Dictator Kim: Zuid-Korea zal coronavirus overwinnen
SEOUL (ANP) - De Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un probeert inwoners van buurland Zuid-Korea een hart onder de riem te steken in hun strijd tegen het nieuwe coronavirus. Kim sprak in een brief aan de Zuid-Koreaanse president Moon Jae-in de verwachting uit dat de Zuid-Koreanen de epidemie zullen overwinnen, bericht persbureau Yonhap.
Zuid-Korea is zwaar getroffen door het nieuwe coronavirus. De autoriteiten zeggen dat bij zeker 5766 mensen is vastgesteld dat ze zijn besmet: het hoogste aantal besmettingen buiten China. Zeker 35 patiënten zijn overleden. Het gaat vooral om ouderen die al gezondheidsproblemen hadden.
Kim wenst de Zuid-Koreanen in zijn brief een goede gezondheid toe, zegt de Zuid-Koreaanse regering. Ook zou hij "openhartig" hebben gesproken over de situatie op het Koreaanse schiereiland, maar het is niet bekendgemaakt wat hij daar precies over schrijft.
Moon heeft een bedankbriefje teruggestuurd naar de dictator, wiens geïsoleerde land nog geen besmettingen heeft gemeld. Noord-Korea neemt wel maatregelen om het virus buiten de deur te houden. Op foto's die zijn verspreid door staatsmedia is te zien hoe Kim wordt omringd door militairen met zwarte mondmaskers en hoe mensen in beschermende pakken bussen en gebouwen schoonmaken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zegt dat naar diplomatieke manieren wordt gekeken voor een Amerikaanse overname van Groenland. "Ik denk niet dat iemand het heeft over het gebruik van militaire kracht", aldus voorzitter Mike Johnson.
49 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.
4 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.
4 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.
6 uur geleden