DHL: pakketbezorging gaat door tijdens avondklok
SCHIPHOL (ANP) - Pakketbezorger DHL gaat ervan uit tijdens een avondklok nog steeds te kunnen bezorgen, omdat de sector volgens het bedrijf cruciaal is en dus uitgezonderd zou moeten zijn van de avondklok. "We gaan er vooralsnog vanuit dat een avondklok geen directe impact heeft op onze activiteiten", laat een woordvoerder van DHL desgevraagd weten.
DHL verwacht dat behalve het bezorgen van pakketjes het werk in sorteercentra ook kan blijven doorgaan. "In bredere zin geldt dat mensen die de straat op moeten voor hun werk uitgezonderd zijn van een eventuele avondklok. Dan zul je wel een werkgeversverklaring moeten hebben. Dat heeft het ministerie van Economische Zaken aan ons laten weten. Dit alles onder voorbehoud van de definitieve beslissing natuurlijk", aldus de woordvoerder. DHL wacht de uiteindelijke beslissing van de politiek over de avondklok af.
Post- en pakketdienst PostNL zegt niet te willen vooruitlopen op een eventuele avondklok en wacht op het besluit van het kabinet. "We zijn wel altijd zoveel mogelijk voorbereid en werken achter de schermen verschillende scenario’s uit", aldus een woordvoerster.
Ook maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, wil niet reageren op een mogelijke invoering van een avondklok. Het bedrijf bezorgt tijdens de tweede coronagolf vaker eten doordat restaurants moesten sluiten en mensen vaker thuisblijven.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM blijft voorlopig vliegen op Mexico. Ook Nederlandse reisbureaus merken nog weinig van de situatie in het land, laten zij desgevraagd weten. In een deel van Mexico is het onrustig sinds de dood van de beruchte drugsbaas El Mencho zondagochtend.
1 minuut geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een krachtige winterstorm in het oosten van de Verenigde Staten heeft een groot deel van het vliegverkeer op grote luchthavens stilgelegd. Vluchten van en naar onder meer New York en Boston zijn geannuleerd. Een woordvoerder van Schiphol meldt dat vanaf de Nederlandse luchthaven "enkele" vluchten van en naar het oosten van de VS maandag niet doorgaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. De toegenomen onzekerheid rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. Het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Trump kondigde daarop direct een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten innen vanaf dinsdag 00.01 uur (lokale tijd) geen heffingen meer die het Amerikaanse hooggerechtshof illegaal heeft verklaard. Het Amerikaanse agentschap voor douane en grensbewaking CBP meldt in een bericht aan vervoerders dat het alle tariefcodes die verband houden met de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump zal deactiveren.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud en zilver stegen maandag in waarde door de toegenomen onzekerheid over de Amerikaanse importheffingen. Die onzekerheid werd aangewakkerd door de beslissing van het Amerikaanse hooggerechtshof om een groot deel van de door president Donald Trump ingestelde importheffingen te verwerpen. De bitcoin zakte daarentegen tot onder de 65.000 dollar, omdat beleggers minder risico's nemen in afwachting van de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Trump.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
5 uur geleden