Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dichterbij de natuur dankzij Thoolse natuurouders

Dichterbij de natuur dankzij Thoolse natuurouders

THOLEN - Op Tholen ligt geen volwaardig natuureducatiecentrum. Ouders maken zich daarom zorgen over de aandacht voor natuureducatie op Tholen. Gelukkig zijn er steeds meer Natuurouders die de juffen en meesters van Tholen helpen om meer natuurlessen buiten te organiseren.

Annelieke Ponse (32) en Marianne Smits (55) zijn Natuurouder bij de Groen van Prinstererschool in Scherpenisse. Een natte laarzentocht, vogels spotten, speurtochten door het bos, op zeehondensafari, een bloembollentocht in het voorjaar, bomenexcursie, slootexcursie en naar het strand. Het behoort dankzij de Natuurouders allemaal tot de mogelijkheden. 

Annelieke en Marianne hadden zich aangemeld om een cursus te volgen om de kinderen te kunnen begeleiden als er een buitenactiviteit wordt georganiseerd. “De leerkrachten hebben daar namelijk te weinig tijd voor. Bovendien wilden de leerkrachten zien of het een succes zou zijn”, vertellen de dames. En een succes, dat werd het! “Wij zijn contactpersoon voor de leerkrachten om iets te organiseren wat bij hun thema past. Zij kunnen zelf met ideeën komen of wij kunnen de docenten informeren. “We gaan met de kinderen de natuur in, maar hebben bijvoorbeeld ook wel eens een gastles over insecten gehouden.” Ook is er goed contact met de gemeente Tholen. “Bijvoorrbeeld voor een gastles. We plannen een datum en dan kunnen we een leskist reserveren bij de gemeente. Vervolgens bedenken we opdrachten voor de kinderen aan de hand van de leskist. We zorgen voor begeleiding, maximaal 6 kinderen per groepje. Ook regelen we eventueel vervoer.” Annelieke en Marianne vinden het naar eigen zeggen belangrijk dat de kinderen meer oog voor de natuur krijgen en meer milieubewust worden. “Bovendien is het veel gezonder om buiten in de natuur te zijn dan binnen te zitten. Bovendien zijn ze heel enthousiast over de activiteiten. Leuke momenten zijn bijvoorbeeld om de schooltuin te oogsten. De kinderen zien dan het resultaat en gaan dan trots met hun zelfgekweekte groenten naar huis. En natuurlijk de verwondering als ze bijvoorbeeld zand door een microscoop zien of een insect onder een vergrootglas.” 

Meer uit Tholen

Tweede aanvraagronde voor ontheffing Westerscheldetunnel start 5 oktober

ZEELAND - Organisaties kunnen vanaf maandag 5 oktober opnieuw een ontheffing aanvragen voor de periode waarin de Westerscheldetunnel wordt afgesloten. In deze tweede aanvraagronde kunnen voor het eerst ook organisaties die collectief personenvervoer verzorgen een aanvraag indienen. Daarnaast kunnen bedrijven en organisaties in het vracht- en goederenvervoer en noodzakelijk werkverkeer opnieuw een aanvraag doen.

3 uur geleden
Interkerkelijk Mannenkoor Tholen geeft zomerconcert in de Koorkerk

THOLEN - Op zaterdagmiddag 3 oktober verzorgt het Interkerkelijk Mannenkoor Tholen (IMT) een sfeervol zomerconcert in de Koorkerk in Tholen.

5 uur geleden
Hobbymarkt keert na een jaar afwezigheid terug in Oud-Vossemeer

OUD-VOSSEMEER - De Vosmeerse hobbymarkt keert na een jaar afwezigheid weer terug. In dorpshuis De Vossenkuil laten komende zaterdag een twintigtal creatievelingen met veel passie en plezier hun hobby zien aan bezoekers. De entree is gratis.

9 uur geleden
Thools Bierfestival maakt zich op voor nieuwe editie met regionale brouwers

THOLEN - Het Thools Bierfestival brengt dit weekend weer regionale brouwerijen samen voor een nieuwe editie. In de tuin van de Gasthuiskapel laten vijf brouwers bezoekers kennismaken met zo'n vijftig verschillende speciaalbieren.

1 dag geleden
ProRail werkt aan Zeeuwse Lijn: geen treinen tussen Bergen op Zoom en Goes

WEST-BRABANT/ZEELAND - ProRail voert van vrijdag 2 oktober tot maandag 5 oktober werkzaamheden uit aan de Zeeuwse Lijn. Op verschillende locaties in Zeeland wordt aan het spoor gewerkt. Daardoor rijden er tijdelijk geen treinen tussen Bergen op Zoom en Goes.

1 dag geleden
Nieuw Bravis trekt honderden bezoekers, maar vertrek uit Bergen op Zoom blijft gevoelig

WEST-BRABANT/THOLEN - Hoe bereikbaar wordt het nieuwe Bravis ziekenhuis en waar kunnen bezoekers straks parkeren? Dat waren zaterdag veelgestelde vragen tijdens een informatiemarkt over de nieuwbouw. Volgens Bravis kwamen enkele honderden belangstellenden naar de polikliniek in Roosendaal. In Bergen op Zoom en omstreken klinkt intussen ook teleurstelling over het verdwijnen van het ziekenhuis uit de stad.

1 dag geleden
Sint-Maartensdijk zingt opnieuw voor het goede doel in de Maartenskerk

SINT-MAARTENSDIJK - In de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk wordt vrijdag 2 oktober voor de derde keer een samenzangavond gehouden. Tijdens de avond wordt geld ingezameld voor een goed doel.

2 dagen geleden