Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dick Advocaat: plaatsing van Curaçao voor WK 2026 is realistisch

Dick Advocaat: plaatsing van Curaçao voor WK 2026 is realistisch

WILLEMSTAD (ANP) - Volgens Dick Advocaat is plaatsing van Curaçao voor het WK voetbal 2026 'realistisch'. Dat zei Advocaat bij zijn eerste persconferentie als bondscoach van Curaçao, zaterdagavond (lokale tijd) op het eiland.

Advocaat is benoemd door de Curaçaose voetbalbond FFK om plaatsing te bereiken voor het WK 2026, dat wordt gehouden in Canada, Amerika en Mexico. De bond ziet daarvoor goede mogelijkheden. Advocaat: "Voor ons is belangrijk dat er een goede organisatie staat, dat is nu het geval. En dat er meer goede spelers met Curaçaose roots mee gaan doen. In de afgelopen jaren zijn veel goede spelers afgehaakt. Dat willen we veranderen."

De FFK maakte twee weken geleden bekend dat Advocaat aan de slag gaat als bondscoach. Khalid Sinouh is technisch directeur, Cor Pot Pot assistent-bondscoach en Kees Jansma perschef.

Sinouh gaf aan dat er hard wordt gewerkt om "nieuwe jongens" erbij te halen. Advocaat zei dat er gesproken wordt met in totaal acht nieuwe spelers. "Sommigen zijn al overtuigd, met anderen moeten we nog verder praten. Maar ik heb er vertrouwen in dat er een paar goede nieuwe spelers aansluiten". Namen wilde hij niet noemen.

Dick Advocaat, oud-bondscoach van onder meer Oranje en oud-trainer van Feyenoord, PSV en AZ, benadrukte nadrukkelijk dat hij mogelijkheden ziet voor kwalificatie. "Als we alleen maar waren gekomen voor het mooie weer, hadden we ook in Spanje op het strand kunnen gaan liggen."

De voorzitter van FFK benadrukte tijdens de persconferentie dat Curaçao in een relatief eenvoudige poule is ingeloot voor de WK-kwalificatiewedstrijden. Het land zit in poule C met Haïti, Sint Lucia, Barbados en Aruba. Curaçao staat op de 90e plaats van de FIFA-ranking, Haïti neemt een positie hoger in. Sint Lucia, Barbados en Aruba staan veel lager. In juni zijn de eerste WK-kwalificatiewedstrijden.

Meer uit Voetbal

Chelsea verliest ook kansloos van Nottingham Forest

LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).

21 minuten geleden
Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

2 uur geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

3 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

4 uur geleden
KNVB richt zich na zaak tegen NAC op verloop competitie

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.

5 uur geleden
Rechter: Go Ahead Eagles - NAC wordt niet overgespeeld

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.

6 uur geleden
Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

19 uur geleden