Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deze zaterdag openen Thoolse ateliers voor de derde keer de deuren tijdens OPEN Atelierroute

Deze zaterdag openen Thoolse ateliers voor de derde keer de deuren tijdens OPEN Atelierroute

THOLEN - Cultuurplein Tholen organiseert deze zaterdag voor de derde keer deze zomer de OPEN Atelierroute op Tholen en Sint Philipsland. Kunstenaars uit de regio stellen hun ateliers en expositieruimten open voor het publiek. Het aanbod is heel divers, naast allerlei vormen van schilderkunst is er glaskunst, kunst van strandvondsten en objecten van natuurlijke materialen, vilt- en textielkunst, en keramiek.

De route start in Sint Annaland, in het schildersatelier van Victor van de Lande. Ook atelier ‘Ingewikkeld’ van Adriaan Vroegop, het atelier van Hilde Visser en het atelier van Bo Kuttschreuter zijn in Sint Annaland te vinden. Vervolgens loopt de route langs het atelier aan de Nijverheidsweg 5 in Sint Philipsland waar het werk van Jodrike de Koning is te bekijken. Jodrike maakt aquarellen, tekeningen en objecten.

In Oud Vossemeer is atelier ‘Madam’ gelegen. Hier is voor deze zaterdag gastkunstenaar Josje Verton te vinden met drie grote schilderijen in de prachtige tuin van het atelier. Aan de Voorstraat 5 in Oud Vossemeer kun je binnenlopen bij het pas geopende kleurrijke winkeltje Miranda-Art.

De route gaat verder in Tholen-stad, waar vier ateliers zijn te bezoeken. In Het schildersatelier van Marcel van Tienen vind je veel grote schilderijen. Sinds een aantal maanden werkt Marcel aan abstracte schilderijen. Bij het atelier ‘Onder de Linde’ met keramiek van Gerda Glerum en kunst van meerdere exposanten, hangen momenteel de reusachtige duikdoeken van Monique van den Hout aan de muren te wapperen. Atelier ‘Art-co’, Kunst op tegel van Rianne Duivenbode toont hoe je met meerkrap de prachtigste tekeningen op porselein kan maken en, last but not least, het atelier Monique van den Hout, tekenaar van onder andere “’Annabelleke’.

Buitencategorie in de letterlijke zin van het woord is de nieuwe locatie aan Oudeland 6 in Tholen. Hier woont en werkt sinds kort het kunstenaarspaar Jo en Josie. Hun ‘verfdingen’ spatten van de muren. De locatie staat niet op de kaart, maar je bent van harte uitgenodigd om hen te bezoeken.

Dan op naar Poortvliet. Hier is atelier Mieke van Alphen gevestigd aan de Tolweg. Mieke is glaskunstenaar. Tot slot eindigt de route in Scherpenisse. De Kunstkamer Holland Huis herbergt heel veel kunst, onder andere van Jessica Dolman met haar tekeningen en schilderijen en de sprookjesachtige landschappen van stof en vilt van textielkunstenaar Liesbeth Romeijn. 5 augustus kun je tevens de groepsexpositie van de Fotogroep KKHH bewonderen.

Teveel voor één zaterdag? Zaterdag 2 september 2023 stellen alle kunstenaars voor de laatste keer deze zomer tussen 11.00 en 16.30 uur hun ateliers open. De ateliers zijn te herkennen aan de grijs/gele ‘OPEN atelierroute’-vlaggen.

Meer uit Tholen

Van glibberige stenen naar veilige dijktrap bij strandje Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Zwemmen in de Oosterschelde is een stuk veiliger dankzij een gloednieuwe dijktrap bij het strandje van Sint-Maartensdijk. Nu het trapje ook een leuning heeft, werd deze dinsdagmiddag officieel geopend door wethouder Hilde Moerland samen met enkele inwoners die het initiatief mee aandroegen.

1 uur geleden
Vrijwilligers van Leger des Heils laten tijdens open dag zien wat ze doen

SINT-MAARTENSDIJK - Een kop koffie, een luisterend oor en een helpende hand: zo ziet een dag bij Raad en Daad eruit. Al jarenlang brengen de vrijwilligers van het Leger des Heils praktische hulp en sociale warmte in Loods 3. Toch is niet iedereen bekend met dit initiatief. Daarom is er op zaterdag 4 oktober een open dag in Sint-Maartensdijk.

4 uur geleden
Tholen zamelt luiers en maandverband in voor vluchtelingen in buitenland

THOLEN - In heel Nederland worden deze maand luiers, billendoekjes en maandverband ingezameld voor vluchtelingen in Griekenland en Oost-Europa. Ook in de gemeente Tholen kunnen inwoners bijdragen aan de actie Luiers voor Lesbos, een initiatief van de organisatie Christian Refugee Relief (CRR).

8 uur geleden
WHS speelt gelijk in doelpuntrijk duel, eerste winst voor NOAD’67 [SPEELRONDE 2]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 27 september allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 2.

1 dag geleden
Mist en zon maken plaats voor stormachtig weekend door orkaan Humberto

THOLEN - Het rustige najaarsweer houdt nog even stand, maar vanaf vrijdag draait het weerbeeld om. Nederland krijgt dan te maken met meer wind en regen door de overblijfselen van orkaan Humberto. In het weekend kan dat zelfs uitmonden in een storm met zware windstoten.

1 dag geleden
Brand in schuur bij Sint-Annaland, kist met mogelijk bijen naar buiten gebracht

SINT-ANNALAND - Aan de Oostwest bij Sint-Annaland is dinsdagmiddag brand uitgebroken in een schuur. De schuur behoort tot een agrarisch bedrijf. Het is niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan.

1 dag geleden
Auto beschadigd na botsing met bestelbus op de Postweg bij Poortvliet

POORTVLIET - Op de Postweg bij Poortvliet zijn vanochtend een bestelbus en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten waren met spoed uitgerukt, maar het leek allemaal mee te vallen.

2 dagen geleden