Dictator Kim: Zuid-Korea zal coronavirus overwinnen
SEOUL (ANP) - De Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un probeert inwoners van buurland Zuid-Korea een hart onder de riem te steken in hun strijd tegen het nieuwe coronavirus. Kim sprak in een brief aan de Zuid-Koreaanse president Moon Jae-in de verwachting uit dat de Zuid-Koreanen de epidemie zullen overwinnen, bericht persbureau Yonhap.
Zuid-Korea is zwaar getroffen door het nieuwe coronavirus. De autoriteiten zeggen dat bij zeker 5766 mensen is vastgesteld dat ze zijn besmet: het hoogste aantal besmettingen buiten China. Zeker 35 patiënten zijn overleden. Het gaat vooral om ouderen die al gezondheidsproblemen hadden.
Kim wenst de Zuid-Koreanen in zijn brief een goede gezondheid toe, zegt de Zuid-Koreaanse regering. Ook zou hij "openhartig" hebben gesproken over de situatie op het Koreaanse schiereiland, maar het is niet bekendgemaakt wat hij daar precies over schrijft.
Moon heeft een bedankbriefje teruggestuurd naar de dictator, wiens geïsoleerde land nog geen besmettingen heeft gemeld. Noord-Korea neemt wel maatregelen om het virus buiten de deur te houden. Op foto's die zijn verspreid door staatsmedia is te zien hoe Kim wordt omringd door militairen met zwarte mondmaskers en hoe mensen in beschermende pakken bussen en gebouwen schoonmaken.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
10 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".
1 uur geledenEL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is niet van plan op korte termijn een referendum aan te kondigen en voorbereidingen te treffen voor presidentsverkiezingen. Dat meldt de Kyiv Independent op basis van een anonieme bron dicht bij Zelensky. Ook mensen die Reuters sprak op basis van anonimiteit zijn sceptisch over dat tijdpad.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft officieel goedkeuring gegeven aan de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen. Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) wordt woensdag in gang gezet. De eerste militaire oefeningen worden de komende weken al voorbereid. Ook de Verenigde Staten hebben met Arctic Sentry ingestemd.
3 uur geleden