Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dick Advocaat: plaatsing van Curaçao voor WK 2026 is realistisch

Dick Advocaat: plaatsing van Curaçao voor WK 2026 is realistisch

WILLEMSTAD (ANP) - Volgens Dick Advocaat is plaatsing van Curaçao voor het WK voetbal 2026 'realistisch'. Dat zei Advocaat bij zijn eerste persconferentie als bondscoach van Curaçao, zaterdagavond (lokale tijd) op het eiland.

Advocaat is benoemd door de Curaçaose voetbalbond FFK om plaatsing te bereiken voor het WK 2026, dat wordt gehouden in Canada, Amerika en Mexico. De bond ziet daarvoor goede mogelijkheden. Advocaat: "Voor ons is belangrijk dat er een goede organisatie staat, dat is nu het geval. En dat er meer goede spelers met Curaçaose roots mee gaan doen. In de afgelopen jaren zijn veel goede spelers afgehaakt. Dat willen we veranderen."

De FFK maakte twee weken geleden bekend dat Advocaat aan de slag gaat als bondscoach. Khalid Sinouh is technisch directeur, Cor Pot Pot assistent-bondscoach en Kees Jansma perschef.

Sinouh gaf aan dat er hard wordt gewerkt om "nieuwe jongens" erbij te halen. Advocaat zei dat er gesproken wordt met in totaal acht nieuwe spelers. "Sommigen zijn al overtuigd, met anderen moeten we nog verder praten. Maar ik heb er vertrouwen in dat er een paar goede nieuwe spelers aansluiten". Namen wilde hij niet noemen.

Dick Advocaat, oud-bondscoach van onder meer Oranje en oud-trainer van Feyenoord, PSV en AZ, benadrukte nadrukkelijk dat hij mogelijkheden ziet voor kwalificatie. "Als we alleen maar waren gekomen voor het mooie weer, hadden we ook in Spanje op het strand kunnen gaan liggen."

De voorzitter van FFK benadrukte tijdens de persconferentie dat Curaçao in een relatief eenvoudige poule is ingeloot voor de WK-kwalificatiewedstrijden. Het land zit in poule C met Haïti, Sint Lucia, Barbados en Aruba. Curaçao staat op de 90e plaats van de FIFA-ranking, Haïti neemt een positie hoger in. Sint Lucia, Barbados en Aruba staan veel lager. In juni zijn de eerste WK-kwalificatiewedstrijden.

Meer uit Voetbal

Dick Advocaat mist belangrijke wedstrijd Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.

1 uur geleden
Denen doen ondanks gelijkspel goede zaken in WK-kwalificatie

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.

4 uur geleden
Zwitserland na zege op Zweden dicht bij WK-kwalificatie

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.

4 uur geleden
Cambuur verspeelt punten bij FC Eindhoven door gelijkspel

EINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.

4 uur geleden
Voetbalster Brugts van Barcelona loopt blessure op in Clásico

BARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.

6 uur geleden
Spanje na zege vrijwel zeker van WK voetbal, Turkije wint ook

TBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.

6 uur geleden
Geblesseerde Dumfries mist ook laatste WK-kwalificatieduel Oranje

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.

9 uur geleden