Diana op den Brouw: ‘Zoals de jeugd naar de sportschool gaat, zo moet ook de Thoolse senior ook lekker kunnen sporten’
De gemeente Tholen wil ouderen letterlijk in beweging krijgen door middel van diverse initiatieven. Diana op den Brouw is gevraagd om onderdeel uit te maken van dit project. Vanwege haar hart voor mensen, doet zij dit graag. Hiervoor is een samenwerking tussen SportZeeland en een grote groep vrijwilligers gestart.
In het verleden is er al vaker een project geweest met als start een soortgelijke test. “Zoveel jaren geleden is er een GALM-project (een project om ouderen in beweging te krijgen én te houden, red.) geweest. Dat was dan ook bedacht met als start deze test. Toen zat ik daar ook bij en zei ik ‘kunnen we die test niet weer opstarten?’”, vertelt Diana. “We hebben echt een leuke dag. In totaal denk ik dat we rond de 25 vrijwilligers zitten”, geeft Diana aan.
Op de vraag hoeveel deelnemers er zijn reageert zij trots: “Er zijn bijna 160 mensen om zich te laten testen.” Volgens Diana was de dag een groot succes en ziet zij graag een vervolg op dit initiatief: “Het is niet de bedoeling dat het hier stopt, van de gemeente waren ook mensen gekomen en vonden de opkomst goed”. Volgens Diana is er nog ruimte voor groei. Zo zag zij in de loop van de dag diverse mensen binnenkomen met bijvoorbeeld een rollator of op krukken. “Zoals de jeugd bijvoorbeeld naar de sportschool gaat, zo moet ook die doelgroep lekker op een hometrainer kunnen sporten. Je hoeft het niet ingewikkeld te maken met allerlei dure apparaten.”
Meer uit Tholen
THOLEN/WEST-BRABANT - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Irene Welling, dierenarts en eigenaar van Paardenpraktijk West-Brabant.
2 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Op de Leguitsedijk in Oud-Vossemeer zijn zaterdagmiddag een auto en een motor met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse vanwege een melding van een mogelijk ongeval met letsel.
4 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Angela Toussaint die de spotlight mocht vangen.
5 uur geledenTHOLEN/ STEENBERGEN- De wijkagenten van de gemeenten Tholen en Steenbergen hebben vrijdagmiddag vijf bekeuringen uitgeschreven voor het rijden onder invloed van alcohol. Dit hebben ze zaterdagmiddag bekend gemaakt.
21 uur geledenSINT-ANNALAND - De Landelijke rijvereniging & ponyclub Eendrachtruiters Tholen bestaat in mei 80 jaar. De vereniging werd opgericht in 1946, vlak na de Tweede Wereldoorlog, een periode waarin saamhorigheid en gezamenlijke activiteiten een belangrijke rol speelden. Inmiddels zijn de Eendrachtruiters al decennialang een vertrouwd gezicht binnen de regionale paardensport. Waar het 75-jarig jubileum nog groots werd gevierd, kiezen zij er dit keer bewust voor het wat kleinschaliger te houden.
23 uur geledenTHOLEN - ZLTO Tholen (Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie) houdt op maandag 25 mei, tweede pinksterdag, het evenement Buurten bij de Boer. Er is een fietsroute uitgestippeld van ongeveer 20 kilometer langs verschillende boerderijen. Iedereen kan meedoen, van jong tot oud. De fietstocht voert langs vier agrarische bedrijven in de omgeving tussen Tholen en Scherpenisse.
1 dag geledenTHOLEN - Op zaterdagochtend 23 mei klinkt weer het geronk van motoren door Tholen. Oude trekkers, glimmend opgepoetst of juist trots gedragen door jaren werk op het land, verzamelen zich voor de jaarlijkse rondrit van de Oldtimer Trekker Vereniging OTMMZ. Rond half tien staan de eerste deelnemers al klaar bij de Bergse Diepsluis voor koffie en een Zeeuwse bolus, terwijl langs de dijk langzaam een stoet van zo'n tachtig oldtimer trekkers groeit.
2 dagen geleden