Deurwaarders even vaak op pad als jaar eerder, toename verwacht
DEN HAAG (ANP) - Gerechtsdeurwaarders gingen vorig jaar ongeveer even vaak langs de deuren voor het uitdelen van dagvaardingen of beslagleggingen als een jaar eerder. In voorgaande jaren was er juist sprake van een dalende trend. De stabilisering is vooral een correctie op de coronaperiode, aldus de Koninklijke Beroepsorganisatie van Gerechtsdeurwaarders (KBvG).
De steunmaatregelen tijdens de coronaperiode zorgden ervoor dat minder bedrijven destijds omvielen en ook meer mensen hun baan behielden. Inmiddels zijn de meeste van die steunmaatregelen afgebouwd. Ook worden uitgestelde vorderingen weer opgepakt. De beroepsorganisatie verwacht daarom dat gerechtsdeurwaarders dit jaar vaker langs de deuren gaan.
Deurwaarders verrichtten in 2023 ruim 1,5 miljoen zogeheten "ambtshandelingen", zoals beslagleggingen en dagvaardingen.
Dossiers niet naar rechter
De KBvG merkt bovendien op dat er de laatste tijd vaker dossiers op de plank blijven liggen en niet naar de rechter gaan. Dat heeft te maken met een bepaalde toetsing die rechters doen om te controleren of er geen onredelijke voorwaarden zijn bij de vorderingen. Nederlandse rechters passen de Europese regelgeving hiervoor relatief strikt toe, volgens de beroepsorganisatie.
Dossiers die daarom mogelijk niet door die toetsing komen, worden nu vaak niet eens voorgelegd, signaleert de KBvG. "Natuurlijk moeten leveranciers redelijke voorwaarden stellen en burgers goed voorlichten over hun voorwaarden", zegt KBvG-voorzitter Chris Bakhuis-van Kesteren. "Maar als je iets koopt en geleverd hebt gekregen, moet je daar natuurlijk uiteindelijk wel gewoon voor betalen."
'Belangrijk voor ondernemers'
Gerechtsdeurwaarders hebben een belangrijke taak en zijn daarin succesvol, volgens Bakhuis-van Kesteren. "Dat is belangrijk voor ondernemers: zij moeten erop kunnen rekenen dat ze worden betaald voor diensten en goederen die ze leveren." Als dat niet gebeurd is heeft dat gevolgen voor een ondernemer, legt de voorzitter uit. "Die kan zomaar zelf in financiële problemen komen, of zich genoodzaakt zien om medewerkers te ontslaan."
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
8 uur geleden