Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diana op den Brouw: ‘Zoals de jeugd naar de sportschool gaat, zo moet ook de Thoolse senior ook lekker kunnen sporten’

Diana op den Brouw: ‘Zoals de jeugd naar de sportschool gaat, zo moet ook de Thoolse senior ook lekker kunnen sporten’

De gemeente Tholen wil ouderen letterlijk in beweging krijgen door middel van diverse initiatieven. Diana op den Brouw is gevraagd om onderdeel uit te maken van dit project. Vanwege haar hart voor mensen, doet zij dit graag. Hiervoor is een samenwerking tussen SportZeeland en een grote groep vrijwilligers gestart.

In het verleden is er al vaker een project geweest met als start een soortgelijke test. “Zoveel jaren geleden is er een GALM-project (een project om ouderen in beweging te krijgen én te houden, red.) geweest. Dat was dan ook bedacht met als start deze test. Toen zat ik daar ook bij en zei ik ‘kunnen we die test niet weer opstarten?’”, vertelt Diana. “We hebben echt een leuke dag. In totaal denk ik dat we rond de 25 vrijwilligers zitten”, geeft Diana aan. 

Op de vraag hoeveel deelnemers er zijn reageert zij trots: “Er zijn bijna 160 mensen om zich te laten testen.” Volgens Diana was de dag een groot succes en ziet zij graag een vervolg op dit initiatief: “Het is niet de bedoeling dat het hier stopt, van de gemeente waren ook mensen gekomen en vonden de opkomst goed”. Volgens Diana is er nog ruimte voor groei. Zo zag zij in de loop van de dag diverse mensen binnenkomen met bijvoorbeeld een rollator of op krukken. “Zoals de jeugd bijvoorbeeld naar de sportschool gaat, zo moet ook die doelgroep lekker op een hometrainer kunnen sporten. Je hoeft het niet ingewikkeld te maken met allerlei dure apparaten.”

Meer uit Tholen

Ingepakt voor de vogels: Dit is waarom de Slaakbrug deels met folie is bedekt

SINT PHILIPSLAND - Wie de komende tijd bij de Slaakbrug komt, ziet iets opvallends. De onderkant van de brug lijkt ingepakt in folie. In de verte doet het denken aan een kunstwerk van Christo. Toch heeft de ingreep niets met kunst te maken. Volgens Rijkswaterstaat moet de folie voorkomen dat vogels tijdens werkzaamheden onder de brug gaan nestelen.

5 uur geleden
FvD over mogelijk cameratoezicht op de Oude Werf: ‘Een aanslag op de privacy’

THOLEN - De fractie Forum voor Democratie in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de mogelijke plaatsing van een 24/7 bewakingscamera op de Oude Werf. Het gaat om een camera die volgens de fractie gericht wordt op een openbare parkeerplaats.

9 uur geleden
Waterschap onderzoekt intrek van vis naar Zeeuwse binnenwateren

THOLEN - Op meerdere plekken in Zeeland is de afgelopen maanden onderzocht hoe jonge trekvissen, zoals glasaal (jonge paling) en driedoornige stekelbaars, vanuit zee naar het binnenwater trekken. Vrijwilligers hebben dit onderzoek uitgevoerd onder leiding van RAVON, samen met waterschap Scheldestromen, de Provincie Zeeland en Rijkswaterstaat.

1 dag geleden
Woningen zonder water na gesprongen waterleiding aan Wilhelminastraat

SINT PHILIPSLAND- Aan de Wilhelminastraat is zaterdagavond een waterleiding gesprongen. Een onbekend aantal woningen kwam zonder water te zitten. Twee onderdelen van de leiding moesten vervangen worden om het probleem te verhelpen. Het is niet duidelijk waardoor de waterleiding geknapt is.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Het gouden uur bij Scherpenisse’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Het Roosevelt Debat over vrijheid van godsdienst met prominente sprekers

OUD-VOSSEMEER - Op 21 mei organiseert Stichting Roosevelt Oud-Vossemeer opnieuw het inmiddels bekende Roosevelt Debat. Dit jaar staat het debat in het teken van een actueel en maatschappelijk urgent thema: vrijheid van godsdienst.

2 dagen geleden
Politie registreert opnieuw bijna 13.000 geweldsincidenten tegen agenten

NEDERLAND - Politiemedewerkers kregen in 2025 in totaal 12.896 keer te maken met agressie en geweld tijdens hun werkzaamheden. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers over geweld tegen politieambtenaren (GTPA). Het aantal incidenten ligt daarmee iets hoger dan in 2024, toen het om 12.543 gevallen ging.

2 dagen geleden