Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diana op den Brouw: ‘Zoals de jeugd naar de sportschool gaat, zo moet ook de Thoolse senior ook lekker kunnen sporten’

Diana op den Brouw: ‘Zoals de jeugd naar de sportschool gaat, zo moet ook de Thoolse senior ook lekker kunnen sporten’

De gemeente Tholen wil ouderen letterlijk in beweging krijgen door middel van diverse initiatieven. Diana op den Brouw is gevraagd om onderdeel uit te maken van dit project. Vanwege haar hart voor mensen, doet zij dit graag. Hiervoor is een samenwerking tussen SportZeeland en een grote groep vrijwilligers gestart.

In het verleden is er al vaker een project geweest met als start een soortgelijke test. “Zoveel jaren geleden is er een GALM-project (een project om ouderen in beweging te krijgen én te houden, red.) geweest. Dat was dan ook bedacht met als start deze test. Toen zat ik daar ook bij en zei ik ‘kunnen we die test niet weer opstarten?’”, vertelt Diana. “We hebben echt een leuke dag. In totaal denk ik dat we rond de 25 vrijwilligers zitten”, geeft Diana aan. 

Op de vraag hoeveel deelnemers er zijn reageert zij trots: “Er zijn bijna 160 mensen om zich te laten testen.” Volgens Diana was de dag een groot succes en ziet zij graag een vervolg op dit initiatief: “Het is niet de bedoeling dat het hier stopt, van de gemeente waren ook mensen gekomen en vonden de opkomst goed”. Volgens Diana is er nog ruimte voor groei. Zo zag zij in de loop van de dag diverse mensen binnenkomen met bijvoorbeeld een rollator of op krukken. “Zoals de jeugd bijvoorbeeld naar de sportschool gaat, zo moet ook die doelgroep lekker op een hometrainer kunnen sporten. Je hoeft het niet ingewikkeld te maken met allerlei dure apparaten.”

Meer uit Tholen

Van klassiek tot religieus: Zomerconcerten Tholen biedt weer podium voor muziek

THOLEN - De stichting Zomerconcerten Tholen zoekt optredens voor de concerten van juni tot en met oktober. Tijdens deze zaterdagmiddagen krijgen muzikanten een podium. Solo, met een ensemble of koor; alles is welkom.

15 uur geleden
Oplichters doen zich voor als gemeentemedewerkers in Sint Annaland, Oud Vossemeer en Sint Philipsland

SINT ANNALAND / OUD VOSSEMEER / SINT PHILIPSLAND - Er zijn oplichters actief in meerdere dorpen op Tholen. Daarvoor waarschuwt de Zeeuwse politie. 

19 uur geleden
ABT wil opheldering over procedure rond migrantenhuisvesting Slabbecoornweg

THOLEN - Raadslid Han van 't Hof (ABT) snapt niet waarom het college meewerkt aan een vergunning voor de huisvesting van arbeidsmigranten aan de Slabbecoornweg in Tholen. Een eerder besluit staat verblijf van gastarbeiders op Thoolse bedrijventerreinen niet toe, maar het college wil dit omzeilen via een zogeheten BOPA-procedure. In schriftelijke vragen aan het bestuur verzoekt Van 't Hof om onderbouwing.

21 uur geleden
ChristenUnie wil ‘opstaan voor een mooi Tholen’ in nieuw verkiezingsprogramma

THOLEN - De ChristenUnie Tholen heeft maandagmiddag het verkiezingsprogramma voor de verkiezingen in maart gepresenteerd. Onder de leus 'Opstaan voor een mooi Tholen' kijkt de partij vooruit op de komende vier jaar. De ChristenUnie maakt inmiddels al twaalf jaar deel uit van het dagelijks bestuur van de gemeente.

1 dag geleden
Fietsen en lezen tegelijk: Vier nieuwe leesmeterfietsen voor bibliotheken

THOLEN - In de bibliotheek van de Brede School in Tholen zijn woensdagochtend vier nieuwe leesmeterfietsen in gebruik genomen. Oussama, Chayenne, Noah en Kees mochten de eerste leesmeters maken.

1 dag geleden
Schutse Zorg ontslaat medewerker na vermeend seksueel wangedrag bij inwoners

SINT-ANNALAND - De medewerker die eerder op non-actief was gesteld door Schutse Zorg na mogelijk seksueel wangedrag bij bewoners, is op staande voet ontslagen. Volgens een onafhankelijk onderzoek heeft hij 'professionele en persoonlijke grenzen' overschreden.

2 dagen geleden
Thoolse feestvierder Christian pleit voor terugkeer Leutbus met Vastenavond

THOLEN - Een veilige en betaalbare oplossing voor Thoolse feestvierders die met Vastenavond de oversteek maken naar Bergen op Zoom. Dat is waar Christian Taalman uit Tholen zich deze dagen voor inzet. Hij pleit voor de terugkeer van de Leutbus: een nachtbus die elke carnavalsavond het eiland Tholen met de Brabantse stad verbindt.

2 dagen geleden