Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dictator Kim: Zuid-Korea zal coronavirus overwinnen

Dictator Kim: Zuid-Korea zal coronavirus overwinnen

SEOUL (ANP) - De Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un probeert inwoners van buurland Zuid-Korea een hart onder de riem te steken in hun strijd tegen het nieuwe coronavirus. Kim sprak in een brief aan de Zuid-Koreaanse president Moon Jae-in de verwachting uit dat de Zuid-Koreanen de epidemie zullen overwinnen, bericht persbureau Yonhap.

Zuid-Korea is zwaar getroffen door het nieuwe coronavirus. De autoriteiten zeggen dat bij zeker 5766 mensen is vastgesteld dat ze zijn besmet: het hoogste aantal besmettingen buiten China. Zeker 35 patiënten zijn overleden. Het gaat vooral om ouderen die al gezondheidsproblemen hadden.

Kim wenst de Zuid-Koreanen in zijn brief een goede gezondheid toe, zegt de Zuid-Koreaanse regering. Ook zou hij "openhartig" hebben gesproken over de situatie op het Koreaanse schiereiland, maar het is niet bekendgemaakt wat hij daar precies over schrijft.

Moon heeft een bedankbriefje teruggestuurd naar de dictator, wiens geïsoleerde land nog geen besmettingen heeft gemeld. Noord-Korea neemt wel maatregelen om het virus buiten de deur te houden. Op foto's die zijn verspreid door staatsmedia is te zien hoe Kim wordt omringd door militairen met zwarte mondmaskers en hoe mensen in beschermende pakken bussen en gebouwen schoonmaken.

Meer uit Buitenland

Kroon van Louvre-inbraak wordt gerestaureerd

PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.

2 uur geleden
Zelensky: 55.000 Oekraïense soldaten omgekomen in oorlog

KYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.

2 uur geleden
Trump: hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken

WASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.

2 uur geleden
Italië heeft verdachte in zaak 'sluipschutterstoerisme' Sarajevo

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.

2 uur geleden
Iraanse minister: vrijdag nucleaire gesprekken met VS in Oman

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.

2 uur geleden
VN-chef: humanitaire situatie Cuba verslechtert door olietekorten

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.

3 uur geleden
Trump: Minneapolis deed inzien dat het met 'zachtere hand' kan

WASHINGTON (ANP) - De aanpak van (illegale) immigranten in de VS kan mogelijk een wat "zachtere hand" gebruiken. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met NBC News. "Ik heb ingezien dat we misschien wat minder hardhandig kunnen zijn. Maar je moet nog steeds streng zijn", aldus Trump.

3 uur geleden