Dichterbij de natuur dankzij Thoolse natuurouders
THOLEN - Op Tholen ligt geen volwaardig natuureducatiecentrum. Ouders maken zich daarom zorgen over de aandacht voor natuureducatie op Tholen. Gelukkig zijn er steeds meer Natuurouders die de juffen en meesters van Tholen helpen om meer natuurlessen buiten te organiseren.
Annelieke Ponse (32) en Marianne Smits (55) zijn Natuurouder bij de Groen van Prinstererschool in Scherpenisse. Een natte laarzentocht, vogels spotten, speurtochten door het bos, op zeehondensafari, een bloembollentocht in het voorjaar, bomenexcursie, slootexcursie en naar het strand. Het behoort dankzij de Natuurouders allemaal tot de mogelijkheden.
Annelieke en Marianne hadden zich aangemeld om een cursus te volgen om de kinderen te kunnen begeleiden als er een buitenactiviteit wordt georganiseerd. “De leerkrachten hebben daar namelijk te weinig tijd voor. Bovendien wilden de leerkrachten zien of het een succes zou zijn”, vertellen de dames. En een succes, dat werd het! “Wij zijn contactpersoon voor de leerkrachten om iets te organiseren wat bij hun thema past. Zij kunnen zelf met ideeën komen of wij kunnen de docenten informeren. “We gaan met de kinderen de natuur in, maar hebben bijvoorbeeld ook wel eens een gastles over insecten gehouden.” Ook is er goed contact met de gemeente Tholen. “Bijvoorrbeeld voor een gastles. We plannen een datum en dan kunnen we een leskist reserveren bij de gemeente. Vervolgens bedenken we opdrachten voor de kinderen aan de hand van de leskist. We zorgen voor begeleiding, maximaal 6 kinderen per groepje. Ook regelen we eventueel vervoer.” Annelieke en Marianne vinden het naar eigen zeggen belangrijk dat de kinderen meer oog voor de natuur krijgen en meer milieubewust worden. “Bovendien is het veel gezonder om buiten in de natuur te zijn dan binnen te zitten. Bovendien zijn ze heel enthousiast over de activiteiten. Leuke momenten zijn bijvoorbeeld om de schooltuin te oogsten. De kinderen zien dan het resultaat en gaan dan trots met hun zelfgekweekte groenten naar huis. En natuurlijk de verwondering als ze bijvoorbeeld zand door een microscoop zien of een insect onder een vergrootglas.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Samen een stukje wandelen en ondertussen andere mensen ontmoeten. TholenZietJe! begint donderdag 3 september met een nieuwe wandelactiviteit vanuit gemeenschaps- en sportcentrum Meulvliet in Tholen. De organisatie wil de wandeling daarna iedere eerste donderdag van de maand herhalen.
5 uur geledenNIEUW-VOSSEMEER - Het JanvandeVelde Ensemble staat zondag 6 september op het podium van het Protestantse Kerkje in Nieuw-Vossemeer. Tijdens de voorstelling "Tijdloos" brengt het ensemble een liedjesprogramma uit het eigen repertoire van Jan van de Velde.
9 uur geledenTHOLEN - Van 5 tot en met 12 september staat Nationaal Park Oosterschelde in het teken van de Oosterscheldeweek. Voor de achttiende keer worden er verspreid over het gebied allerlei activiteiten en excursies georganiseerd. Van snorkelsafari's en zeekajakken tot wandelingen over het slik en culinaire activiteiten: er is voor jong en oud van alles te beleven.
14 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Liefhebbers van een verse oliebol kunnen zaterdag 5 september terecht op de Markt in Sint-Maartensdijk. Muziekvereniging Euterpe houdt daar haar jaarlijkse oliebollenactie. Vanaf 8.30 uur worden de oliebollen ter plekke vers gebakken en verkocht.
1 dag geledenTHOLEN - Bij de onrust rond de demonstratie tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Tholen zijn dinsdagavond vijf mensen aangehouden. Dat heeft de politie woensdagochtend bekendgemaakt. De demonstratie bij het gemeentehuis werd eerder op de avond op last van de locoburgemeester ontbonden, waarna onder meer de Mobiele Eenheid (ME) werd ingezet.
1 dag geledenTHOLEN - Een extra raadsvergadering over de komst van een noodopvang voor maximaal 150 asielzoekers in Tholen is dinsdagavond gepaard gegaan met flinke onrust buiten het gemeentehuis. Terwijl raadsleden binnen kritische vragen stelden over onder meer de communicatie en geheimhouding rond de plannen, werd buiten de demonstratie op last van de locoburgemeester ontbonden. De Mobiele Eenheid (ME), diensthonden en een politiehelikopter werden ingezet.
1 dag geleden[ADVERTORIAL] - Nu iedereen op vakantie is, zien we juist meer ouderen in de praktijk. Terwijl jonge gezinnen op vakantie zijn, is de groep ouderen thuis. Zij gaan pas weer op pad zodra de grote drukte achter de rug is. Dat maakt dit hét moment om de mond en de prothese te laten controleren.
2 dagen geleden