'Deutsche Bank verwacht jonge zakenbankiers fulltime op kantoor'
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Pas afgestudeerde zakenbankiers kunnen het beste straks weer de hele werkweek naar kantoor komen. Dat heeft Tiina Lee, topvrouw van de Britse en Ierse tak van Deutsche Bank, gezegd in een interview met nieuwswebsite Business Insider. Volgens haar hebben deze krachten veel baat bij begeleiding door meer ervaren personeel. En dat zou het beste werken als ze naar kantoor komen.
"Ik zou onze pas afgestudeerden vijf dagen per week op kantoor willen zien", aldus Lee, die daarmee specifiek doelde op jonge zakenbankiers. Fulltime op kantoor werken zal niet verplicht zijn voor alle medewerkers die pas recent hun studie hebben afgerond. Deutsche Bank is van plan om de meeste werknemers ook na de coronapandemie nog tot drie dagen per week vanuit huis te laten werken.
Maar Lee raadt haar personeel eigenlijk wel aan om, als dat volgens de voorschriften van de overheid mag, weer zoveel mogelijk tijd op kantoor door te brengen. Dat geldt ook voor stagiairs. Veel stagiairs zouden volgens Lee eigenlijk ook liever niet op afstand willen werken. De bank heeft een onderzoek gehouden onder Britse personeel dat in de zomer stage loopt. Ongeveer driekwart daarvan wilde graag naar kantoor. Zelf werkt Lee een dag per week vanuit huis. De rest van de dagen is ze op kantoor te vinden.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
7 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.
11 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.
47 minuten geledenHANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.
3 uur geleden