangedaan. "Ieder jaar is het weer een feest om te zien hoeveel mensen er langs de kant van de weg staan om te zwaaien", vertelt Ella. Natuurlijk hoopt ze ook dit jaar weer veel mensen langs de kant van de weg te zien. "Je hoort ons natuurlijk al van ver aankomen, maar de route staat ook op onze Facebookpagina: Truckersrit Tholen." Tot nu toe zijn er nooit gekke dingen gebeurt bij de Truckersrit, toch wil Ella het overig verkeer alvast vragen om geduld te hebben. "Wanneer wij voorbijkomen, kan het even duren voor je weer kan rijden. Heb alsjeblieft geduld, stap even uit je auto en zwaai mee."
Meer uit Tholen
THOLEN - We zitten in een week waarin hier en daar neerslag is gevallen, maar het goede nieuws is dat het weer de komende dagen alleen maar beter wordt. De afgelopen dagen was het aan de koele kant met temperaturen van 19 tot 21 graden. "Vrijdag loopt de temperatuur weer op en in de middag kan het landinwaarts 25 graden worden", weet weerman Rico Schröder van Weeronline te melden.
3 uur geledenTHOLEN - Vrijwilligers die zich inzetten voor de Thoolse samenleving krijgen een avond speciaal voor hen. De gemeente Tholen organiseert op vrijdag 4 september een vrijwilligersavond in dorpshuis De Wimpel in Sint Philipsland.
20 uur geledenTHOLEN - Martin Oei zal op zaterdag 25 juli in het Oude Stadhuis van Tholen om 15.30 uur een boeiend recital verzorgen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten zal hij de Feurich-vleugel in de Vierschaar bespelen, die deel uitmaakt van de Keldermans Collectie. De titel van zijn programma luidt: Frédéric en Franz in Frankrijk. Verwijzend naar het langdurig verblijf van de componisten en virtuoze pianisten Frédéric Chopin en Franz Liszt in Parijs.
1 dag geledenPOORTVLIET - PJZ Tholen organiseert op zaterdag 15 augustus een Boerenfamiliedag aan de Paasdijkweg in Poortvliet. Van 10.30 tot 19.30 uur staat het terrein in het teken van landbouw, traditie, innovatie en activiteiten voor jong en oud.
1 dag geledenTHOLEN - Soms zijn er na een concert eigenlijk geen woorden nodig. Dat gevoel overheerste afgelopen zaterdag 18 juli tijdens het Stadhuisconcert in Tholen. Celliste Monique Heidema en pianist André Telderman wisten met hun programma 'Lied zonder woorden' het publiek volledig mee te nemen.
2 dagen geledenZEELAND - De hondsdagen begonnen maandag met rustig zomerweer en temperaturen rond 20 graden. "Woensdag trekken buien over het land, waarna de temperatuur richting het weekend weer oploopt en het zaterdag op grotere schaal zomers warm lijkt te worden", aldus meteoroloog Donny de Koning van Weeronline.
2 dagen geleden[Advertorial] THOLEN - Podotherapie Hermanns opent op 31 juli 2026 een locatie in Tholen. De praktijk helpt mensen met klachten aan onder meer voeten, enkels, knieën, heupen en rug. Een veelgebruikte oplossing is een paar op maat gemaakte steunzolen, die de druk beter verdelen, de stand van je voeten corrigeren en je looppatroon ondersteunen.
3 dagen geleden