Dick Advocaat: plaatsing van Curaçao voor WK 2026 is realistisch
WILLEMSTAD (ANP) - Volgens Dick Advocaat is plaatsing van Curaçao voor het WK voetbal 2026 'realistisch'. Dat zei Advocaat bij zijn eerste persconferentie als bondscoach van Curaçao, zaterdagavond (lokale tijd) op het eiland.
Advocaat is benoemd door de Curaçaose voetbalbond FFK om plaatsing te bereiken voor het WK 2026, dat wordt gehouden in Canada, Amerika en Mexico. De bond ziet daarvoor goede mogelijkheden. Advocaat: "Voor ons is belangrijk dat er een goede organisatie staat, dat is nu het geval. En dat er meer goede spelers met Curaçaose roots mee gaan doen. In de afgelopen jaren zijn veel goede spelers afgehaakt. Dat willen we veranderen."
De FFK maakte twee weken geleden bekend dat Advocaat aan de slag gaat als bondscoach. Khalid Sinouh is technisch directeur, Cor Pot Pot assistent-bondscoach en Kees Jansma perschef.
Sinouh gaf aan dat er hard wordt gewerkt om "nieuwe jongens" erbij te halen. Advocaat zei dat er gesproken wordt met in totaal acht nieuwe spelers. "Sommigen zijn al overtuigd, met anderen moeten we nog verder praten. Maar ik heb er vertrouwen in dat er een paar goede nieuwe spelers aansluiten". Namen wilde hij niet noemen.
Dick Advocaat, oud-bondscoach van onder meer Oranje en oud-trainer van Feyenoord, PSV en AZ, benadrukte nadrukkelijk dat hij mogelijkheden ziet voor kwalificatie. "Als we alleen maar waren gekomen voor het mooie weer, hadden we ook in Spanje op het strand kunnen gaan liggen."
De voorzitter van FFK benadrukte tijdens de persconferentie dat Curaçao in een relatief eenvoudige poule is ingeloot voor de WK-kwalificatiewedstrijden. Het land zit in poule C met Haïti, Sint Lucia, Barbados en Aruba. Curaçao staat op de 90e plaats van de FIFA-ranking, Haïti neemt een positie hoger in. Sint Lucia, Barbados en Aruba staan veel lager. In juni zijn de eerste WK-kwalificatiewedstrijden.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
6 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
16 uur geleden