'Die lachende gezichten, daar doe je het voor'
OUD-VOSSEMEER - Maar liefst 95 mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking rijden zaterdag mee met de zeventiende editie van de Truckersrit. Ieder jaar trekt een stoet met trucks over het eiland om de mensen een leuke dag te bezorgen. "Het is veel werk, maar die lachende gezichten, daar doe je het voor", stellen Ella de Rooij en Ilona Suurland-Deurloo.
De Truckersrit is inmiddels een bekend begrip op het eiland Tholen. Zaterdag 25 mei om 11.30 uur worden alle deelnemers en chauffeurs verwacht bij De Schutse in Oud-Vossemeer. "Na een kort welkomstwoordje, worden alle deelnemers in 'hun' truck geplaatst", legt Ella uit. Daarna gaat de karavaan tegen de klok in een rondje rijden over het eiland, waarbij alle kernen van de gemeente Tholen worden aangedaan. "Ieder jaar is het weer een feest om te zien hoeveel mensen er langs de kant van de weg staan om te zwaaien", vertelt Ella. Natuurlijk hoopt ze ook dit jaar weer veel mensen langs de kant van de weg te zien. "Je hoort ons natuurlijk al van ver aankomen, maar de route staat ook op onze Facebookpagina: Truckersrit Tholen." Tot nu toe zijn er nooit gekke dingen gebeurt bij de Truckersrit, toch wil Ella het overig verkeer alvast vragen om geduld te hebben. "Wanneer wij voorbijkomen, kan het even duren voor je weer kan rijden. Heb alsjeblieft geduld, stap even uit je auto en zwaai mee."
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - De kermis en braderie in Sint-Maartensdijk hebben afgelopen week weer veel bezoekers naar het dorp getrokken. Op de Haven draaiden vier dagen lang de attracties, terwijl zaterdag ook de jaarlijkse braderie rondom de Markt voor volop drukte zorgde.
1 uur geledenTHOLEN - Recreanten hebben zondagavond voorkomen dat een brand in een bosschage aan de Oesterdam zich verder kon uitbreiden. Nadat zij rookontwikkeling hadden opgemerkt, ondernamen zij een eerste bluspoging en schakelden de brandweer in.
5 uur geledenTHOLEN - Inschrijven voor de 36ste editie van de Roparun is sinds 1 augustus weer mogelijk. De estafetteloop vindt plaats van 15 tot en met 17 mei 2027 en brengt opnieuw honderden teams uit Nederland, België en Frankrijk samen om geld op te halen voor de zorg voor mensen met kanker.
6 uur geledenSINT-ANNALAND- Twee personen zijn vrijdagavond op de Oosterschelde in de problemen gekomen. Zij konden met het vlot waarop zij zaten niet meer zelfstandig de oever bereiken. De brandweer van Stavenisse kwam met reddingsboot Scaldis ter plaatse om het duo veilig naar de kant te brengen.
1 dag geledenTHOLEN - Waterschap Scheldestromen begint half augustus met het jaarlijkse onderhoud aan sloten en waterlopen in Zeeland. Op Tholen betekent dat niet alleen maaien van sloten, maar ook baggerwerkzaamheden in Sint-Maartensdijk. Vorig jaar werd de westkant van Sint-Annaland gebaggerd. In 2027 zijn het gebied rond Anna Jacobapolder en de oostkant van Sint-Annaland aan de beurt.
1 dag geledenSTAVENISSE - Een automobilist is afgelopen nacht van de weg geraakt na een eenzijdig ongeval in de polder bij Stavenisse. De auto kwam tot stilstand in een naastgelegen akker. Het is niet bekend of er iemand gewond is geraakt bij het ongeluk.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER/STEENBERGEN - De Vossemeersebrug is vanaf september zes weken afgesloten voor onderhoud. Rijkswaterstaat vervangt in die periode de voegovergangen en brengt nieuw asfalt aan op de brug. Het verkeer moet rekening houden met een omleiding.
2 dagen geleden