
Dichterlijke oudejaarsshow Coenraedt van Meerenburgh gaat online
MIDDELBURG - Ook dit jaar geeft dichter Coenraedt van Meerenburgh een oudejaarsshow.
Zijn dertiende terugblik in snelsonnetten is echter anders dan voorgaande jaren. Normaal vindt de show plaats met publiek in de Drvkkery in Middelburg. De dichter blikt dan in korte verzen terug op het afgelopen jaar, onder begeleiding van pianist Ferenc Hannewijk. Vanwege het coronavirus lukt dat dit jaar niet.
Registratie
Dit keer is op 31 december vanaf 12.00 uur een videoregistratie te bekijken via de website van de boekenzaak in Middelburg.
Kwatrijn
De Zeeuwse dichter is een meester in het snelsonnet dat bestaat uit een kwatrijn (vier regels) met het rijmschema a-b-b-a dat wordt gevolgd door twee regels met een andere rijmklank. “Corona, corona en corona”, zegt Van Meerenburgh over de onderwerpen van dit jaar. “Nee, er was natuurlijk veel meer te beleven dit jaar: de Amerikaanse presidentsverkiezingen, resomeren als alternatief, een kaars die ruikt naar een vagina, de val van Juan Carlos en een walvisstaart die een metro redt. Het is zo maar een selectie van de onderwerpen uit het afgelopen jaar.”
De show is op 31 december te zien op www.drukkerijmiddelburg.nl.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Donderdagmorgen (18 september) is het weer tijd voor het maandelijkse koffie-uurtje in de bibliotheek in Middelburg voor mensen met Parkinson en hun naasten.
2 uur geledenKOUDEKERKE - Bewoners en vertegenwoordigers van woningcorporatie Zeeuwland en de gemeente Veere vierden vorige week woensdag de opening van zestien appartementen en een ontmoetingsruimte aan de Kerkstraat in Koudekerke. Bewoners maakten samen met wethouder De Visser de naam van het gebouw bekend: Residence Coudekerke.
6 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - De Provincie Zeeland stopt met het bestrijden van nesten van de Aziatische hoornaar. 'Het budget voor 2025 raakt uitgeput, terwijl het aantal meldingen dit jaar explosief is gestegen', laat Zeeland weten.
8 uur geledenZEELAND - Het is vandaag de derde dinsdag van september: Prinsjesdag. In Den Haag leest koning Willem-Alexander de troonrede voor in de in de Koninklijke Schouwburg, traditiegetrouw in aanwezigheid van de Staten-Generaal en genodigden.
10 uur geledenMIDDELBURG - Op landgoed Ter Hooge in Middelburg, het decor van haar podcast Mina & Mevrouw, gaat Maartje Duin zondag (21 september) om 11.00 uur in gesprek met luisteraars.
22 uur geledenARNEMUIDEN - Haar kont - ja, zo heet dat nu eenmaal - stroomlijnen was een gevecht, maar Axel Wijnmaalen en Lukas Zandbergen kregen het zwoegend voor elkaar. De studenten hebben hun doorzettingsvermogen bewezen, want hun idee om als afstudeerproject een hoogaars te bouwen, zette de school op zijn kop. "We moesten haar kleiner maken, want de balken pasten niet door de deuren het lokaal in", vertellen de twee. Dankzij hun vakmanschap en vindingrijkheid - in hun eigen woorden 'koppig' - zijn ze met hun Zeeduivel geslaagd aan het Hout- en Meubileringscollege Rotterdam. Zaterdag ging ze feestelijk te water bij historische scheepswerf Meerman in Arnemuiden.
1 dag geledenMIDDELBURG- Het KNMI heeft voor maandagmiddag code geel afgekondigd voor de zuidwestelijke kustgebieden. Er kunnen daar dan zware windstoten voorkomen. Er zijn windstoten mogelijk van 80 km/uur. Ze komen uit een zuidwestelijke richting.
2 dagen geleden